Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЧАСТІ ГОСТРІ РЕСПІРАТОРНІ ЗАХВОРЮВАННЯ У ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ ( КЛІНІЧНА ТА ЕКОЛОГО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА )

ЧАСТІ ГОСТРІ РЕСПІРАТОРНІ ЗАХВОРЮВАННЯ У ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ ( КЛІНІЧНА ТА ЕКОЛОГО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА )

Назва:
ЧАСТІ ГОСТРІ РЕСПІРАТОРНІ ЗАХВОРЮВАННЯ У ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ ( КЛІНІЧНА ТА ЕКОЛОГО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА )
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,41 KB
Завантажень:
465
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ПЕДІАТРІЇ, АКУШЕРСТВА ТА ГІНЕКОЛОГІЇ
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
БОГУЦЬКА Наталія Казимирівна
УДК: 616.2-002.1-053.4
ЧАСТІ ГОСТРІ РЕСПІРАТОРНІ ЗАХВОРЮВАННЯ У ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ ( КЛІНІЧНА ТА ЕКОЛОГО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА )
14.01.10. - педіатрія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ 1999
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Буковинській державній медичній академії МОЗ України
Науковий керівник - | доктор медичних наук, професор
Безруков Леонід Олексійович,
завідувач кафедри дитячих хвороб N1
Буковинській державній медичній академії МОЗ України
Офіційні опоненти: |
доктор медичних наук Мозалевський Анатолій Феодосієвич, Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, завідувач відділення органів дихання І ПАГ АМНУ;
доктор медичних наук, професор Нагорна Антоніна Максимівна, Український Інститут громадського здоровя МОЗ України, заступник директора з наукової роботи.
Провідна установа: | Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, кафедра педіатрії №1 (м. Київ)
Захист відбудеться "18" червня 1999 року о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.533.01 із захисту дисертацій за спеціальністю "Педіатрія", "Акушерство і гінекологія" при Інституті педіатрії, акушерства і гінекології АМН України (252050, м. Київ, вул. Мануїльського, 8).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту педіатрії, акушерства і гінекології АМН України (252050, м. Київ, вул. Мануїльського, 8).
Автореферат розісланий " 05 " травня 1999 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.В.Квашніна


ЗАГАЛЬНА ХАPАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
АКТУАЛЬНІСТЬ ТЕМИ. Респіраторна захворюваність продовжує займати провідне місце у загальній структурі дитячої захворюваності (Мозалевський А.Ф., 1994, Рачинский С.В. и соавт., 1996). На формування рівню останньої суттєво впливає контингент так званих часто хворіючих дітей (ЧХД) (Bellanth J.A., 1997, Korpp M., 1997), причому саме у дошкільному віці проблема частих повторних гострих респіраторних захворювань (ГРЗ) є найбільш актуальною (Яворская О.В. и соавт., 1992, Таточенко В.К. и соавт., 1981). Рівень ГРЗ, висока кратність яких визначає формування контингенту ЧХД, серед вихованців дитячих дошкільних установ (ДДУ) значно вищий у порівнянні з їх "неорганізованими" однолітками (Wald E.R. et al., 1988) і не має тенденції до зниження. Навпаки, за сучасних екологічних умов відсоток ЧХД зростає (Karpatova E. et al., 1993, Viegi G. et al., 1991).
У чисельних публікаціях здебільшого розглядається залежність кратності ГРЗ у дітей від критичних екоситуацій, що характеризуються значним перевищенням полютантами їх гранично допустимих концентрацій (ГДК) (Даутов Ф.Ф., Яруллин И.А., 1993). Менше робіт присвячено питанням формування цього клінічного феномену в можливій залежності від екохарактеристики довкілля, що найчастіше визначається його антропогенним забрудненням комплексом полютантів, концентрації яких межують з гранично допустимими. Тому нагальною є потреба у дослідженнях екозалежності частої захворюваності дітей в умовах низькоінтенсивного забруднення довкілля з визначенням абсолютнього та відносного ризику її виникнення.
Незважаючи на відоме існування залежності формування клінічного феномену ЧХД від комплексу екзо- та ендогенних факторів, досить малочисельними є публікації щодо визначення взаємозв'язку та дольової участі кожного з чинників у виникненні частих повторних ГРЗ у дошкільнят (Куакиайнен А.Б., 1993), відсутні дослідження комплексного впливу багатьох чинників на формування цього феномену. Тому актуальними є обгрунтування та розробка індивідуалізованих комплексів профілактичних та реабілітаційних заходів на підставі багатофакторної оцінки множинних ендо- та екзогенних чинників ризику гетерогенного клінічного синдрому частих респіраторних захворювань у дітей.
ЗВ'ЯЗОК РОБОТИ З НАУКОВИМИ ПРОГРАМАМИ, ПЛАНАМИ, ТЕМАМИ. Дисертаційна робота є фрагментом комплексної теми НДІ медико-екологічних проблем (МЕП) МОЗ України "Вивчити поєднаний вплив несприятливих екологічних факторів і малих доз радіації на здоров'я дітей дошкільних установ з метою розробки заходів по зниженню їх захворюваності", номер реєстрації 019UO29775.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЧАСТІ ГОСТРІ РЕСПІРАТОРНІ ЗАХВОРЮВАННЯ У ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ ( КЛІНІЧНА ТА ЕКОЛОГО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА )

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок