Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СІЛЬСЬКІ ЖІНКИ УКРАЇНИ В ПЕРІОД ПІДГОТОВКИ ТА ПРОВЕДЕННЯ СУЦІЛЬНОЇ КОЛЕКТИВІЗАЦІЇ (1928 - середина 1933 рр.)

СІЛЬСЬКІ ЖІНКИ УКРАЇНИ В ПЕРІОД ПІДГОТОВКИ ТА ПРОВЕДЕННЯ СУЦІЛЬНОЇ КОЛЕКТИВІЗАЦІЇ (1928 - середина 1933 рр.)

Назва:
СІЛЬСЬКІ ЖІНКИ УКРАЇНИ В ПЕРІОД ПІДГОТОВКИ ТА ПРОВЕДЕННЯ СУЦІЛЬНОЇ КОЛЕКТИВІЗАЦІЇ (1928 - середина 1933 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,45 KB
Завантажень:
300
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
САПИЦЬКА Олена Михайлівна
УДК 94 (477) „1928/1933”: 316.343.37-055.2
СІЛЬСЬКІ ЖІНКИ УКРАЇНИ В ПЕРІОД ПІДГОТОВКИ
ТА ПРОВЕДЕННЯ СУЦІЛЬНОЇ КОЛЕКТИВІЗАЦІЇ
(1928 - середина 1933 рр.)
Спеціальність 07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Луганськ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі всесвітньої історії Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - доктор історичних наук, професор
Михайлюк Віталій Павлович
Східноукраїнський національний університет
імені Володимира Даля,
завідувач кафедри всесвітньої історії
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Безпалов Микола Єгорович
Донецький національний університет,
завідувач кафедри історії слов’ян
кандидат історичних наук, доцент
Атоян Ольга Миколаївна
Луганський державний університет внутрішніх справ
імені Е.О. Дідоренко,
професор кафедри теорії та історії держави та права
Захист відбудеться „29” листопада 2007 р. о 13 годині на
засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.04 при Східноукраїнському
національному університеті імені Володимира Даля за адресою:
91034, м. Луганськ, вул. Ватутіна, 1, корпус 8, аудиторія 309.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля
(91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-А).
Автореферат розісланий „27” жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
І.В.Довжук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Вивчення науковцями „жіночого питання” відбувається у контексті дослідження загальної історії людства та суспільства. До сьогодення в історичній науці існує велика кількість „білих плям”, що повґязані з роллю та діяльністю жінок у різних сферах суспільного життя. Саме по собі минуле незмінне, але, включаючись щоразу у сучасність, воно утворює із нею нові зв'язки й розкриває новому часу те, що залишалося раніше недослідженим.
Актуальність та наукова мотивація обрання теми дисертаційного дослідження обумовлена наступними чинниками. По-перше, ретроспективне вивчення ролі та місця жінок у різні періоди розвитку суспільства є складовою частиною історичної науки. На протязі всієї історії людства „жіноче питання” відбивало особливості соціального прогресу тієї чи іншої суспільної системи, ставало похідним від корінних соціально-економічних і політичних проблем держави. По-друге, сільськогосподарське виробництво на сучасному етапі залишається однією з галузей народного господарства, де широко використовується праця жінок. Тому виникає науковий інтерес до визначення та переосмислення позитивних й негативних здобутків, що їх отримали сільські жінки України під час трансформаційних процесів у сільському господарстві. По-третє, у сучасній українській історичній науці відсутнє комплексне історичне дослідження життєдіяльності сільських жінок під час колективізації - у період, що став вирішальним для становлення тоталітарного режиму в СРСР.
Визнаючи певне позитивне значення заходів Комуністичної партії, скерованих на поліпшення умов життя жіночого населення країни під час проведення колективізації, варто зазначити неприпустимість лише економічного підходу до вирішення означених проблем без урахування морально-етичних питань розвитку особистості жінок. Базування соціальної політики лише на економічних чинниках може призвести до низки негативних наслідків, а саме: ще більшого погіршення демографічної ситуації на селі у наслідок міграції сільських жінок до міст через існуючу нині соціальну та економічну „непрестижність” сільськогосподарських професій; загальної фемінізації бідності в країні через застосування у містах цієї додатково-надлишкової жіночої робочої сили на некваліфікованих та низькооплачуваних роботах; падіння рівня виробництва сільськогосподарської продукції через нестачу робочої сили на селі; поглиблення соціально-споживацького ставлення міського населення до мешканців сільської місцевості; появи та розвитку у жінок психології „утриманця-покупця”, а також до зниження загальнокультурного рівня населення країни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: СІЛЬСЬКІ ЖІНКИ УКРАЇНИ В ПЕРІОД ПІДГОТОВКИ ТА ПРОВЕДЕННЯ СУЦІЛЬНОЇ КОЛЕКТИВІЗАЦІЇ (1928 - середина 1933 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок