Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДАВНЬОЄГИПЕТСЬКІ МІФИ ПРО СВІТОБУДОВУ (за матеріалами 17-ї глави Книги Мертвих)

ДАВНЬОЄГИПЕТСЬКІ МІФИ ПРО СВІТОБУДОВУ (за матеріалами 17-ї глави Книги Мертвих)

Назва:
ДАВНЬОЄГИПЕТСЬКІ МІФИ ПРО СВІТОБУДОВУ (за матеріалами 17-ї глави Книги Мертвих)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,50 KB
Завантажень:
73
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СХОДОЗНАВСТВА ІМ. А. КРИМСЬКОГО
Тарасенко Микола Олександрович
УДК 932
ДАВНЬОЄГИПЕТСЬКІ МІФИ ПРО СВІТОБУДОВУ
(за матеріалами 17-ї глави Книги Мертвих)
07.00.02 – Всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2004
 
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Відділі класичного Сходу Інституту сходознавства імені А. Кримського Національної академії наук України.
Науковий керівник: доктор історичних наук,
Кормишева Елеонора Юхимівна
завідувач сектору Інституту сходознавства Російської академії наук, директор Центру єгиптології ім. В. С. Голєніщева Російського державного гуманітарного університету, Москва
Офіційні опоненти: доктор історичних наук,
Русяєва Анна Станіславівна,
провідний науковий співробітник відділу античної археології Інституту археології НАН України, Київ
кандидат історичних наук, доцент
Дємідчік Аркадій Євгенович,
доцент Новосибірського педагогічного університету, Новосибірськ
Провідна установа: Київський Національний університет ім. Т.Г. Шевченка, кафедра історії Стародавнього світу та середніх віків, Київ
Захист відбудеться “_11_” _лютого_ 2004 р. о __14___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .174.01 в Інституті сходознавства імені А. Кримського НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Грушевського, .
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту сходознавства ім. А. Кримського НАН України (м. Київ, вул. Грушевського, 4).
Автореферат розісланий “_11 ” _січня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук -- О. Д. Василюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Давньоєгипетська міфологія була предметом численних досліджень в науці. Єгиптологами вивчався і матеріал окремих міфологічних сюжетів, в тому числі і міфів про світобудову. В той же час, проблема місця ряду важливих письмових і образотворчих джерел в системі давньоєгипетських уявлень про світобудову (природу космосу, його створення, теогонії і антропогонії) ще далека від свого кінцевого розв'язання. До числа таких лакун в єгиптологічній історіографії потрібно віднести 17-у главу Книги Мертвих – важливу пам’ятку духовної культури Стародавнього Єгипту, зміст якої давно заслуговує спеціального дослідження. Воно має своєю метою визначення місця даних 17-ї глави Книги Мертвих в загальному контексті давньоєгипетських міфів про світобудову.
Період функціонування цього речіння як діючого заупокійного тексту нараховує не менше 1500 років – із Середнього царства до греко-римського періоду. У ході цього тривалого проміжку часу його текст і значення зазнавали змін і доповнень, які відображають розвиток релігійно-міфологічних і заупокійних уявлень, що робить можливим їх ретроспективне вивчення. Протягом Середнього царства і, особливо, у часи розквіту Нового царства при XVIII-XIX династіях, дана глава була однією з найбільш поширених, тиражованих, а отже, і популярних глав у складі Книги Мертвих. Саме цим зумовлений вибір 17-ї глави Книги Мертвих як базового, структуруючого джерела для реконструкції давньоєгипетських міфів про світобудову, що досліджені із залученням всього доступного комплексу додаткових письмових та образотворчих пам’яток доби Нового царства. 17-а глава Книги Мертвих вже давно зацікавила дослідників, однак, незважаючи на увагу багатьох єгиптологів, питання про місце даних, що містяться в ній у комплексі давньоєгипетських релігійно-міфологічних уявлень про світобудову доби Нового царства поки ще не можна вважати закритим. Враховуючи важливість пам’ятки, актуальність дослідження, спеціально присвяченого даному аспекту міфологічного змісту 17-ї глави Книги Мертвих і розгляду в зв’язку з цим проблеми її призначення і місця в масиві паралельних міфологем, відображених в релігійно-міфологічній, заупокійній і магічній літературі Стародавнього Єгипту давно назріла.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ДАВНЬОЄГИПЕТСЬКІ МІФИ ПРО СВІТОБУДОВУ (за матеріалами 17-ї глави Книги Мертвих)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок