Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА УДОСКОНАЛЕНИХ МЕТОДИК І ПРИЛАДУ ДЛЯ ВИМІРЮВАННЯ ПОВЕРХНЕВОГО НАТЯГУ РІДИН І РОЗЧИНІВ МЕТОДОМ ЛЕЖАЧОЇ КРАПЛІ

РОЗРОБКА УДОСКОНАЛЕНИХ МЕТОДИК І ПРИЛАДУ ДЛЯ ВИМІРЮВАННЯ ПОВЕРХНЕВОГО НАТЯГУ РІДИН І РОЗЧИНІВ МЕТОДОМ ЛЕЖАЧОЇ КРАПЛІ

Назва:
РОЗРОБКА УДОСКОНАЛЕНИХ МЕТОДИК І ПРИЛАДУ ДЛЯ ВИМІРЮВАННЯ ПОВЕРХНЕВОГО НАТЯГУ РІДИН І РОЗЧИНІВ МЕТОДОМ ЛЕЖАЧОЇ КРАПЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,10 KB
Завантажень:
398
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ НАФТИ І ГАЗУ
Горєлов Віталій Олевтинович
УДК 681.2
РОЗРОБКА УДОСКОНАЛЕНИХ МЕТОДИК І ПРИЛАДУ
ДЛЯ ВИМІРЮВАННЯ ПОВЕРХНЕВОГО НАТЯГУ РІДИН І РОЗЧИНІВ МЕТОДОМ ЛЕЖАЧОЇ КРАПЛІ
05.11.13 – Прилади і методи контролю
та визначення складу речовин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Івано-Франківськ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі “Методи та прилади контролю якості і сертифікації продукції” Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Кісіль Ігор Степанович,
Івано-Франківський національний технічний університет
нафти і газу, завідувач кафедри “Методи та прилади
контролю якості і сертифікації продукції”.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Горбійчук Михайло Іванович,
професор Івано-Франківського національного
технічного університету нафти і газу,
кандидат технічних наук, доцент
Теплюх Зеновій Миколайович,
доцент національного університету “Львівська політехніка”.
Провідна установа: Фізико-механічний інститут ім. Г. В. Карпенка НАН України.
Захист відбудеться “03” липня 2003р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д20.052.03 при Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу (вул. Карпат-ська, 15, Івано-Франківськ, 76019).
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою, просимо надсилати за адресою: вченому секретарю спеціалізованої вченої ради Д20.052.03, вул. Карпатська, 15, Івано-Франківськ, 76019.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (вул. Карпатська, 15, м. Івано-Франківськ, 76019).
Автореферат розісланий “16” травня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент Дранчук М. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Рідини, розчини, тверді тіла і гази взаємодіють між собою завдяки наявності контактів між ними, а результати таких взаємодій залежать від фізико-хімічних властивостей на межах цих контактів, від об’ємних властивостей контактних фаз і умов, при яких відбувається взаємодія. Поверхневий натяг визначає питому вільну поверхневу енергію рідини на межі контакту рідина – оточуючий газ і є тим параметром, значення якого у багатьох випадках (газовидобування, хімічна промисловість, фармацевтична та інші галузі народного господарства) є визначальним. Вимірювання цього параметра дозволяє передбачити кінцевий результат і оперативно здійснювати керування технологічними процесами, у яких фізико-хімічні параметри на межі контакту рідина-повітря газ відіграють важливу роль. Особливо важливу роль відіграє поверхневий натяг у таких технологічних процесах, де використовуються розчини ПАР, наприклад, при інтенсифікації видобування газу, при виготовленні миючих засобів, при розробці і виробництві поверхнево-активних речовин різних функціональних призначень.
Слід зазначити, що поверхневий натяг залежить не тільки від конкретних властивостей контактуючих фаз (концентрації ПАР у розчинах, їхньої в’язкості тощо), а також і від умов, при яких контактують фази, особливо від температури, тиску.
Вказане є предметом теоретичних досліджень таких наук, як: фізична хімія, колоїдна хімія. Наявність досконалих приладів для вимірювання поверхневого натягу дозволяє підтвердити отримані теоретичні результати з одного боку, а також, з врахуванням конкретних властивостей рідкої і газової фаз і умов їхнього контакту, експериментально дослідити поведінку цих фаз шляхом одержання динамічних залежностей і рівноважних значень з іншого боку.
Залежно від властивостей фаз і умов їхнього контакту поверхневий натяг реально може змінюватися у діапазоні від 15 до 75 мН/м.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційні дослідження безпосередньо пов’язані із виконанням у Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу (ІФНТУНГ) держбюджетної теми Д4–01–Ф по Міністерству освіти і науки України „Наукові основи контролю, управління і екологічного моніторингу об’єктами нафтогазового комплексу України” та госпдоговірної теми №243/01 „Організація проведення обробок привибійних зон пластів нафтових свердловин водяними розчинами поверхнево-активних речовин”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗРОБКА УДОСКОНАЛЕНИХ МЕТОДИК І ПРИЛАДУ ДЛЯ ВИМІРЮВАННЯ ПОВЕРХНЕВОГО НАТЯГУ РІДИН І РОЗЧИНІВ МЕТОДОМ ЛЕЖАЧОЇ КРАПЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок