Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХІМІКО-АНАЛІТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ДВО- ТА ТРИКОМПОНЕНТНИХ СИСТЕМ НА ОСНОВІ ПОЛІВІНІЛПІРОЛІДОНУ

ХІМІКО-АНАЛІТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ДВО- ТА ТРИКОМПОНЕНТНИХ СИСТЕМ НА ОСНОВІ ПОЛІВІНІЛПІРОЛІДОНУ

Назва:
ХІМІКО-АНАЛІТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ДВО- ТА ТРИКОМПОНЕНТНИХ СИСТЕМ НА ОСНОВІ ПОЛІВІНІЛПІРОЛІДОНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,58 KB
Завантажень:
100
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. В.Н. КАРАЗІНА
МІКУЛЕНКО ОЛЬГА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 543.42, 543.070, 543.243
ХІМІКО-АНАЛІТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ДВО- ТА
ТРИКОМПОНЕНТНИХ СИСТЕМ НА ОСНОВІ
ПОЛІВІНІЛПІРОЛІДОНУ
02.00.02 – аналітична хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Харків - 2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Дніпропетровському національному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор,
Чмиленко Федір Олександрович,
Дніпропетровський національний університет,
завідувач кафедри аналітичної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор,
Логінова Лідія Павлівна,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна,
завідувач кафедри хімічної метрології
кандидат хімічних наук, доцент,
Куліченко Сергій Анатолієвич,
Київський національний університет
ім. Т.Г. Шевченка,
доцент кафедри аналітичної хімії
Провідна установа: Ужгородський національний університет,
кафедра аналітичної хімії, Міністерство освіти і науки України, м. Ужгород
Захист відбудеться “14” травня 2004 р. о “1600” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.14 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 7-80.
З дисертацією можна ознайомитись в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “9” квітня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Панченко В.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Одним з сучасних напрямків розвитку аналітичної хімії є пошук нових аналітичних форм для розробки альтернативних, експресних методик та модифікації існуючих методик визначення вмісту компонентів в промислових, біологічних, медичних об’єктах та об’єктах навколишнього середовища.
Полівінілпіролідон (ПВПД) є фізіологічно-активним полімером, що широко застосовується в різних галузях промисловості (фармацевтичній, косметичній, харчовій, текстильній) і сільському господарстві. Нетоксичність, висока схильність до комплексоутворення, можливість солюбілізації речовин і стабілізації різних композицій визначає використання ПВПД у багатокомпонентних системах як для пролонгації дії біологічно-активних речовин і мікроелементів, так і як допоміжного компонента. Широка розповсюдженість практичного застосування ПВПД робить актуальним створення альтернативних експресних методів визначення вмісту полімеру, наприклад, створення хімічних сенсорів оборотних до ПВПД.
При застосуванні ПВПД у медицині і промисловості важливу роль мають такі характеристики полімеру як молекулярна маса і молекулярно-масовий розподіл, тож необхідно мати надійні методики визначення для чіткого контролю цих характеристик.
Якщо спектрофотометричному дослідженню двокомпонентних систем органічний реагент – ПВПД та ПВПД – метал присвячена значна кількість робіт, то вивчення трикомпонентних систем за участю металів і органічних реагентів носить епізодичний характер. В той же час полімери широко застосовуються як модифікатори органічних реагентів в спектрофотометрії металів. Систематичне дослідження систем метал-органічний реагент у присутності ПВПД дозволить оцінити можливість його застосування як модифікатора органічних реагентів в реакціях комплексоутворення з іонами металів, охарактеризувати специфіку таких взаємодій та створить перспективи для моделювання біохімічних процесів виведення важких металів з організму за участю ПВПД.
Зв'язок роботи з науковими темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до держбюджетних тем Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти та науки України № 06-125-99 “Оптимізація аналітичного процесу інтенсифікацією пробопідготовки, посиленням аналітичного сигналу фізичною дією та розробка на цій основі методів аналізу об’єктів навколишнього середовища та продуктів харчування” (1999-2001 рр., номер держ. реєстрації: 0199 001302), № 07-053-03 “Розвиток теорії аналітичного сигналу та керування процесом визначення складу речовини” (2003-2005 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ХІМІКО-АНАЛІТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ДВО- ТА ТРИКОМПОНЕНТНИХ СИСТЕМ НА ОСНОВІ ПОЛІВІНІЛПІРОЛІДОНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок