Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІФОПОЕТИКА Й ІНТЕРТЕКСТ ПРОЗИ Л. АНДРЕЄВА

МІФОПОЕТИКА Й ІНТЕРТЕКСТ ПРОЗИ Л. АНДРЕЄВА

Назва:
МІФОПОЕТИКА Й ІНТЕРТЕКСТ ПРОЗИ Л. АНДРЕЄВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,30 KB
Завантажень:
219
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЛІТЕРАТУРИ ім. Т.Г. ШЕВЧЕНКА
РУБАН АЛЛА АНАТОЛІЇВНА
УДК 821.161.1: 82-1/-9 Андреєв
МІФОПОЕТИКА Й ІНТЕРТЕКСТ ПРОЗИ Л. АНДРЕЄВА
10.01.02 – російська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії російської літератури Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
Доктор філологічних наук, професор Московкіна Ірина Іванівна, завідувач кафедри історії російської літератури філологічного факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.
Офіційні опоненти:
Доктор філологічних наук Лосієвський Ігор Якович, завідувач відділу рідкісних видань та рукописів Харківської державної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка;
Кандидат філологічних наук, доцент Пахарєва Клара Михайлівна, доцент кафедри історії російської літератури Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Провідна установа:
Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського, кафедра російської і зарубіжної літератури Міністерства освіти і науки України (м. Сімферопіль).
Захист відбудеться “23” грудня 2002 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 26.178.02 в Інституті літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. М. Грушевського, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України (01001, м. Київ, вул. М. Грушевського, 4).
Автореферат розісланий “22” листопада 2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.І. Гайнічеру
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Неоміфологізм рубежу XIX і XX ст. зародився в результаті кризи позитивістського світогляду. “Новий міф” намагався стати об'єднуючим, гармонійним началом як у літературі, так і в житті. Це була спроба заново пояснити людину й оточуючий її світ – соціальний і космічний порядок. Ті чи інші міфи, які живуть у складному суспільному організмі, завжди стають особливо активними в зламні епохи соціальних рухів і докорінної перебудови масової свідомості, коли змінюються найширші уявлення про світ і виникає необхідність в іншій “міфологічній парадигмі” та побудові нової картини світу. Така нова парадигма формується і в прозі Л.М. Андреєва.
Актуальність дослідження. Творчість Андреєва рельєфно відобразила найважливіші тенденції розвитку російської літератури кінця XIX – початку XX ст. Не відкидаючи досвід західноєвропейського мистецтва (від античної традиції до символізму) і російського реалізму XIX століття, письменник із самого початку виступив як експериментатор, творець нових художніх форм для зображення сучасного йому світу та людини. Оскільки спадщина Андреєва в повному обсязі тільки зараз стала приступною для читача й дослідників, її всебічне вивчення є одним із нагальних завдань літературознавства сьогодні.
Визначаючи найбільш актуальні й продуктивні аспекти такого дослідження, доцільно враховувати характеристики, дані творчості Андреєва його сучасниками. Очевидно, не випадково В. Львов-Рогачевський уважав можливим називати письменника “Іваном Карамазовим російської літератури”, а Д. Мережковський зазначав, що Андреєв був одним із перших російських письменників, який на рубежі століть інтуїтивно після десятиліть насадження атеїзму і позитивізму відчув необхідність і важливість постановки й розв'язання проблем Бога, Боголюдини і Боголюдства. Таке визнання одного з авторитетних богошукачів і засновників неоміфології “срібного століття” вимагає постановки питання про специфіку міфопоетики і вираженої нею релігійно-філософської й етико-естетичної концепції Андреєва. Означений аспект дослідження з соціально-політичних причин до недавнього часу не привертав уваги вітчизняних учених.
Усебічне й спеціальне вивчення неоміфологізму прози Андреєва актуалізується також таким надзвичайно продуктивним напрямком сучасного літературознавства, як дослідження інтертекстуальних взаємовпливів творів мистецтва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: МІФОПОЕТИКА Й ІНТЕРТЕКСТ ПРОЗИ Л. АНДРЕЄВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок