Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТЕРТЕКСТУАЛЬНІСТЬ ЯК МОДУС НОВАТОРСТВА (НА МАТЕРІАЛІ ТВОРЧОСТІ В. СТУСА ТА І. СВІТЛИЧНОГО)

ІНТЕРТЕКСТУАЛЬНІСТЬ ЯК МОДУС НОВАТОРСТВА (НА МАТЕРІАЛІ ТВОРЧОСТІ В. СТУСА ТА І. СВІТЛИЧНОГО)

Назва:
ІНТЕРТЕКСТУАЛЬНІСТЬ ЯК МОДУС НОВАТОРСТВА (НА МАТЕРІАЛІ ТВОРЧОСТІ В. СТУСА ТА І. СВІТЛИЧНОГО)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,76 KB
Завантажень:
104
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Тернопільський державний педагогічний університет
імені Володимира Гнатюка
БІЛОВУС Леся Іванівна
УДК 82.09
ІНТЕРТЕКСТУАЛЬНІСТЬ ЯК МОДУС НОВАТОРСТВА
(НА МАТЕРІАЛІ ТВОРЧОСТІ В. СТУСА ТА І. СВІТЛИЧНОГО)
Спеціальність 10.01.06 — теорія літератури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Тернопіль — 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії літератури і порівняльного літературознавства Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Гром’як Роман Теодорович,
Тернопільський державний педагогічний
університет імені Володимира Гнатюка,
кафедра теорії літератури і порівняльного літературознавства, завідувач.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук
Соловей (Гончарик) Елеонора Степанівна,
Інститут літератури імені Т.Шевченка
НАН України, провідний науковий співробітник.
кандидат філологічних наук, доцент
Будний Василь Володимирович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
кафедра теорії літератури та порівняльного
літературознавства, доцент.
Провідна установа: Дрогобицький державний педагогічний
університет імені Івана Франка.
Захист відбудеться "22" жовтня 2003 року на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.053.02 по захисту кандидатських дисертацій у Тернопільському державному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка (46027, м. Тернопіль, вул. М.Кривоноса, 2, тел. 43-58-65).
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (46027, м. Тернопіль, вул.М.Кривоноса, 2).
Автореферат розісланий "20" вересня 2003 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В.Папуша
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Новітній поняттєво-термінологічний інструментарій, сформований в епоху постмодернізму, активно проникає в літературознавчу практику, стикаючись з давніми терміносистемами, літературознавчими концептами, породженими іншими мистецькими реаліями. Так заявила про себе потреба специфіки засвоєння пізнавально-методологічних новацій поза ареалом їх зародження. Вона актуальна для кожної національної літератури, але має особливе значення на “пострадянському” просторі у зв’язку з тими пізнавальними “поворотами”, які сталися в гуманітарній сфері протягом другої половини ХХ ст. Ці “повороти” (антропологічний, культурологічний, металінґвістичний, наратологічний та ін.) пов’язані зі зміною ракурсу розгляду спільного предмета, на який спрямовують увагу інтелектуали академічних установ у міждисциплінарних дослідженнях. Це зумовлює необхідність зосередження уваги дослідника на саморефлексії, внаслідок чого відбувається переакцентування в системі знань про традиційні навчально-дослідні предмети, в нашому випадку — теорії літератури та історії літератури.
У зв’язку з цим окремі терміни стають не стільки модними, скільки плідними концептами, які виконують важливу евристичну роль, притягуючи до себе цілу низку традиційних і модерних понять. “Інтертекстуальність” є одним з них.
Хоча в останні десятиліття на Заході (Р.Барт, Г.Блум, Ю.Крістєва ) і в Росії (І.Арнольд, М.Бахтін, П.Бухаркін, Н.Владимирова, А.Жолковський, Г.Звєрєва, Г.Косіков, Ю.Лотман, І.Смирнов, П.Тороп, Н.Фатєєва) з’явилося чимало робіт (декілька і в українській науці (О.Астаф’єв, Н.Бєляєва, М.Ігнатенко, Н.Корабльова, М.Сорока)), присвячених інтертексту та інтертекстуальності у сфері художнього дискурсу, проблему міжтекстової взаємодії не можна вважати вичерпаною. Про це свідчить те, що література все рішучіше пориває з життєвою реальністю, втрачає свою “міметичну референційність” (вислів Дж.Х.Міллер. — Л.Б.), заглиблюється в самопізнання і шукає джерел розвитку вже всередині себе. Утворюється широке поле метапоетики, яке стирає межі між власне художніми і науково-філологічними жанрами.
Постає проблема аналізу інтертекстуальності в контексті пере-осмисленої діалектики традицій і новаторства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ІНТЕРТЕКСТУАЛЬНІСТЬ ЯК МОДУС НОВАТОРСТВА (НА МАТЕРІАЛІ ТВОРЧОСТІ В. СТУСА ТА І. СВІТЛИЧНОГО)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок