Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРАТЕГІЯ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ СЕРЕДОВИЩА ГОСПОДАРЮВАННЯ (Методологічний аспект)

СТРАТЕГІЯ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ СЕРЕДОВИЩА ГОСПОДАРЮВАННЯ (Методологічний аспект)

Назва:
СТРАТЕГІЯ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ СЕРЕДОВИЩА ГОСПОДАРЮВАННЯ (Методологічний аспект)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,93 KB
Завантажень:
476
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Момот Володимир Євгенович
УДК 658.01:339.138:519:330.42
СТРАТЕГІЯ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ СЕРЕДОВИЩА ГОСПОДАРЮВАННЯ
(Методологічний аспект)
Спеціальність 08.06.01 –
Економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Одеса – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському університеті економіки та права Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Науковий консультант: доктор економічних наук, професор,
Задоя Анатолій Олександрович,
Дніпропетровський університет економіки та права, ректор Дніпропетровського університету економіки та права, завідувач кафедри економічної теорії та міжнародної економіки
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор Старостіна Ала Олексіївна,
Київський національний університет ім. Т.Г.Шевченка Міністерства освіти і науки України, завідуюча кафедри міжнародної економіки
доктор економічних наук, професор
Перерва Петро Григорович,
Національний технічний університет „Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри організації виробництва та управління персоналом, декан економічного факультету
доктор економічних наук, професор
Янковой Олександр Григорович
Одеський державний економічний університет Міністерства освіти і науки України, професор
Провідна установа: Донецький державний університет економіки і торгівлі ім. М.Тугана-Барановського Міністерства освіти і науки України, кафедра економіки підприємства
Захист відбудеться “17” грудня 2004 р. о 14.00 г. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.41.055.01 в Одеському державному економічному університеті за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 8.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського державного економічного університету за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 8.
Автореферат розісланий “11” листопада 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.І.Ковальов
загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В сучасних умовах, коли значно скорочується тривалість сталих стадій економічного розвитку, виникають нові відносини між учасниками ринку, трансформується сутність найважливіших економічних закономірностей, значно зростає актуальність дослідження феномену невизначеності середовища господарювання. Адаптація стратегії підприємств до суттєвої невизначеності та забезпечення їх конкурентоспроможності за цих умов є одним з першочергових питань. Тому для вітчизняної економічної науки стає дуже актуальним завдання вивчення особливостей впливу невизначеності, що проявляється на різних ієрархічних рівнях економічної системи, та тих аспектів, у яких ці прояви стосуються стратегії підприємств.
В України невизначеність середовища господарювання виникає на тлі розвитку трансформаційних процесів. На рівні підприємства взаємодія цих феноменів породжує додаткове ускладнення умов діяльності. Це безсумнівно потребує побудови нових системних теоретичних уявлень, які враховують максимальну кількість ефектів, що виникають завдяки впливу невизначеності на поведінку вітчизняних підприємств.
Актуальність обраної теми дослідження посилюється ще й тим, що у світовій економіці виникають нові фактори підвищення рівня невизначеності, які не входять до існуючих наукових концепцій та не можуть бути пояснені на підставі відомих закономірностей. До цих факторів відносяться суперечливість глобалізації та регіоналізації економіки, незлагодженість між споживчими настроями та динамікою прибутків, масова індивідуалізація продукції, що вже впливають на діяльність вітчизняних суб’єктів господарювання.
У зарубіжній економічній літературі є багато досліджень, які стосуються проблем впливу невизначеності на стратегію підприємств. До числа цих досліджень слід віднести роботи Д. Аакера, І. Ансоффа, Т. Дейвенпорта, У. Кінга, Р. Кантер, Р. Керра, Д. Кліланда, М. Мак-Дональда, Г. Мінцберга, М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: СТРАТЕГІЯ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ СЕРЕДОВИЩА ГОСПОДАРЮВАННЯ (Методологічний аспект)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок