Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Педагогічне керівництво формуванням ціннісних орієнтацій молодших школярів засобами музично-ігрової діяльності

Педагогічне керівництво формуванням ціннісних орієнтацій молодших школярів засобами музично-ігрової діяльності

Назва:
Педагогічне керівництво формуванням ціннісних орієнтацій молодших школярів засобами музично-ігрової діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,69 KB
Завантажень:
103
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Інститут проблем виховання АПН України
Павлова Олена Вікторівна
УДК 37. 036: 78 – 057. 874
 
 
Педагогічне керівництво формуванням ціннісних орієнтацій молодших школярів засобами музично-ігрової діяльності
13.00. 07 - теорія і методика виховання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному педагогічному університеті
імені М. П. Драгоманова, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Шпак Вікторія Іванівна,
НПУ ім. М.П. Драгоманова,
Інститут педагогіки та психології,
викладач кафедри педагогіки і методики
початкового навчання.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Щолокова Ольга Пилипівна,
НПУ ім. М. П. Драгоманова, Інститут
мистецтв, завідувач кафедри фортепіанного
виконавства та художньої культури;
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Хлєбникова Людмила Олександрівна
Інститут проблем виховання АПН України,
старший науковий співробітник
лабораторії естетичного виховання.
Провідна установа: Інститут педагогіки та психології професійної освіти АПН України, відділ мистецької освіти, м. Київ.
Захист відбудеться “21” червня 2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26. 454. 01 в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9; 8- й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем виховання Академії педагогічних наук України (04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9).
Автореферат розіслано “ 20 ” травня 2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.П. Пустовіт
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та ступінь дослідженості теми. Соціально-економічні та політичні зміни в українському суспільстві посилюють значення процесу виховання дітей. Виховання, зокрема, естетичне, при цьому набуває спрямованого аксіологічного характеру, що сприяє засвоєнню школярами загальнолюдських цінностей.
Особливе значення у цьому контексті набуває педагогічне керівництво формуванням ціннісних орієнтацій дітей. Адже сучасний соціум з його потужним неконтрольованим потоком інформації часто зводить нанівець виховні зусилля педагогів. Ця проблема значно актуалізується стосовно учнів молодшого шкільного віку, що зумовлюється сензитивністю даного вікового періоду.
Ігрова діяльність, яка продовжує набувати значне місце в житті молодшого школяра, розглядається у філософії, педагогіці та психології як виховний фактор, котрий створює умови для формування ціннісних орієнтацій. Однією з провідних ігрових сфер є мистецтво, де музика займає значне місце.
Оскільки музика – це вища форма гри (Й. Хейзінга), у її ціннісному просторі знаходить повну реалізацію відповідна діяльність учнів, імпровізаційна за своєю сутністю. Вона відображає їхній діалог з авторами та інтерпретаторами музичного мистецтва, а також з учителем. Тому, з нашого погляду, за умови використання виховного потенціалу педагогічної імпровізації, музично-ігрова діяльність надає можливість кожній дитині проникнути в світ мистецтва. У цьому зв’язку виключного значення набувають діалогічна свідомість вчителя, його імпровізаційні вміння, навички, знання у галузі імпровізаційної діяльності. Вони є підґрунтям педагогічного керівництва формуванням ціннісних орієнтацій молодших школярів засобами музично-ігрової діяльності.
Проте педагогічне керівництво формуванням ціннісних орієнтацій учнів початкової школи як окреслена наукова проблема до цього часу не була предметом спеціальних досліджень.
Окремі аспекти аксіологічної складової естетичного виховання засобами музики – формування ціннісного ставлення дітей до музичної культури – знайшли розкриття у працях О. Апраксіної, Н. Доломанової, Д. Кабалевського, Л. Коваль, Г. Падалки, О. Рудницької, Р. Тельчарової, В. Шацької, С. Шацького та інших.
Проблема виховного впливу вчителя на ігрову діяльність дітей на заняттях музикою ставилася у працях як вітчизняних, так і зарубіжних педагогів-музикантів різних періодів (М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Педагогічне керівництво формуванням ціннісних орієнтацій молодших школярів засобами музично-ігрової діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок