Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВАДИМ АРХИПОВИЧ ДЯДИЧЕНКО (1909-1973) – ІСТОРИК УКРАЇНИ

ВАДИМ АРХИПОВИЧ ДЯДИЧЕНКО (1909-1973) – ІСТОРИК УКРАЇНИ

Назва:
ВАДИМ АРХИПОВИЧ ДЯДИЧЕНКО (1909-1973) – ІСТОРИК УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,32 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БЛИЗНЯК Микола Богданович
УДК 930.1 (477)
ВАДИМ АРХИПОВИЧ ДЯДИЧЕНКО (1909-1973) – ІСТОРИК УКРАЇНИ
07.00.06. – історіографія, джерелознавство
та спеціальні історичні дисципліни
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Дніпропетровськ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії Національного університету “Острозька академія”.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
КОВАЛЬСЬКИЙ Микола Павлович,
Національний університет “Острозька академія”,
професор кафедри історії
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
МИЦИК Юрій Андрійович,
Національний університет “Києво-Могилянська академія”,
професор кафедри історії
кандидат історичних наук
АБРОСИМОВА Світлана Вікторівна,
Дніпропетровський історичний музей ім. Д.Яворницького,
провідний науковий співробітник
Провідна установа: Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України
Захист відбудеться “18” жовтня 2006 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.14 у Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пл. Т. Шевченка, 1, Палац студентів ДНУ, ауд. 30.
Із дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий “14” вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Кривий І.О.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Історіографічна ситуація, що склалась в Україні з 1991р., дала можливість розвивати нові напрямки наукових досліджень. Вчені отримали доступ до “спецхранів” архівів, бібліотек та музеїв. Історія як наука з часу проголошення Україною незалежності звільнилась від запрограмованості та залежності від партійного контролю, її цензурної опіки, що десятиліттями стояли на заваді реалізації правдивого обличчя українського минулого. Поряд з тим, сьогодні необхідно врахувати здобутки української радянської історіографії, розвиток якої великою мірою завдячує талановитим і неординарним особистостям. Вітчизняні історики зробили значний внесок у розвиток національної історичної думки та заклали її підвалини. Однак окремі проблеми вимагають перегляду позицій попередників, їх критичного осмислення.
Незаперечною постає в даному ракурсі роль особи в історії як її творця з одного боку та її дослідника – з іншого. Справедливими і доречними в цьому сенсі стали роздуми професора І.Ф. Ковальової “науку історії створюють саме її адепти, люди, яких відрізняє від всіх інших самовідданість служіння обраній меті” Ковальова І. Ф. Про роль особистості в науці // Історія і особистість історика. Зб. наук. праць, присвячених ювілею професора Ганни Кирилівни Швидько. – Дніпропетровськ: НГУ, 2004. – С.23. З цілої плеяди українських радянських істориків 1930-х – початку 1970-х рр. виділяється один з видних її представників, дослідник історії України другої половини XVII - XVIII ст. – Вадим Архипович Дядиченко (1909-1973). Дослідження наукової, педагогічної та громадської діяльності вченого дозволить розкрити особливості національного історіографічного процесу середини ХХ ст.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Дисертація пов’язана з науково-дослідницькою роботою з напрямку “Актуальні проблеми української історії та історіографії модерної доби”, яка проводиться кафедрою історії національного університету “Острозька академія”, а також відповідає його навчальним програмам.
Мета дослідження полягає у комплексному і систематичному дослідженні та реконструкції життєвого шляху і наукової діяльності В.А. Дядиченка як історика України.
Досягнення окресленої мети передбачає розв’язання таких дослідницьких завдань: *
відтворити головні етапи життєвого шляху та наукової творчості історика, включаючи його педагогічну працю у вузах України, творчі взаємини та громадську діяльність;*
скласти якнайповнішу бібліографію наукових та науково-популярних праць історика;*
визначити внесок науковця в українську історіографію другої половини 1930-х – початку 1970-х рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ВАДИМ АРХИПОВИЧ ДЯДИЧЕНКО (1909-1973) – ІСТОРИК УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок