Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ ЛАНДШАФТНОГО МАСОПЕРЕНОСУ

МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ ЛАНДШАФТНОГО МАСОПЕРЕНОСУ

Назва:
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ ЛАНДШАФТНОГО МАСОПЕРЕНОСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,46 KB
Завантажень:
481
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МОДЕЛЮВАННЯ В ЕНЕРГЕТИЦІ
ІМ. Г.Є. ПУХОВА
МІЛЬКЕВИЧ Віктор Миколайович
УДК 519.86:681.3.06
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ ЛАНДШАФТНОГО МАСОПЕРЕНОСУ
Спеціальність
01.05.02 - Математичне моделювання та обчислювальні методи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державному агроекологічному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: | доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент УААН ДОЛГІЛЕВИЧ Марат Йосипович, Житомирський державний технологічний університет, професор кафедри геотехнологій і промислової екології.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, старший науковий співробітник СЕРДЮЦЬКА Людмила Федорівна, Інститут проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України, провідний науковий співробітник;
кандидат технічних наук, доцент ЯНЧУК Валентин Миколайович, Житомирський державний технологічний університет, доцент кафедри автоматизації і комп’ютеризованих технологій.
Провідна установа: | Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”.
Захист відбудеться “28” вересня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.185.01 Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України за адресою: 03164, м. Київ, вул. Генерала Наумова, 15.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України (03164, м. Київ, вул. Генерала Наумова, 15).
Автореферат розісланий “4 серпня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Семагіна Е.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Проблема дослідження процесів горизонтального ландшафтного масопереносу у формуванні екологічної безпеки територій є надзвичайно актуальною в останній час. Це пов’язано, з одного боку, з інтенсивним окультуренням навколишнього природного середовища, з другого боку, переходом на новий якісно-кількісний рівень стану навколишнього середовища, що викликано накопиченням поступових багатодесятирічних змін.
Згідно з літературними даними, внаслідок значного антропогенного впливу на навколишнє середовище, в Україні майже щорічно спостерігаються пилові бурі в Донецькій, Запорізькій, Херсонській, Луганській, Миколаївській, Дніпропетровській областях і в Криму. Прояви вітрової ерозії досить широко спостерігаються і на осушених землях Полісся, з тривалістю пилових бурь до 115 годин на рік.
Деградаційні процеси, безпосередньо пов’язані із процесами горизонтального ландшафтного масопереносу, в Україні поширені майже на 35 % території. Управління процесами горизонтального ландшафтного масопереносу потребує оптимізації ландшафтної структури. Ефективне здійснення такого управління можливе лише при наявності надійних, теоретично обгрунтованих, математичних моделей процесів горизонтального ландшафтного масопереносу.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась в межах програми науково – дослідних робіт Державного агроекологічного університету “Вивчити агроекологічний стан ґрунтового покриву Полісся та розробити стратегію удосконалення управління продуктивністю лісоаграрних ландшафтів” (номер державної реєстрації 01040006127).
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є розробка методів математичного і чисельного моделювання процесів горизонтального ландшафтного масопереносу, які забезпечують ефективне вирішення прикладних задач в сфері охорони навколишнього середовища.
Для досягнення поставленої мети були поставлені і вирішені такі основні задачі:
1. Обґрунтувати вимоги до структури області масопереносу, що забезпечує побудову уніфікованої математичної моделі для розв’язку комплексу задач, що розглядаються.
2. Розробити математичну модель процесів руху двофазного потоку нестискуваної вязкої рідини в проникному середовищі на граничній поверхні.
3. Розробити математичні моделі процесів масопереносу в проникному середовищі з врахуванням глобальної і локальної структури граничної поверхні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ ЛАНДШАФТНОГО МАСОПЕРЕНОСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок