Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ РИНКУ ІНФОРМАЦІЙНИХ ПОСЛУГ В УКРАЇНІ

ФОРМУВАННЯ РИНКУ ІНФОРМАЦІЙНИХ ПОСЛУГ В УКРАЇНІ

Назва:
ФОРМУВАННЯ РИНКУ ІНФОРМАЦІЙНИХ ПОСЛУГ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
42,64 KB
Завантажень:
311
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ФІНАНСОВИЙ ІНСТИТУТ
ПРИ МІНІСТЕРСТВІ ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
ПЛЕСКАЧ ВАЛЕНТИНА ЛЕОНІДІВНА
УДК: 338.242.123
ФОРМУВАННЯ РИНКУ ІНФОРМАЦІЙНИХ ПОСЛУГ В УКРАЇНІ
Спеціальність 08.02.03 – організація управління, планування і регулювання економікою
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Науково-дослідному фінансовому інституті при Міністерстві фінансів України.
Науковий консультант: | доктор економічних наук, професор
Чугунов Ігор Якович,
Науково-дослідний фінансовий інститут при Міністерстві фінансів України,
директор Інституту.
Офіційні опоненти: | академік НАН України,
доктор економічних наук, професор
Чухно Анатолій Андрійович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри економічної теорії;
академік НАН України,
доктор економічних наук, професор
Бакаєв Олександр Олександрович,
Міжнародний науково-навчальний центр інформаційних технологій і систем НАН України та МОНУ, завідувач відділу соціально-економічних систем та інформаційних технологій;
доктор економічних наук, професор
Чубукова Ольга Юріївна,
Київський національний університет технологій і дизайну,
завідувач кафедри економічної кібернетики.
Провідна установа: | Державна установа “Інститут економіки та прогнозування” НАН України, відділ моделювання економічного розвитку (м. Київ).
Захист відбудеться “16” січня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.853.01 Науково-дослідного фінансового інституту при Міністерстві фінансів України за адресою: 01103, м. Київ, б_р Дружби народів, 28, к. 221.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Науково-дослідного фінансового інституту при Міністерстві фінансів України за адресою: 01103, м. Київ, б-р Дружби народів, 28.
Автореферат розісланий “14 грудня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради |
К.В. Павлюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах трансформаційних процесів економіки, нерозвиненості ринкової інфраструктури перехід від індустріальної економіки до економіки знань потребує розвитку національної інноваційної системи, складовою якої є створення ринку інформаційних послуг (далі – РІП). Аналіз стану інфраструктури РІП в Україні, визначення її основних складових і тенденцій розвитку свідчить, що формування теоретико-методологічної, інституціональної, інформаційної, організаційно-функціональної, нормативно-правової бази цього ринку перебуває на початковому етапі.
Поступово економічні процеси, обумовлені глобалізацією ринкових взаємовідносин, починають визначати і світовий розподіл країн на дві множини: до першої, належать країни, які здійснюватимуть розробку інноваційних технологій, до другої – країни, зусилля яких спрямовуватимуться на виробництво товарів/послуг на основі таких технологій. Враховуючи те, що у розвинутих країнах світу приділяється значна увага модернізації економіки на принципово нових технологіях з визначальною роллю інформації, знань та інтелектуальної праці, то у найближчому майбутньому економічний потенціал та обороноздатність країни в міжнародному економічному просторі визначатиметься у тому числі тим, яку частину у загальній системі ринкових відносин займатиме РІП.
Створення передумов розвитку інформаційного суспільства потребує науково-теоретичної розробки проблем формування і функціонування РІП, посилення його ролі в економічній системі як нового базису постіндустріальних економічних відносин, вимагає певних кроків щодо організації цього процесу, а саме розробки теоретико-методологічних засад розвитку РІП, його інституціонального та організаційно-технологічного забезпечення на основі стратегії розвитку інформаційної економіки і є основною науково-теоретичною проблемою, що розкривається у цьому дослідженні.
Серед вагомих наукових досліджень зарубіжних вчених з питань розбудови інформаційного суспільства та ринку інформаційних послуг можна назвати праці В. Іноземцева, С. Дятлова, А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ РИНКУ ІНФОРМАЦІЙНИХ ПОСЛУГ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок