Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕВОЛЮЦІЯ ПРОСТОРОВИХ СИСТЕМ УКРАЇНСЬКОГО ДРАМАТИЧНОГО ТЕАТРУ: ТИПИ ОРГАНІЗАЦІЇ, ФУНКЦІЇ, ЛЮДИНА (ВІД НАТУРАЛІЗМУ ДО АВАНГАРДУ)

ЕВОЛЮЦІЯ ПРОСТОРОВИХ СИСТЕМ УКРАЇНСЬКОГО ДРАМАТИЧНОГО ТЕАТРУ: ТИПИ ОРГАНІЗАЦІЇ, ФУНКЦІЇ, ЛЮДИНА (ВІД НАТУРАЛІЗМУ ДО АВАНГАРДУ)

Назва:
ЕВОЛЮЦІЯ ПРОСТОРОВИХ СИСТЕМ УКРАЇНСЬКОГО ДРАМАТИЧНОГО ТЕАТРУ: ТИПИ ОРГАНІЗАЦІЇ, ФУНКЦІЇ, ЛЮДИНА (ВІД НАТУРАЛІЗМУ ДО АВАНГАРДУ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,16 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МИСТЕЦТВОЗНАВСТВА, ФОЛЬКЛОРИСТИКИ
ТА ЕТНОЛОГІЇ ІМ. М.Т. РИЛЬСЬКОГО
ОСТРОВЕРХ Ольга Борисівна
УДК 792.01+792.2(477) “18 – 19”
ЕВОЛЮЦІЯ ПРОСТОРОВИХ СИСТЕМ УКРАЇНСЬКОГО
ДРАМАТИЧНОГО ТЕАТРУ: ТИПИ ОРГАНІЗАЦІЇ, ФУНКЦІЇ, ЛЮДИНА
(ВІД НАТУРАЛІЗМУ ДО АВАНГАРДУ)
Спеціальність 17.00.02 – театральне мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства,
академік Академії мистецтв України
Корнієнко Неллі Миколаївна,
Національний центр театрального мистецтва
ім. Леся Курбаса, директор
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства,
академік Академії мистецтв України
Скуратівський Вадим Леонтійович,
Київський національний університет
театру, кіно і телебачення
ім. І.К. Карпенка-Карого,
професор кафедри телережисури
кандидат мистецтвознавства, доцент
Владимирова Наталя Вікторівна,
Академія мистецтв України,
учений секретар відділу теорії та історії мистецтв
Захист відбудеться 29 листопада 2007 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої
вченої ради Д 26.227.02 в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України за адресою: 01001, Київ, вул. Грушевського, 4.
Із дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України за адресою: 01001, Київ, вул. Грушевського, 4.
Автореферат розіслано “_27_” жовтня 2007р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства О.В. Зінич
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження проблеми театрального простору є актуальним завданням для сучасної театральної теорії. В театрі простір є чи не найбільш складною системою, яка характеризується потужною енергією смислоутворення. Практика й теорія ХХ ст. закріпили уявлення про театральний простір як про дієву структуру, що має власну лексику та смислотворчі можливості. Вивчення базових явищ театрального мистецтва з точки зору їх просторової організації – це необхідний крок для створення “мапи значень” українського театру, яка є важливою для розуміння культурних процесів у цілому.
Зв`язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація відповідає тематиці фундаментальної науково-дослідної роботи відділу культурології та етномистецтвознавства Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України “Українська культурологічна думка ХІХ – ХХ ст.” (державний реєстраційний номер 0105U000739), а також інтегрованій програмі наукових досліджень Національного центру театрального мистецтва ім. Леся Курбаса (“Написання історії українського театру в контексті світової художньої культури, з використанням новітніх методологій”).
Мета і завдання дослідження. Мета дослідження полягає в тому, щоб, проаналізувавши просторові стратегії українського театру в його найбільш інтенсивний формотворчий період (остання чверть ХІХ – перша чверть ХХ ст.), виявити смислотворчий потенціал театрального простору, окреслити його функції в системі театру.
Мета дослідження обумовлює його завдання: ----–
розкрити контекст просторово-сценічних концепцій та вказати на специфічні риси культурної ситуації доби модернізму в Україні; –
дати аналіз принципів побудови простору та сценічного оформлення у виставах театру корифеїв та театру Леся Курбаса; –
співвіднести семантику, типи організації, функції театрального простору, сценічного оформлення та предметного середовища театру з соціокультурними дискурсами вказаного періоду;–
проаналізувати творчі технології, що їх було використано для реалізації тієї чи іншої концепції просторової організації.
Об’єктом дослідження є еволюція просторових систем українського театру, принципи просторової організації вистав періоду класичного реалізму та програмних вистав “Молодого театру”, МОБу та “Березоля”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЕВОЛЮЦІЯ ПРОСТОРОВИХ СИСТЕМ УКРАЇНСЬКОГО ДРАМАТИЧНОГО ТЕАТРУ: ТИПИ ОРГАНІЗАЦІЇ, ФУНКЦІЇ, ЛЮДИНА (ВІД НАТУРАЛІЗМУ ДО АВАНГАРДУ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок