Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати: КЛІНІКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ КЕРАМІЧНОЇ МАСИ "УЛЬТРОПАЛІН" ПРИ НЕЗНІМНОМУ ПРОТЕЗУВАННІ

КЛІНІКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ КЕРАМІЧНОЇ МАСИ "УЛЬТРОПАЛІН" ПРИ НЕЗНІМНОМУ ПРОТЕЗУВАННІ

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
КЛІНІКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ КЕРАМІЧНОЇ МАСИ "УЛЬТРОПАЛІН" ПРИ НЕЗНІМНОМУ ПРОТЕЗУВАННІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,98 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
БОБОКАЛ АНАТОЛІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 616.314 -76 -77:615.46:666.3
КЛІНІКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ КЕРАМІЧНОЇ МАСИ "УЛЬТРОПАЛІН" ПРИ НЕЗНІМНОМУ ПРОТЕЗУВАННІ
1 4.01.22 – стоматологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ –2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі ортодонтії та пропедевтики ортопедичної стоматологі Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Фліс Петро Семенович,
Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця
кафедра ортодонтії та пропедевтики ортопедичної стоматології, завідувач
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Павленко Олексій Володимирович,Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України, кафедра стоматології, завідувач
кандидат медичних наук, професор Макєєв Валентин Федорович, Львівський державний медичний університет ім.Данила Галицького МОЗ України, кафедра ортопедичної стоматології, завідувач
Провідна установа:
Українська медична стоматологічна академія МОЗ України, кафедра пропедевтики ортопедичної стоматології та ортодонтії (м. Полтава)
Захист дисертації відбудеться 18.09.2003 р. о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.05 при Національному медичному університеті м. О.О. Богомольця МОЗ України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 1, стоматологічний корпус.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця МОЗ України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Зоологічна,1.
Автореферат розісланий 27.06.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Остапко О.І.
загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В загальній системі лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на зміцнення здоров’я населення, велику роль відіграє стоматологічна допомога, зокрема ортопедична. В умовах складної екологічної та демографічної ситуації (наслідки Чорнобильської катастрофи, збільшення кількості людей похилого віку в загальній чисельності населення) потреба в протезуванні зубів і зубних рядів залишається високою в похилому, та зростає у молодому віці (Фліс П.С.,1991; Косенко К.М.,1994; Онищенко В.С.,1995; Лабунец В.А., 2000; Павленко О.В., 2002).
Крім цього на сучасному етапі розвитку ортопедичної стоматології перед лікарями постає задача не тільки відновити цілісність зубів та зубних рядів, але й забезпечити комплексне відновлення жувальної, мовної та естетичної функцій зубо-щелепного апарату.
Сучасні досягнення ортопедичної стоматології значною мірою базуються на використанні нових технологій і матеріалів. Останнім часом в практиці ортопедичної стоматології дедалі ширше застосовуються суцільнолиті металопластмасові та металокерамічні протези для заміщення дефектів зубів та зубних рядів. Вони, безперечно, мають суттєві переваги перед штампованими металевими і пластмасовими коронками та штамповано-паяними мостоподібними протезами (Каральник Д.М. с соавт., 1982; Василенко З.С.,
1984; Фліс П.С., 1991; Варес Е.Я., 1992).
Однак, суцільнолиті металопластмасові протези мають і деякі недоліки: значний об’єм препарування опорних зубів, зміна, з часом, кольору покриття, присутність залишкового мономеру, мікропористість та недостатня міцність прикріплення до металевого каркасу (Фліс П.С., 1991; Абакаров С.И., 1998; Скрипник І.Л., 2001).
Металокерамічні коронки та мостоподібні протези поєднують в собі переваги суцільнолитих протезів з естетичними можливостями та біологічними властивостями кераміки. Вони мають підвищену міцність, щільно прилягають до препарованого зубу, не впливають негативно на тканини пародонту, слизової оболонки ротової порожнини та організму в цілому. Зубні протези, облицьовані керамікою, за естетичними властивостями не відрізняються від зубів пацієнта, не змінюють з часом свого кольору, не піддаються руйнівній дії ротової рідини.

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: КЛІНІКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ КЕРАМІЧНОЇ МАСИ "УЛЬТРОПАЛІН" ПРИ НЕЗНІМНОМУ ПРОТЕЗУВАННІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок