Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА СИСТЕМИ КОНТРОЛЮ ПРОЦЕСУ ВИЗРІВАННЯ ОРДИНАРНИХ БІЛИХ МІЦНИХ ВИНОМАТЕРІАЛІВ

РОЗРОБКА СИСТЕМИ КОНТРОЛЮ ПРОЦЕСУ ВИЗРІВАННЯ ОРДИНАРНИХ БІЛИХ МІЦНИХ ВИНОМАТЕРІАЛІВ

Назва:
РОЗРОБКА СИСТЕМИ КОНТРОЛЮ ПРОЦЕСУ ВИЗРІВАННЯ ОРДИНАРНИХ БІЛИХ МІЦНИХ ВИНОМАТЕРІАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,29 KB
Завантажень:
430
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ ВИНОГРАДУ І ВИНА «МАГАРАЧ»
ХРАМЧЕНКОВА Ірина Валеріївна
УДК 663.221:663.256.2.008.6 (043.3)
РОЗРОБКА СИСТЕМИ КОНТРОЛЮ ПРОЦЕСУ ВИЗРІВАННЯ
ОРДИНАРНИХ БІЛИХ МІЦНИХ ВИНОМАТЕРІАЛІВ
05.18.07- Технологія продуктів бродіння
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Ялта -2000
Дисертацією є рукопис.
 
Робота виконана в Інституті винограду і вина «Магарач», УААН.
Науковий керівник: кандидат технічних наук,
старший науковий співробітник
ОСТРОУХОВА ОЛЕНА ВІКТОРІВНА
Інститут винограду і вина «Магарач», УААН, м. Ялта.
провідний науковий співробітник
відділу хімії і біохімії вина
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
ЗАГОРУЙКО ВІКТОР ОПАНАСОВИЧ,
Інститут винограду і вина «Магарач», УААН, м. Ялта
завідуючий відділом технології вина
кандидат технічних наук
БАБАКІНА ЕЛЛА ЛЕОНІДІВНА
АПК «Виноградний»,
Міністерство аграрної політики України
завідуюча лабораторією, м. Сімферополь
Провідна установа: Інститут харчової хімії і технології
відділ науково-дослідних і
дослідно-конструкторських робіт,
НАН України і Міністерство аграрної політики
України, м. Київ
Захист відбудеться «29» вересня 2000 р. о 10 00 годині на засіданні спеціалізованої ради Д 53.365.02 в Інституті винограду і вина «Магарач», УААН, за адресою: 98600, Автономна республіка Крим, м. Ялта, вул. Кірова, 31.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту винограду і вина «Магарач».
Автореферат розісланий «28 » серпня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник Якушина Н. А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. За даними 1997-1999 рр. у загальному обсязі винопродукції України частка міцних вин становить 64 %, з них 46 % займають ординарні білі вина. Це зумовлює актуальність робіт, які направлено на підвищення якості готової продукції зі скороченим технологічним циклом виробництва.
Серед задач підвищення якості вин особливо важлива розробка об'єктивної системи контролю процесу визрівання виноматеріалів, який до цього часу здійснюється органолептично. Створення такої системи, крім того, дозволить знизити матеріальні та енергетичні витрати на термокисневу обробку (ТКО) міцних виноматеріалів.
Встановленню критеріальних показників якості та зрілості виноматеріалів були присвячені дослідження багатьох вчених і практиків-виноробів: Валуйко Г. Г., Кудрицької Т. Г., Шольца-Куликова Є. П., Авакянца С. П., Алмаші К. К., Somers T.S., Bakker I., Schneider W. та інших. Розроблені підходи щодо оцінки якості та віку винопродукції основані як на визначенні окремих компонентів і властивостей виноматеріалів, так і системи показників хімічного складу. Значна частина розробок стосується столових білих і червоних виноматеріалів і вин. Стосовно білих міцних виноматеріалів запропоновані способи контролю визначають якість вже зрілих виноматеріалів і готової продукції, але дають обмежену інформацію щодо формування органолептичних характеристик виноматеріалів у динаміці процесу визрівання.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася відповідно плану НДР "ІВіВ Магарач" УААН (№ гос. реєстрацій 0196U010337 і 0196U010344).
Мета дослідження. Розробка об'єктивної системи контролю процесу визрівання білих міцних виноматеріалів в аспекті досягнення ними відповідного типу та якості.
Для реалізації мети роботи необхідно було вирішити такі питання: вивчити динаміку хімічного складу і фізико-хімічних властивостей білих міцних виноматеріалів у процесі визрівання в умовах ТКО; обгрунтувати вимоги до міцних виноматеріалів, які надходять на ТКО; обгрунтувати систему критеріальных показників розливозрілості виноматеріалів типу портвейну та мадери; розробити методику оцінки зрілості міцних виноматеріалів.
Наукова новизна роботи. Встановлено особливості динамики кольору, фенольного й ароматстворюючого комплексів білих міцних виноматеріалів у період визрівання в залежності від початкового кількісного вмісту фенольних речовин (ФРпочатк.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: РОЗРОБКА СИСТЕМИ КОНТРОЛЮ ПРОЦЕСУ ВИЗРІВАННЯ ОРДИНАРНИХ БІЛИХ МІЦНИХ ВИНОМАТЕРІАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок