Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ СТВОРЕННЯ НИЗЬКОМОДУЛЬНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ РІДИННОЇ ОБРОБКИ НИТОК У ПАКУВАННЯХ

РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ СТВОРЕННЯ НИЗЬКОМОДУЛЬНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ РІДИННОЇ ОБРОБКИ НИТОК У ПАКУВАННЯХ

Назва:
РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ СТВОРЕННЯ НИЗЬКОМОДУЛЬНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ РІДИННОЇ ОБРОБКИ НИТОК У ПАКУВАННЯХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,68 KB
Завантажень:
416
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
ХЕРСОНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СИС В'ЯЧЕСЛАВ БОРИСОВИЧ
УДК 677.027.45: 004.94
РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ СТВОРЕННЯ НИЗЬКОМОДУЛЬНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ РІДИННОЇ ОБРОБКИ НИТОК У ПАКУВАННЯХ
05.18.19 – технологія текстильних матеріалів,
швейних і трикотажних виробів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
ХЕРСОН – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Херсонському національному технічному університеті

Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант:
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
Поліщук Степан Олександрович, Херсонський національний технічний університет, професор кафедри технічної хімії та харчових технологій;
доктор технічних наук, професор
Ірклей Валерій Михайлович, Київський національний університет технологій та дизайну, професор кафедри полімерів і волокон;
доктор технічних наук, професор
Пугачевський Григорій Федорович,
Київський національний торговельно-економічний університет, професор кафедри товарознавства та експертизи непродовольчих товарів.
Захист відбудеться “ 27 ” травня 2008 р. об 11.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 67.052.02 при Херсонському національному технічному університеті за адресою: 73008, м. Херсон-8, Бериславське шосе, 24, корпус 1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Херсонського національного технічного університету за адресою: 73008, м. Херсон-8, Бериславське шосе, 24, корпус 1.
Автореферат розісланий “ 25 ” квітня 2008 р.
Вчений секретар

спеціалізованої вченої ради |
О.П. Сумська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Рушійною силою світового розвитку технологій, у тому числі рідинної обробки ниток у пакуваннях, що включає процеси фарбування, біління, промивань, і деякі інші, є безперервний ріст вимог суспільства до співвідношення "ціна-якість" готової продукції в умовах жорсткої конкуренції між підприємствами. У наш час існує три основних напрями розвитку пряжефарбувальних підприємств, здатних забезпечити їхню конкурентоспроможність — це підвищення гнучкості виробництва, ресурсозбереження й екологічна безпека. Розвиток у зазначених напрямах має особливо важливе значення з огляду на те, що текстильна промисловість є однією з найбільш енергоємних галузей, а рідинна обробка — однією із самих її енергоємних технологій.
Так, підвищення гнучкості дозволяє прискорити оборот коштів підприємства за рахунок зменшення запасів дорогої сировини й напівфабрикатів у виробничому циклі. Для цього необхідно забезпечити можливість обробки заданого артикулу пряжі не в партіях фіксованого обсягу в сотні-тисячі кілограмів, а довільного розміру, у міру потреби, що неможливо реалізувати на існуючому устаткуванні без погіршення економічних показників технології.
Ресурсозберігаючі технології базуються на раціональному використанні енергетичних, водних ресурсів і хімічних матеріалів. Економія досягається за рахунок інтенсифікації процесів рідинної обробки й мінімізації втрат шляхом зменшення модуля ванни, застосування імпульсних методів нагрівання й різноманітних способів фізичного впливу, наприклад, електричних і магнітних полів. Використання арсеналу засобів ресурсозбереження дозволяє одночасно підвищити екологічну безпеку технології рідинної обробки ниток у пакуваннях. Однак їхнє широке застосування обмежене можливостями існуючої технологічної схеми й тому вимагає зміни принципів, на яких вона базується, що можливо тільки за рахунок впровадження новітніх наукомістких розробок.
Актуальність теми. Створення більше ста років тому апарата періодичної дії закритого типу привело до істотного росту продуктивності рідинної обробки. Технологічна схема сучасного апарата, незважаючи на успішне вдосконалювання його конструкції декількома поколіннями інженерів, принципово не змінилася з тих часів.
В наш час докорінно змінилися умови реалізації технології, головним чином, внаслідок стрімкого зростання цін на енергоносії. Як результат, можливості існуючої технології рідинної обробки вже не задовольняють сучасним вимогам.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ СТВОРЕННЯ НИЗЬКОМОДУЛЬНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ РІДИННОЇ ОБРОБКИ НИТОК У ПАКУВАННЯХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок