Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВОЛЬТАМПЕРОМЕТРИЧНЕ ВИЗНАЧЕННЯ Сo(II), Ni(II), Pd(II) У ПРИСУТНОСТІ о,о’ -ДИГІДРОКСОЗАМІЩЕНИХ АЗОБАРВНИКІВ

ВОЛЬТАМПЕРОМЕТРИЧНЕ ВИЗНАЧЕННЯ Сo(II), Ni(II), Pd(II) У ПРИСУТНОСТІ о,о’ -ДИГІДРОКСОЗАМІЩЕНИХ АЗОБАРВНИКІВ

Назва:
ВОЛЬТАМПЕРОМЕТРИЧНЕ ВИЗНАЧЕННЯ Сo(II), Ni(II), Pd(II) У ПРИСУТНОСТІ о,о’ -ДИГІДРОКСОЗАМІЩЕНИХ АЗОБАРВНИКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,73 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ХІМІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Тимошук Світлана Василівна
УДК [546.73+546.74+546.98]:547.55633+543.552
ВОЛЬТАМПЕРОМЕТРИЧНЕ ВИЗНАЧЕННЯ Сo(II), Ni(II), Pd(II) У ПРИСУТНОСТІ о,о’ -ДИГІДРОКСОЗАМІЩЕНИХ АЗОБАРВНИКІВ
02.00.02 – аналітична хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Дніпропетровськ 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі аналітичної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат хімічних наук, доцент
Левицька Галина Дмитрівна,
Львівський національний університет,
доцент кафедри аналітичної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Циганок Людмила Павлівна,
Дніпропетровський національний університет,
професор кафедри хімії та хімічної технології високомолекулярних сполук
кандидат хімічних наук, доцент
Тисячний Владислав Петрович,
Національна металургійна академія,
доцент кафедри теорії металургійних процесів і фізичної хімії
Провідна установа: Ужгородський національний університет, кафедра аналітичної хімії, Міністерство освіти і науки України, м.Ужгород
Захист відбудеться “24” червня 2005р. о 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.078.01 при Українському державному хіміко-технологічному університеті за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, пр.Гагаріна, 8.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Українського державного хіміко-технологічного університету (49005, м. Дніпропетровськ, пр.Гагаріна, 8).
Автореферат розісланий “20” травня 2005р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пініеллє І.Д.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Визначення мікрокількостей Кобальту, Нікелю та Паладію у різних видах промислової продукції, напівпровідникових матеріалах, медичних препаратах, а також біологічних субстратах є актуальною проблемою аналітичної хімії. Актуальність її є ще більш вагома на фоні відомих методів аналізу цих металів (переважно спектрофотометричні та екстракційно-фотометричні методи), які відзначаються складністю, багатостадійністю, використанням токсичних та летких органічних розчинників, що обумовлене попереднім концентруванням їх та відокремленням від супутних елементів.
Серед усіх методів, що застосовуються для аналітичного контролю зазначених об’єктів певні переваги мають вольтамперометричні методи, зокрема осциловольтамперометрія, яка дозволяє контролювати вміст ряду елементів у широких концентраційних діапазонах і реалізується за допомогою порівняно недорогої і доступної апаратури.
Одним із напрямків аналітичної хімії, який успішно розвивається є ціленаправлений пошук нових аналітичних форм для створення високочутливих, селективних, експресних методів аналізу. Теоретичною підставою для цього є вивчення хімії координаційних сполук металів з барвниками. Перспективними з цих міркувань, є комплексні сполуки іонів металів з азобарвниками, як лігандами, що здатні утворювати комплекси із специфічними характеристиками. Здатність о,о?-заміщених азобарвників утворювати полідентатні комплекси з іонами металів призводить до утворення хелатних сполук, уникнення стадійності комплексоутворення, що має важливе значення для правильності та відтворюваності результатів визначення. Це визначило актуальність даної роботи, яка присвячена вольтамперометричному вивченню комплексних сполук Co(II), Ni(II), Pd(II) з азобарвниками– еріохром червоним В (ЕЧВ), еріохром чорним Т (ЕЧТ), кальконом, кальцесом та тропеоліном 0 (Тр0) і застосуванню їх для розробки вольтамперометричних методик визначення цих металів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась відповідно до координаційних планів кафедри аналітичної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка та держбюджетної теми (2002 – 2005р.р.) № ХА-108Б, держреєстраційний № 0102V003565 “Дослідження процесів концентрування і використання їх для розробки нових методик визначення шкідливих домішок в природних, питних і стічних водах” п.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВОЛЬТАМПЕРОМЕТРИЧНЕ ВИЗНАЧЕННЯ Сo(II), Ni(II), Pd(II) У ПРИСУТНОСТІ о,о’ -ДИГІДРОКСОЗАМІЩЕНИХ АЗОБАРВНИКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок