Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КУЛЬТУРНО-ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ТАТАРСЬКОЇ ДІАСПОРИ В УКРАЇНІ ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ ІНТЕРЕСУ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ДО НАЦІОНАЛЬНОЇ КУЛЬТУРИ

КУЛЬТУРНО-ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ТАТАРСЬКОЇ ДІАСПОРИ В УКРАЇНІ ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ ІНТЕРЕСУ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ДО НАЦІОНАЛЬНОЇ КУЛЬТУРИ

Назва:
КУЛЬТУРНО-ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ТАТАРСЬКОЇ ДІАСПОРИ В УКРАЇНІ ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ ІНТЕРЕСУ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ДО НАЦІОНАЛЬНОЇ КУЛЬТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,83 KB
Завантажень:
278
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
ЗЯКУН Тетяна Григорівна
УДК 37.035.6:37.034(1=470.41)
КУЛЬТУРНО-ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ТАТАРСЬКОЇ ДІАСПОРИ В УКРАЇНІ ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ ІНТЕРЕСУ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ДО НАЦІОНАЛЬНОЇ КУЛЬТУРИ
13.00.06 – теорія, методика і організація
культурно-просвітньої діяльності
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і мистецтв України, м. Київ.
Науковий керівник: — кандидат педагогічних наук, професор
Кірсанов Володимир Володимирович,
Київський національний університет
культури і мистецтв, завідувач кафедри
прикладної культурології;
Офіційні опоненти: — доктор педагогічних наук, професор
Брилін Борис Андрійович,
Вінницький державний педагогічний університет
ім. М. Коцюбинського, кафедра теорії,
історії музики та гри на музичних інструментах;
кандидат педагогічних наук, доцент
член-кореспондент АПСН
Миронюк Олена Григорівна,
Державна Академія керівних кадрів
культури і мистецтв, кафедра теорії, історії
і практики культури
Провідна установа: — Інститут проблем виховання АПН України,
лабораторія діяльності позашкільних закладів,
Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться 26 березня 2004 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.807.02 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36, ауд. 209).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36).
Автореферат розісланий 25 лютого 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Загуменна В. В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Одним із головних напрямів державної культурної політики в багатонаціональній Україні є збереження і розвиток культур національних меншин.
Розширюється міжнаціональне спілкування, культурний обмін, взаємодія і взаємозбагачення культур етносів, які населяють Україну, що сприяє поглибленню національних відносин, створенню умов для вільного збагачення духовного життя етнічних спільнот в Україні, для їх культурно-просвітницької діяльності. З ініціативи національних меншин створюються національно-культурні центри, громадські товариства для сприяння вивченню мови, історії, культури свого народу, збереженню кращих традицій і національної самобутності, взаєморозумінню між етнічними спільнотами.
В Законах України “Про національні меншини в Україні”, “Про освіту”, “Державна національна програма “Освіта” (Україна ХХІ століття)”, “Національна доктрина розвитку освіти України у ХХІ столітті”, Указі Президента України “Про Раду представників громадських організацій національних меншин України при Президенті України” конкретизовані загальноцивілізаційні тенденції розвитку суспільства, науки і освіти з наскрізним завданням взаємодії націй, народів як діалогу культур для забезпечення прав національних меншин на задоволення культурних потреб та інтересів рідною мовою, на збереження та розвиток етнокультури, на підтримку та захист її державою.
У цьому зв’язку набуває особливого значення діяльність культурно-просвітницьких осередків національних меншин, спрямована, з одного боку, на залучення підростаючого покоління до цінностей свого етносу, а з іншого, – на популяризацію кращих зразків національної культури, на сприяння культурному співробітництву, взаємодії етнічних, національних і загальнолюдських духовних цінностей у поліетнічному просторі.
Повною мірою це стосується і татарської діаспори в Україні, культурно-просвітницька діяльність якої спрямована на збереження рідної культури як органічної складової духовного життя народу і створення умов для повноцінного етнокультурного буття татарської спільноти в багатонаціональній державі.
В контексті етнонаціонального відродження татарського народу в сучасній Україні потребують переосмислення система культурно-просвітницької діяльності татарської діаспори, зокрема, у справі залучення підростаючого покоління до духовних надбань свого народу, формування національної самосвідомості, виховання толерантного ставлення до культур інших етносів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КУЛЬТУРНО-ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ТАТАРСЬКОЇ ДІАСПОРИ В УКРАЇНІ ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ ІНТЕРЕСУ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ДО НАЦІОНАЛЬНОЇ КУЛЬТУРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок