Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРА ЦЕНОПОПУЛЯЦІЙ СТЕПОВИХ ВИДІВ НА ПІВДЕННОМУ СХОДІ УКРАЇНИ

СТРУКТУРА ЦЕНОПОПУЛЯЦІЙ СТЕПОВИХ ВИДІВ НА ПІВДЕННОМУ СХОДІ УКРАЇНИ

Назва:
СТРУКТУРА ЦЕНОПОПУЛЯЦІЙ СТЕПОВИХ ВИДІВ НА ПІВДЕННОМУ СХОДІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,07 KB
Завантажень:
324
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ БОТАНІЧНИЙ САД ім. М.М. ГРИШКА
Ібатуліна Юлія Валеріївна
УДК: 581.9:581.526.53:581.55 (477.60)
СТРУКТУРА ЦЕНОПОПУЛЯЦІЙ СТЕПОВИХ ВИДІВ
НА ПІВДЕННОМУ СХОДІ УКРАЇНИ
03.00.05 – ботаніка
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому ботанічному саду НАН України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук,
старший науковий співробітник
Остапко Володимир Михайлович,
Донецький ботанічний сад НАН України,
заступник директора з наукової роботи,
завідувач відділу флори
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Собко Володимир Гаврилович,
Національний ботанічний сад
ім. М.М. Гришка НАН України
провідний науковий співробітник;
кандидат біологічних наук,
старший науковий співробітник
Шевера Мирослав Васильович,
Інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України,
старший науковий співробітник
Провідна установа: Нікітський ботанічний сад – Національний науковий центр
УААН
Захист відбудеться 02.12. 2005 р. о. 12 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради К 26.215.01 Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України за адресою: 01014, Київ, вул. Тімірязєвська, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України за адресою: 01014, Київ, вул. Тімірязєвська, 1.
Автореферат розісланий 31 жовтня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук
Н.І. Джуренко


Актуальність теми. На сьогодні, коли вплив антропогенних факторів на рослинний покрив набув загрозливого характеру, особливу актуальність набула проблема збереження і поновлення природних ресурсів, оскільки господарська діяльність викликає зниження біорізноманітності, зменшення стабільності і продуктивності екосистем, що призводить до їх деградації. Значної трансформації зазнали високопродуктивні степові угруповання, які у природному стані збереглися т?льки на незначних територіях, часто у важкодоступних місцях.
Ці обставини спонукають активізувати дослідження організації рослинних угруповань, які існують як у природних умовах, так і тих, що зазнали сильного впливу антропогенних факторів. Основну увагу потрібно приділяти вивченню структури ценопопуляцій і її змін під впливом різних факторів. Еколого-фітоценотичне приурочення, стан ценопопуляцій, дані про зміни, що відбуваються в їх структурі під впливом антропогенних або природних факторів, постійне спостереження і контроль за ними можуть сприяти не тільки оцінюванню здатності ценопопуляцій до спонтанного відновлення у сприятливих умовах, але і розробці дій, які спрямовані на відновлення і охорону угруповань, моніторинг рослинності, одним із аспектів якого є вивчення структури цих систем. У зв’язку з цим актуальним є вивчення структури ценопопуляцій степових видів, тенденції її зм?н в умовах антропогенного навантаження, що може вказати на особливості їх охорони і використання та сприяти розробці більш ефективних методів охорони.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Результати досліджень використано під час виконання науково-дослідних робіт Донецького ботанічного саду НАН України за бюджетною темою "Хорологічне, інтродукційне та созологічне досл?дження рослин природноi флори в антропогенно трансформованному середовищ?" (2001 – 2005 рр.), № ДР 0101U001040 та госпдоговірними темами "Науково-екологічне обґрунтування організації території природно-заповідного фонду в околицях м. Єнакієве Донецької області" (2002 р.), "Проведення інвентаризаціi сучасного стану територій та об’єктів природно-заповідного фонду. Проведення інвентаризаціi сучасного стану заповідних природних комплексів та об’єктів" (2003 р.), "Рослинний покрив регіонального ландшафтного парку "Донецький Кряж" і його созологічна оцінка" (2004 р.).
Мета та завдання досліджень. Мета – вивчити вікову, віталітетну і просторову структури ценопопуляцій видів, які приймають участь у формуванні фітоценозів справжнього степу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТРУКТУРА ЦЕНОПОПУЛЯЦІЙ СТЕПОВИХ ВИДІВ НА ПІВДЕННОМУ СХОДІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок