Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІЖБЮДЖЕТНІ ВЗАЄМОВІДНОСИНИ В ПЕРІОД ТРАНСФОРМАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ

МІЖБЮДЖЕТНІ ВЗАЄМОВІДНОСИНИ В ПЕРІОД ТРАНСФОРМАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ

Назва:
МІЖБЮДЖЕТНІ ВЗАЄМОВІДНОСИНИ В ПЕРІОД ТРАНСФОРМАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,22 KB
Завантажень:
204
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
ФЕДІВ Іван Осипович
УДК 352.07.336.132
МІЖБЮДЖЕТНІ ВЗАЄМОВІДНОСИНИ
В ПЕРІОД ТРАНСФОРМАЦІЇ
СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ
25.00.05 - галузеве управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській Академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник: | доктор наук з державного управління, професор
РОЗПУТЕНКО Іван Васильович
Українська Академія державного управління
при Президентові України,
завідувач кафедри економічної політики.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
ПИНЗЕНИК Віктор Михайлович,
Верховна Рада України, народний депутат України;
кандидат наук з державного управління
БОНДАРЧУК Ігор Володимирович,
Торговий дім “HIU”, віце-президент.
Провідна установа: | Науково-дослідний фінансовий інститут
при Міністерстві фінансів України,
відділ фінансових ресурсів держави, м. Київ.
Захист відбудеться “21” лютого 2002 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.810.01 в Українській Академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, м. Київ-57, вул. Ежена Потьє, 20.
Із дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української Академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, м. Київ-57, вул. Ежена Потьє, 20.
Автореферат розісланий “18” січня 2002 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.К. Майборода
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблеми трансформації суспільства в Україні тісно пов’язані з рівнем децентралізації влади, деконцентрацією державного управління й становлення самоврядування. Вирішення проблем міжвладних і міжбюджетних взаємовідносин з використанням світового досвіду й сучасних технологій у сфері державного управління й самоврядування може суттєво вплинути на темпи перетворень, економічний розвиток і політичну стабільність.
Трансформація суспільства в Україні відбувається повільно і має свою специфіку. Сучасні дослідження проблем реформи у своїй абсолютній більшості стосуються ефективності державного управління. Оскільки ефективність управління державою залежить від якості управління на субнаціональному рівні й найкраще реалізується за дотримання принципів субсидіарності й прозорості влади, то й актуальним є дослідження проблем, що виникають у процесі трансформації на рівні самоврядування.
Децентралізація і деконцентрація влади, демократизація суспільства реалізується найкраще через делегування повноважень і передачу ресурсів для їх виконання на рівень самоврядування, що є найбільш наближеним до споживача місцевих і державних послуг. Така політика здійснюється через прозорі й зрозумілі механізми міжбюджетних взаємовідносин, від ефективності яких залежить якість вирівнювання фінансових і реальних можливостей здійснення реформ.
У дисертації досліджуються проблеми розвитку муніципального сектора економіки, пропонуються сучасні інструменти й механізми аналізу ефективності управління й формування системи планування економічного розвитку територіальних громад, пропонуються варіанти удосконалення розмежування повноважень і вдосконалення міжвладних зв’язків, підвищення ролі громадського сектора в управлінні, варіанти реструктуризації комунального господарства й шляхи удосконалення міжбюджетних взаємовідносин, моделі фінансового аналізу, презентації та моніторингу окремих економічних і фінансових показників.
Наукових розробок, що стосуються зазначених проблем, в Україні мало, ще менше - прикладів практичного упровадження нових форм господарювання на субнаціональному рівні.
Зарубіжна література із цих проблем може розглядатись лише як інформаційний матеріал, оскільки вона не є адаптованою до умов України. Зазначені проблеми й необхідність створити відповідні механізми для їх розв’язання, визначили тему, мету, завдання, предмет та об’єкт дисертаційного дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МІЖБЮДЖЕТНІ ВЗАЄМОВІДНОСИНИ В ПЕРІОД ТРАНСФОРМАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок