Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ ВИСОКОНАВАНТАЖЕНИХ ЦИЛІНДРИЧНИХ ПЕРЕДАЧ ІЗ ДВООПУКЛО-УВІГНУТИМИ ЗУБЦЯМИ ЗА ГЕОМЕТРО-КІНЕМАТИЧНИМИ КРИТЕРІЯМИ

СИНТЕЗ ВИСОКОНАВАНТАЖЕНИХ ЦИЛІНДРИЧНИХ ПЕРЕДАЧ ІЗ ДВООПУКЛО-УВІГНУТИМИ ЗУБЦЯМИ ЗА ГЕОМЕТРО-КІНЕМАТИЧНИМИ КРИТЕРІЯМИ

Назва:
СИНТЕЗ ВИСОКОНАВАНТАЖЕНИХ ЦИЛІНДРИЧНИХ ПЕРЕДАЧ ІЗ ДВООПУКЛО-УВІГНУТИМИ ЗУБЦЯМИ ЗА ГЕОМЕТРО-КІНЕМАТИЧНИМИ КРИТЕРІЯМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,50 KB
Завантажень:
256
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
Ткач Павло Миколайович
УДК 621.83
СИНТЕЗ ВИСОКОНАВАНТАЖЕНИХ ЦИЛІНДРИЧНИХ
ПЕРЕДАЧ ІЗ ДВООПУКЛО-УВІГНУТИМИ ЗУБЦЯМИ
ЗА ГЕОМЕТРО-КІНЕМАТИЧНИМИ КРИТЕРІЯМИ
Спеціальність 05.02.02 – Машинознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Луганськ – 2004


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Шишов Валентин Павлович,
Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, професор кафедри “Машинознавство”
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Кириченко Анатолій Федорович,
Харківський національний університет “Харківський політехнічний інститут”, професор кафедри “Нарисна геометрія і графіка”
кандидат технічних наук, доцент
Воронцов Борис Сергійович,
Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, доцент кафедри “Технологія машинобудування”
Провідна установа: Одеський національний технічний університет, кафедра “Теоретична механіка і машинознавство”, Міністерства освіти і науки України, м. Одеса
Захист відбудеться “ 27 ” грудня 2004 р. о 13 30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.29.051.03 Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за адресою:
91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20а
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за адресою:
91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20а
Автореферат розіслано “ 24 ” листопада 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Осенін Ю.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У приводах більшості сучасних машин як передавальні механізми використовуються передачі зачепленням, серед яких найбільше поширення мають циліндричні зубчасті передачі з паралельними осями. Вдосконалити їх можна, якщо застосувати передачі із двоопукло-ввігнутими зубцями (ДОВ-зубцями), створені на основі синтезу за заданими високими значеннями геометро-кінематичних критеріїв.
Актуальність теми. У багатьох областях техніки для вирішення завдання щодо підвищення продуктивності та надійності приводів необхідно вдосконалити механічні, у тому числі й зубчасті передачі, що визначають технічні, експлуатаційні й економічні характеристики сучасних механізмів і машин. Одним із шляхів його вирішення є розробка передач з раціональною геометрією робочих поверхонь, яка забезпечить високі значення критеріїв працездатності.
Перспективним напрямом удосконалення зубчастих приводів сучасних машин є застосування циліндричних передач із двоопукло-увігнутими зубцями. Ці передачі мають просту локалізацію контакту робочих поверхонь, технологічну простоту забезпечення рівноміцності зубців шестірні та колеса за напругами згину. У наш час вивчено циліндричні зубчасті передачі з ДОВ-зубцями, нарізаними інструментом з вихідним контуром, що окреслений відрізками прямої (квазіевольвентні передачі). Ці передачі мають недостатню контактну міцність зубців, їх навантажувальна здатність і критерії працездатності значно менші від потенційно можливих.
Отже завдання створення високонавантажених передач з ДОВ-зубцями, що не мають вад зазначених передач є актуальним і може бути вирішене синтезом геометрії ДОВ-зубців за заданими геометро-кінематичними критеріями. Це забезпечить підвищення економічних показників приводів сучасних машин і механізмів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження проводилося за планом робіт Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (тема ГН-15-01, № ДР 0101U003278; тема ГН-31-03, № ДР 0103U000426; тема ГН-04-04, № ДР 0104U000101;); за госпдоговірною темою із ХК "Луганськтепловоз" (тема М-23-02, № ДР 0103U000125), за програмами науково-технічного співробітництва СНУ ім. В. Даля з ВО "Луганський верстатобудівний завод" (договір НТС-П-10-02) і ХК "Луганськтепловоз" (договір НТС-П-11-02).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СИНТЕЗ ВИСОКОНАВАНТАЖЕНИХ ЦИЛІНДРИЧНИХ ПЕРЕДАЧ ІЗ ДВООПУКЛО-УВІГНУТИМИ ЗУБЦЯМИ ЗА ГЕОМЕТРО-КІНЕМАТИЧНИМИ КРИТЕРІЯМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок