Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИКА ВИВЧЕННЯ ВЛАСТИВОСТЕЙ ТРИКУТНИКА В УМОВАХ РІВНЕВОЇ ДИФЕРЕНЦІАЦІЇ В ОСНОВНІЙ ШКОЛІ

МЕТОДИКА ВИВЧЕННЯ ВЛАСТИВОСТЕЙ ТРИКУТНИКА В УМОВАХ РІВНЕВОЇ ДИФЕРЕНЦІАЦІЇ В ОСНОВНІЙ ШКОЛІ

Назва:
МЕТОДИКА ВИВЧЕННЯ ВЛАСТИВОСТЕЙ ТРИКУТНИКА В УМОВАХ РІВНЕВОЇ ДИФЕРЕНЦІАЦІЇ В ОСНОВНІЙ ШКОЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,61 KB
Завантажень:
184
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені М.П. ДРАГОМАНОВА
 
ГОЛОДЮК Лариса Степанівна
УДК 513(07)+371.32 
МЕТОДИКА ВИВЧЕННЯ ВЛАСТИВОСТЕЙ ТРИКУТНИКА
В УМОВАХ РІВНЕВОЇ ДИФЕРЕНЦІАЦІЇ
В ОСНОВНІЙ ШКОЛІ
13.00.02 – теорія та методика навчання математики
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
КИЇВ-2005


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: | кандидат педагогічних наук, доцент ГРИШИНА Тетяна Василівна, Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського, завідувач кафедри теорії та методики середньої освіти.
Офіційні опоненти: | –
доктор педагогічних наук, професор
Слєпкань Зінаїда Іванівна,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова, професор кафедри
математики та методики викладання математики;

кандидат педагогічних наук, старший
науковий співробітник
Хмара Тамара Миколаївна,
Інститут педагогіки АПН України, провідний
науковий співробітник лабораторії математичної
та фізичної освіти.
Провідна установа: |
Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, Міністерство освіти і науки України, кафедра алгебри і методики викладання математики, м. Вінниця.
Захист відбудеться “ 22 ” лютого 2005 року о 1530 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.03 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано “ 19 ” січня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.О.Швець


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Становлення наукового світогляду людини неможливе без ознайомлення із специфікою математичних методів пізнання, формування уявлень про математичне моделювання, розуміння зв’язку геометрії з дійсністю, використання у навчанні фактів історії науки.
Геометрія для учнів основної загальноосвітньої школи є обов’язковою дисципліною, і ті можливості, які вона надає для формування наукового стилю мислення та розвитку творчих здібностей учнів, повинні повною мірою використовуватися в навчально-виховному процесі. Вивчення геометрії сприяє розвитку в учнів раціонального стилю мислення з характерними для нього рисами обґрунтованості, критичності, раціональності, алгоритмічності. Разом з тим, геометрична освіта має велике значення для розвитку уявлення, уяви, інтуїції, які є основою творчої діяльності особистості. Як свідчить практичний досвід роботи в школі, випускні екзамени, вступні випробування у вузах, курс геометрії базової школи закладає основу для вивчення стереометрії у 10-11 класах та геометрії і окремих технічних дисциплін у вузах. Покращення геометричної підготовки учнів основної школи є актуальною проблемою в період реформування загальної середньої освіти, що передбачає реалізацію сучасних принципів освітньої діяльності, методологічну переорієнтацію процесу навчання з інформативних повідомлень на розвиток особистості учня. В основу модернізації традиційної системи навчання мають бути покладені психологічні принципи індивідуалізації та диференціації, особистісно орієнтований підхід до організації діяльності школяра.
Впровадження нових критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів та поява стандартів базової освіти зробили провідною стратегією її здійснення рівневий підхід до організації навчання. Відповідно, технологія рівневої диференціації як сукупність форм, методів і засобів навчання, що враховують індивідуальні особливості учня, його потреби та інтереси, стала особливо актуальною і дієвою. Диференціація навчання є запорукою розвитку дітей з різними здібностями та інтересами. Необхідність і своєчасність дослідження складових компонентів методичної системи навчання геометрії в аспекті рівневої диференціації зумовлюються суперечностями, які виникли між соціальними потребами (реформування та модернізація системи освіти) і наявними шляхами їх реалізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МЕТОДИКА ВИВЧЕННЯ ВЛАСТИВОСТЕЙ ТРИКУТНИКА В УМОВАХ РІВНЕВОЇ ДИФЕРЕНЦІАЦІЇ В ОСНОВНІЙ ШКОЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок