Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК РЕЛІГІЙНОЇ ОСВІТИ НА ВОЛИНІ (XІХ – поч. XX ст.)

СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК РЕЛІГІЙНОЇ ОСВІТИ НА ВОЛИНІ (XІХ – поч. XX ст.)

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК РЕЛІГІЙНОЇ ОСВІТИ НА ВОЛИНІ (XІХ – поч. XX ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,02 KB
Завантажень:
108
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЖИТОМИРСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
КОСТЮК ОКСАНА ЮРІЇВНА
УДК 37 (091) (477.4) “18”
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК РЕЛІГІЙНОЇ ОСВІТИ НА ВОЛИНІ
(XІХ – поч. XX ст.)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Житомир – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті “Острозька академія”, Міністерство освіти і науки України, м. Острог.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Жуковський Василь Миколайович,
Національний університет “Острозька академія”,
професор кафедри
психолого-педагогічних дисциплін.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Левківський Михайло Васильович,
Житомирський державний університет
імені Івана Франка, завідувач кафедри педагогіки;
кандидат педагогічних наук, доцент
Мищишин Ірина Ярославівна,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, доцент кафедри загальної
та соціальної педагогіки.
Захист відбудеться 18 грудня 2007 р. о 13. 00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 14.053.01 у Житомирському державному університеті імені Івана Франка за адресою: 10008, м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, 40, й поверх, конференц-зал.
Із дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Житомирського державного університету імені Івана Франка (10008, м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, ).
Автореферат розіслано17 листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н. А. Сейко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження зумовлена необхідністю вивчення історичного досвіду становлення та розвитку релігійної освіти в Україні, оскільки із здобуттям нашою державою незалежності спостерігається посилення інтересу до релігії та її вплив на суспільно-політичне та соціокультурне життя країни. Підтвердженням цього інтересу є введення в Україні з початку 90-х рр. ХХ ст. факультативних курсів “Основи християнської етики”, “Етика: духовні засади”, “Християнська етика в українській культурі” до переліку дисциплін загальноосвітніх шкіл. Тому осмислення місця і ролі релігійної освіти у житті українського народу дає можливість ширше використати її виховний потенціал для плекання підростаючого покоління.
Особливе місце у процесі становлення та розвитку релігійної освіти в Україні в XIX – на початку XX ст. займала Волинь, що обумовлювалося специфічними умовами розвитку освіти цього реґіону. Значну роль у запровадженні релігійної освіти на Волині у XIХ – на початку XX ст. поряд із державними діячами відіграло пра-вославне духовенство, завдяки якому було створено не лише мережу релігійно-освітніх закладів, але й певною мірою визначено її зміст.
Проведений аналіз літературних та історичних джерел засвідчує, що історія Волині, її місце і роль у контексті розвитку освіти та національного відродження завжди були в полі зору дослідників. Найбільш яскраво інтерес до минулого Волині було виявлено в ХІХ – на початку ХХ ст. Значну наукову цінність мають праці М. Максимовича, М. Теодоровича, М. Бикова, А. Хойнацького, М. Родевича та публікації на сторінках журналу “Волынские епархиальные ведомости”, які присвячені аналізу суспільно-політичних та соціально-економічних передумов, що впливали на становлення та розвиток релігійної освіти на Волині у XIX – на початку XX ст.
У наукових дослідженнях сучасних українських учених аналізується загальний розвиток освіти на Волині, проте релігійна складова розглядається лише побіжно. Так, О. Борейко, Д. Герцюк, Т. Джаман, С. Коляденко, Н. Кротік, І. Курляк, В. Омельчук, Н. Сейко досліджували окремі аспекти релігійної освіти Правобережної України, Волинського краю в контексті розвитку загальної освіти Волині та просвітницько-педагогічної діяльності громадських товариств цього регіону. С. Бричок у дисертаційному дослідженні характеризує організацію педагогічного процесу в церковнопарафіяльних школах Волині, Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК РЕЛІГІЙНОЇ ОСВІТИ НА ВОЛИНІ (XІХ – поч. XX ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок