Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАН ПРЕСОРНИХ (РЕНІНУ, АЛЬДОСТЕРОНУ, КОРТИЗОЛУ) ТА ДЕПРЕСОРНИХ (МЕТАБОЛІТІВ ОКСИДУ АЗОТУ) ГУМОРАЛЬНИХ СУБСТАНЦІЙ У ХВОРИХ НА ЕСЕНЦІАЛЬНУ ГІПЕРТЕНЗІЮ ІЗ ІНСУЛІНОРЕЗИСТЕНТНІСТЮ

СТАН ПРЕСОРНИХ (РЕНІНУ, АЛЬДОСТЕРОНУ, КОРТИЗОЛУ) ТА ДЕПРЕСОРНИХ (МЕТАБОЛІТІВ ОКСИДУ АЗОТУ) ГУМОРАЛЬНИХ СУБСТАНЦІЙ У ХВОРИХ НА ЕСЕНЦІАЛЬНУ ГІПЕРТЕНЗІЮ ІЗ ІНСУЛІНОРЕЗИСТЕНТНІСТЮ

Назва:
СТАН ПРЕСОРНИХ (РЕНІНУ, АЛЬДОСТЕРОНУ, КОРТИЗОЛУ) ТА ДЕПРЕСОРНИХ (МЕТАБОЛІТІВ ОКСИДУ АЗОТУ) ГУМОРАЛЬНИХ СУБСТАНЦІЙ У ХВОРИХ НА ЕСЕНЦІАЛЬНУ ГІПЕРТЕНЗІЮ ІЗ ІНСУЛІНОРЕЗИСТЕНТНІСТЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,10 KB
Завантажень:
366
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
ОБЕРТИНСЬКА ОКСАНА ГРИГОРІВНА
УДК: 616.12:008.331-078.46:612.349.8
СТАН ПРЕСОРНИХ (РЕНІНУ, АЛЬДОСТЕРОНУ, КОРТИЗОЛУ)
ТА ДЕПРЕСОРНИХ (МЕТАБОЛІТІВ ОКСИДУ АЗОТУ)
ГУМОРАЛЬНИХ СУБСТАНЦІЙ У ХВОРИХ НА ЕСЕНЦІАЛЬНУ ГІПЕРТЕНЗІЮ ІЗ ІНСУЛІНОРЕЗИСТЕНТНІСТЮ
14.01.11 – кардіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
КИЇВ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній медичній академії післядипломної освіти
ім. П.Л. Шупика МОЗ України.
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК:
Заслужений діяч науки і техніки України, член-кореспондент НАН і АМН України, доктор медичних наук, професор БОБРОВ Володимир Олексійович, Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, завідувач кафедри кардіології та функціональної діагностики.
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ:
доктор медичних наук, професор ЛИЗОГУБ Віктор Григорович, Національний медичний університет імені О.О. Богомольця МОЗ України, завідувач кафедри факультетської терапії № 1, м. Київ.
доктор медичних наук, професор КОЛОМІЄЦЬ Вікторія Володимирівна, Донецький державний медичний університет ім. М. Горького МОЗ України, професор кафедри внутрішніх хвороб № 2.
Захист дисертації відбудеться “_4__” _жовтня___ 2007 р. о _14.30_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.08 Національного медичного університету імені О.О.Богомольця МОЗ України (03057, м. Київ, пр. Перемоги, 34).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного медичного університету імені О.О.Богомольця МОЗ України (03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 1).
Автореферат розісланий "_1__" __вересня__ 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 26.003.08,
к. мед.н., доцент Т.Й. Мальчевська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність теми. Есенціальна артеріальна гіпертензія (ЕГ) є найбільш поширеним неінфекційним захворюванням людини, з яким стикаються лікарі практично всіх країн світу. За даними офіційної статистики, в Україні у 2003 році зареєстровано понад 9,8 мільйонів людей з артеріальною гіпертензією (АГ), що складає 24,3% дорослого населення (Коваленко В.М.,Свіщенко Є.П., 2004). Відмічається стійке зростання захворюваності на 44% в порівнянні з 1998 р. і на 10%- з 2000 р. (Свіщенко Є.П., 2004).
На сучасному етапі інсулінорезистентність (ІР) розглядають як незалежний фактор ризику виникнення й розвитку ряду захворювань, серед яких одне з провідних місць займає ЕГ. Резистентність до інсуліну широко поширена серед хворих на ЕГ (Бойцов С.А., 2004) і, за даними ряду дослідників, прямо корелює з рівнем АТ та показником загального периферичного опору судин (Ferramini Е., 1997; Ащеулова Т.В., 2002). При поєднанні ЕГ із ІР у хворих відбувається ціла низка нейрогуморальних та ендотеліальних порушень, що сприяють розвитку ускладнень у коронарних, мозкових і периферичних судинах (Шумаков В.А., Талаева Т.В., 2005). Виділення синдрому ІР має велике клінічне значення, оскільки, з одного боку, цей стан є зворотним, тобто при відповідному лікуванні можна домогтися зникнення, або принаймі зменшення виразності основних його проявів, з іншого боку - він передує виникненню таких патологій як ЦД ІІ типу (інсуліннезалежний) і атеросклероз, що нерозривно пов’язані з підвищенням коронарної та загальної смертності в популяції. Незважаючи на те, що у цьому напрямку проводиться значна науково-практична робота відбувається невпинне прогресування всесвітньої епідемії діабету та метаболічного синдрому. Згідно настанови Європейського кардіологічного товариства (ESC) та Європейської асоціації з вивчення цукрового діабету (EASD) від 2007 року тільки полісистемний (кардіо-діабетичний) підхід до вирішення даної проблеми може мати успіх.
В патогенезі ЕГ велике значення надається порушенню ендотеліальної продукції оксиду азоту. Тепер відомо майже 200 чинників, що впливають на розвиток ендотеліальної дисфункції, але основними можна вважати порушення вуглеводного, ліпідного обміну, АГ, куріння та ряд інших (Несторенко Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТАН ПРЕСОРНИХ (РЕНІНУ, АЛЬДОСТЕРОНУ, КОРТИЗОЛУ) ТА ДЕПРЕСОРНИХ (МЕТАБОЛІТІВ ОКСИДУ АЗОТУ) ГУМОРАЛЬНИХ СУБСТАНЦІЙ У ХВОРИХ НА ЕСЕНЦІАЛЬНУ ГІПЕРТЕНЗІЮ ІЗ ІНСУЛІНОРЕЗИСТЕНТНІСТЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок