Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРІЯ ТА ПРАКТИКА КНИЖКОВОГО ПАМ’ЯТКОЗНАВСТВА ХХ СТОЛІТТЯ

ТЕОРІЯ ТА ПРАКТИКА КНИЖКОВОГО ПАМ’ЯТКОЗНАВСТВА ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ТЕОРІЯ ТА ПРАКТИКА КНИЖКОВОГО ПАМ’ЯТКОЗНАВСТВА ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
42,71 KB
Завантажень:
414
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
імені В. І. ВЕРНАДСЬКОГО
КОВАЛЬЧУК Галина Іванівна
УДК 002.2.(09):001.891.3/.5“19”
ТЕОРІЯ ТА ПРАКТИКА
КНИЖКОВОГО ПАМ’ЯТКОЗНАВСТВА ХХ СТОЛІТТЯ
07.00.08 – книгознавство, бібліотекознавство, бібліографознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора історичних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського.
Офіційні опоненти: академік НАН України, доктор історичних наук, професор
ТРОНЬКО Петро Тимофійович,
Інститут історії України НАН України,
заввідділом регіональних проблем історії України
академік НАН України, доктор історичних наук, професор
ІСАЄВИЧ Ярослав Дмитрович,
Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України,
директор
доктор історичних наук, професор
МАТЯШ Ірина Борисівна,
Український науково-дослідний інститут
архівної справи та документознавства,
директор
Провідна організація – Львівська наукова бібліотека ім. В. Стефаника НАН України, відділ рідкісних видань
Захист відбудеться “24” лютого 2005 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.165.01 у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського за адресою: 03039, м. Київ, проспект 40-річчя Жовтня, 3.
З дисертацією можна ознайомитися у читальному залі літератури з бібліотекознавства в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського, м. Київ, проспект 40-річчя Жовтня, 3.
Автореферат розісланий “24 ” січня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук А. О. Чекмарьов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дисертація присвячена теорії та практиці роботи в бібліотеках з книжковими пам’ятками, якими сьогодні вважають рукописні книги, стародруки та рідкісні й цінні видання ХІХ–ХХ ст. Книжкові пам’ятки – це своєрідна духовна скарбниця людства, його колективна пам’ять. Вони мають величезну наукову, історичну, духовну, а також матеріальну цінність.
Відсутність вітчизняних теоретичних узагальнень щодо понятійного апарату і термінології, усталеної методики організації та роботи з фондами книжкових пам’яток сьогодні, у період стрімкого зростання темпів інформатизації суспільства, з одного боку, та зростаючого інтересу до історико-культурних цінностей як органічної складової державності, з другого, нагально вимагають осмислення та оформлення цієї галузі книгознавчого знання, аналізу історії формування та стану роботи з книжковими фондами в бібліотеках, проведення комплексної експертизи книжкових пам’яток у музеях, бібліотеках, архівах і державної реєстрації їх як національного культурного надбання, тобто об’єкта пам’яткознавства. Дана праця є першим у вітчизняному книгознавстві та бібліотекознавстві дослідженням, яке присвячене рідкісним і цінним книгам, і першим етапом в обґрунтуванні комплексу знань щодо книжкових пам’яток як окремої галузі на межі книгознавства та пам’яткознавства, що тяжіє до оформлення у самостійну книгознавчу дисципліну (поряд з інкунабулознавством, кодикологією, бібліопегістикою тощо) – книжкове пам’яткознавство. Разом з тим, книжкове пам’яткознавство розуміється як складова частина загального пам’яткознавства – спеціальне пам’яткознавство, змістом якого є проблеми виявлення, вивчення, охорони, обліку та зберігання книжкових пам’яток у бібліотеках, музеях, архівах, уніфікація відповідного понятійного апарату, а також питання інформаційного розкриття фондів книжкових пам’яток, їх реєстрація в зведених базах даних державного та світового рівнів. Відчувається об’єктивна потреба осмислення спільного та відмінного в книжковому пам’яткознавстві з загальним пам’яткознавством, бібліотекознавством, музеєзнавством, історією книги, бібліографознавством, а також здобутками бібліофілії та антикварно-букіністичної торгівлі.
Актуальність теми, необхідність її розробки посилює сучасна міжнародна діяльність щодо стародруків та книжкових пам’яток ХІХ–ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Реферат на тему: ТЕОРІЯ ТА ПРАКТИКА КНИЖКОВОГО ПАМ’ЯТКОЗНАВСТВА ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок