Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БАГАТОПАРАМЕТРИЧНІ КОЕФІЦІЄНТНІ ОБЕРНЕНІ ЗАДАЧІ ДЛЯ РІВНЯНЬ ПАРАБОЛІЧНОГО ТИПУ

БАГАТОПАРАМЕТРИЧНІ КОЕФІЦІЄНТНІ ОБЕРНЕНІ ЗАДАЧІ ДЛЯ РІВНЯНЬ ПАРАБОЛІЧНОГО ТИПУ

Назва:
БАГАТОПАРАМЕТРИЧНІ КОЕФІЦІЄНТНІ ОБЕРНЕНІ ЗАДАЧІ ДЛЯ РІВНЯНЬ ПАРАБОЛІЧНОГО ТИПУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,46 KB
Завантажень:
94
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Міністерство освіти і науки України
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича
ПАБИРІВСЬКА Неля Віталіївна
УДК 517.95
БАГАТОПАРАМЕТРИЧНІ КОЕФІЦІЄНТНІ
ОБЕРНЕНІ ЗАДАЧІ ДЛЯ
РІВНЯНЬ ПАРАБОЛІЧНОГО ТИПУ
01.01.02 - диференціальні рівняння
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Чернівці - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі диференціальних рівнянь Львівського національ-
ного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук,
доцент Іванчов Микола Іванович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри диференціальних рівнянь.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
професор Івасишен Степан Дмитрович,
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри математичного моделювання;
кандидат фізико-математичних наук,
доцент Нитребич Зіновій Миколайович,
Національний університет "Львівська політехніка",
доцент кафедри обчислювальної математики і програмування.
Провідна установа: Інститут математики НАН України, відділ функціонального аналізу.
Захист відбудеться 23 березня 2001 року о 13.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 76.051.02 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Коцюбинського, 2, навчальний корпус N1, аудиторія 8.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розісланий 21 лютого 2001 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Садов'як А.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Багато явищ в природі, науці, техніці описуються параболічними рівняннями, зокрема, це процеси теплопровідності, теплообміну, дифузії. Складність цих процесів в багатьох випадках роблять незамінним методом їх дослідження математичне моделювання, дієвість якого насамперед визначається ефективністю методів, що використовуються для розв'язання відповідних математичних задач, а також обчислювальними засобами для їх реалізації.
Спеціальні експерименти для визначення теплофізичних характеристик матеріалів і граничних умов через свою недосконалість часто не можуть бути вичерпним джерелом інформації про шукані параметри, до того ж кожний такий експеримент є свого роду унікальним, вимагає особливої геометрії зразків і певних режимів нагрівання (охолодження), спеціальних пристроїв та методів вимірювання. В зв'язку з цим більша увага стала приділятися теоретичному розв'язанню цих проблем, а саме дослідженню обернених задач теплопровідності, в яких за наперед заданою (досить обмеженою) інформацією реконструюється температурне поле тіла, визначаються теплофізичні властивості і геометричні характеристики, ідентифікуютьсяі початкові та крайові умови, а також уточнюється сама математична модель явища.
На даний час досить повно вивчені обернені задачі визначення одного параметра теплофізичного процесу. Так, у роботах Jones B.F., Cannon J.R., Rundell W., Безнощенка М.Я., Аліфанова О.М., Прилєпка О.І., Іванчова М.І., Ратині А.К. досліджувались питання однозначної ідентифікації старшого коефіцієнта - коефіцієнта температуропровідності. Визначенню молодших коефіцієнтів присвячено ряд праць Прилєпка О.І., Безнощенка М.Я., Костіна А.Б., Іскендерова А.Д., Саватєєва Є.Г., Lorenzi A., Riganti R. та багатьох інших. Додаткова інформація про розв'язок (так звані умови перевизначення) задавалася в своїй більшості названими авторами у вигляді однієї з класичних крайових умов або у вигляді умови, в якій задано значення невідомої функції у внутрішній точці тіла. На сучасному етапі до розвитку теорії обернених задач ставляться нові вимоги. Це, насамперед, багатопараметричність обернених задач, дослідження нелінійних рівнянь, пошук нових джерел додаткової інформації. Ці вимоги пов'язані з практичними проблемами в науці та техніці, а саме - при створенні теплового захисту в ракетобудуванні та ядерній енергетиці, при дослідженні зміни температури грунтів в залежності від глибини при пошуку корисних копалин в геофізиці та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: БАГАТОПАРАМЕТРИЧНІ КОЕФІЦІЄНТНІ ОБЕРНЕНІ ЗАДАЧІ ДЛЯ РІВНЯНЬ ПАРАБОЛІЧНОГО ТИПУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок