Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ГЕНДЕРНИХ СТЕРЕОТИПІВ У ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКІЙ ФІЛОСОФІЇ (ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

ФОРМУВАННЯ ГЕНДЕРНИХ СТЕРЕОТИПІВ У ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКІЙ ФІЛОСОФІЇ (ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

Назва:
ФОРМУВАННЯ ГЕНДЕРНИХ СТЕРЕОТИПІВ У ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКІЙ ФІЛОСОФІЇ (ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
45,25 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
ВЛАСОВА Тетяна Іванівна
УДК 141.33
ФОРМУВАННЯ ГЕНДЕРНИХ СТЕРЕОТИПІВ
У ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКІЙ ФІЛОСОФІЇ
(ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
Спеціальність 09.00.05 – історія філософії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філософських наук
ДНІПРОПЕТРОВСЬК - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант доктор філософських наук, професор,
член кореспондент Академії
педагогічних наук України, заслужений
діяч науки і техніки України
Гнатенко Петро Іванович
Дніпропетровський національний університет,
завідувач кафедри філософії
Офіційні опоненти доктор філософських наук, професор
Ярошовець Володимир Іванович
Київський національний університет
ім.. Тараса Шевченка,
завідувач кафедри історії філософії
доктор філософських наук, професор
Дуйкін Василь Романович
Черкаський національний університет
ім. Б. Хмельницького професор кафедри
філософії
доктор філософських наук, доцент
Шабанова Юлія Олександрівна
Національний гірничний університет,
завідувач кафедри філософії
Захист відбудеться 12 жовтня 2007 р. о 13:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.11. по захисту дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософських наук при Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою:
49005, м. Дніпропетровськ, пл. Т.Г.Шевченка, 1, Палац студентів ДНУ, к.30.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий 04 вересня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор філософських наук, професор В.Б.Окороков


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Основні тенденції розвитку культури третього тисячоліття обумовлені фундаментальними проблемами, що виникли у сфері соціальних та індивідуально-особистісних відносин, притаманних сучасним суспільствам. Серед найгостріших виокремлюється проблема соціокультурної стереотипізації гендерних відносин. Характер та особливості функціонування гендерних стереотипів, що відображають превалюючі способи соціалізації статі, свідчать про гендерну нерівність, яка продовжує існувати у більшості сучасних соціумів. Українська держава, підписавши Конвенцію ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації жінок, поставила завдання позбавити суспільство проявів дискримінації за статевою приналежністю. Поки що культура України несе на собі значний вантаж патріархату, із властивими йому владними відносинами. Сформульований у 1990-х роках гендерний підхід до розвитку суспільства є методологічним принципом, який покладено нині в основу державного регулювання всіх сфер життя. Відкритість гендерної політики, увага до гендерних інтересів - це шлях до реалізації індивідуальних можливостей кожної особистості, до зняття соціальної напруженості за рахунок розв’язання конфліктів у стосунках між індивідами різної статі.
Обумовлена не стільки природно-біологічними, скільки соціально-культурними факторами, гендерна асиметрія у сучасних соціумах змусила світову науково-гуманітарну думку досліджувати історичні причини, що призвели до формування гендерно-непаритетних культур. Нині очевидно, що гендерні стереотипи мають глибинні онтологічні корені, а не виникають як результат мізогінії окремих представників певної статевої групи по відношенню до іншої. Їх зміст і характер не можуть бути простою оманою у сфері соціальної думки. Вони складають серйозну наукову і філософську проблему. У цьому контексті представлений у дисертації метафізичний підхід до дослідження зазначеної проблеми набуває особливого значення, оскільки виявляє причини виникнення гендерних стереотипів і специфіку їхнього відображення у самосвідомості класичної та посткласичної західноєвропейської культури, а також особливості розвитку уявлень про несправедливість соціального устрою, що витіснив половину людства на маргінес соціального буття.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ГЕНДЕРНИХ СТЕРЕОТИПІВ У ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКІЙ ФІЛОСОФІЇ (ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок