Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІКОНОСТАСНИЙ АНСАМБЛЬ ЦЕРКВИ УСПІННЯ БОГОРОДИЦІ З НАКОНЕЧНОГО У КОНТЕКСТІ УКРАЇНСЬКОГО ІКОНОПИСУ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XVI СТОЛІТТЯ.

ІКОНОСТАСНИЙ АНСАМБЛЬ ЦЕРКВИ УСПІННЯ БОГОРОДИЦІ З НАКОНЕЧНОГО У КОНТЕКСТІ УКРАЇНСЬКОГО ІКОНОПИСУ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XVI СТОЛІТТЯ.

Назва:
ІКОНОСТАСНИЙ АНСАМБЛЬ ЦЕРКВИ УСПІННЯ БОГОРОДИЦІ З НАКОНЕЧНОГО У КОНТЕКСТІ УКРАЇНСЬКОГО ІКОНОПИСУ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XVI СТОЛІТТЯ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,94 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ НАРОДОЗНАВСТВА НАН УКРАЇНИ
ГЕЛИТОВИЧ
Марія Йосипівна

УДК 75.05:726.54(477)
ІКОНОСТАСНИЙ АНСАМБЛЬ ЦЕРКВИ УСПІННЯ БОГОРОДИЦІ
З НАКОНЕЧНОГО У КОНТЕКСТІ УКРАЇНСЬКОГО ІКОНОПИСУ
ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XVI СТОЛІТТЯ.
17.00.05 – образотворче мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Львів - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в інституті народознавства НАН України
Науковий керівник: кандидат мистецтвознавства,
доцент кафедри історії та теорії культури
Львівського національного університету ім. Івана Франка,
директор Національного музею у Львові
ОТКОВИЧ Василь Петрович
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, старший науковий співробітник,
завідувач відділу образотворчого мистецтва
Інституту мистецтвознавства фольклористики та етнології
ім.М.Рильського НАН України
ФОМЕНКО Валентин Миколайович
кандидат мистецтвознавства,
доцент кафедри історії та теорії мистецтва
Львівської академії мистецтв
ЛУПІЙ Світлана Петрівна
Провідна організація: Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури,
кафедра теорії та історії мистецтва
Захист відбудеться “15” листопада 2001 р. о 11 годині на засіданні Спеціалізованої Вченої ради Д 35.103.01 у Львівській академії мистецтв
(79011, м.Львів-11, вул.Кубійовича, 38)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівської академії мистецтв (79011, м.Львів-11, вул.Кубійовича, 38)
Автореферат розісланий “15” жовтня 2001 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої Вченої ради
Кандидат мистецтвознавства ГОЛОД І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Друга половина XVI століття період поступового згасання візантійської традиції в українському іконописі, поширеної і творчо засвоєної від часу прийняття християнства. Ікономалярство другої половини XVI ст. генетично повязане з усім попереднім розвитком його історії, водночас у ньому зявились нові прикмети властиві для західної малярської культури, орієнтація на яку активізувалася у наступному столітті. Хоча і в попередніх століттях XV-му – першій половині XVI-го українська ікона творила свій національний варіант, його особливості саме від середини XVI ст. стали вимальовуватись так яскраво, як ніколи рашіше.
До характерних памяток окресленого часу, у яких поєднуються давні традиції з новими тенденціями, належить іконостас з Успенської церкви у Наконечному. У нашій роботі він пропонується у ролі показового явища в малярстві досліджуваного періоду, оскільки від наконечненських ікон умовно можна вести відлік нового осмислення канонічного іконного образу, його відхід від позачасової абстрагованості до певної індивідуалізації. Ці тенденції стали відбитком суспільно-історичних процесів, що проходили під знаком гуманістичних та державотворчих ідей.
В історії українського мистецтва іконостас з Наконечного належить до етапних памяток не лише в аспекті образної системи, а й з погляду розвитку іконостасних конструкцій він є першим найповніше збереженим іконостасним комплексом багатоярусної структури. Крім нього до часу створення іконостасу Пятницької церкви у Львові (поч. XVII ст.) не збереглось жодного настільки повного і настільки мистецьки довершеного іконостасного ансамблю.
Від цього іконостасу виводиться група стилістично споріднених ікон; їх розвиток простежується упродовж останньої чверті XVI ст., отож, є підстава говорити про них, як стилістичний напрям.
Актуальність теми. Хоча характеристика іконопису другої половини XVI ст. в українському мистецтвознавстві значно розгорнутіша у порівнянні з іншими періодами, досі не було окремої спеціальної розвідки присвяченої малярству даного періоду, а тим більше його монографічного дослідження. Іконопис того часу становить один з найсамобутніших пластів національної культури, тісно повязаної з суспільно-істричними процесами своєї доби, ідейні спрямування якої виразно проектуються на наш час, чим і мотивується всезростаюча зацікавленість культурно-мистецькою спадщиною тієї епохи. Процес зміни стилю відбувався у всіх видах тогочасного мистецтва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: ІКОНОСТАСНИЙ АНСАМБЛЬ ЦЕРКВИ УСПІННЯ БОГОРОДИЦІ З НАКОНЕЧНОГО У КОНТЕКСТІ УКРАЇНСЬКОГО ІКОНОПИСУ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XVI СТОЛІТТЯ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок