Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розвідувальна діяльність періодів Нової Запорозької Січі та Української революції: історичний аспект

Розвідувальна діяльність періодів Нової Запорозької Січі та Української революції: історичний аспект

Назва:
Розвідувальна діяльність періодів Нової Запорозької Січі та Української революції: історичний аспект
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,50 KB
Завантажень:
270
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ОБОРОНИ УКРАЇНИ
ТИЩЕНКО Сергій Володимирович
УДК 355.401 355.48"17/21"
Розвідувальна діяльність періодів Нової Запорозької Січі та
Української революції: історичний аспект
20.02.22 військова історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії війн та воєнного мистецтва Національної академії оборони України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор Муковський Іван Тимофійович, Національна академія оборони України, старший науковий співробітник кафедри історії війн та воєнного мистецтва.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор, член-кореспондент НАН України Реєнт Олександр Петрович, Інститут історії України НАН України, заступник директора, завідувач відділу історії України XIX – початку XX ст.
кандидат історичних наук, Горєлов Володимир Іванович, Науково-дослідний центр гуманітарних проблем Збройних Сил України, начальник науково-дослідного відділу.
Провідна установа: Національна академія Служби безпеки України.
Захист відбудеться “ 19 ” січня 2005 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.709.04 Національної академії оборони України (адреса: 03049, м. Київ, Повітрофлотський пр-кт, 28).
Із дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії оборони України (адреса: 03049, м. Київ, Повітрофлотський пр-кт, 28).
 
Автореферат розісланий “ 15 ” грудня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук Корнієнко В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження обумовлюється перш за все необхідністю ґрунтовного вивчення та перегляду науковцями ролі та місця розвідки в справі захисту Батьківщини в ході національно–визвольної боротьби українського народу, а також наявністю на цей час діаметрально протилежних, взаємовиключних підходів та оцінок історії боротьби українського народу за свою незалежність.
Слід зазначити, що і сьогодні однією з невід’ємних сторінок героїчної боротьби українського народу у роки становлення державності залишається розвідувальна діяльність українських військових формувань в період Нової Запорозької Січі (1734–1775 рр.) та Української революції (1917–1921 рр.). За умов повної відсутності будь–якої допомоги від іноземних країн та “союзників” кошові отамани Нової Січі (1734–1775 рр.), військово–політичне керівництво Української Народної Республіки та Української держави (1917–1921 рр.) зуміли налагодити конкурентоспроможну іноземним розвідкам власну розвідувальну структуру.
Виходячи з того, що досліджувані в дисертаційній роботі питання ще й дотепер часто викликають суперечності серед науковців та в українському суспільстві, дисертант намагався об’єктивно розглянути недостатньо висвітлені вітчизняною та іноземною історичною наукою сторони розвідувальної діяльності військових формувань Нової Січі (1734–1775 рр.), Центральної Ради, Гетьманату та Директорії (1917–1921 рр.), не вдаючись при цьому до політичних оцінок тих чи інших явищ і процесів, які відбувались на той час.
При виборі теми дослідження, дисертантом були враховані сучасні вимоги до теорії і практики застосування Збройних Сил України, в тому числі в системі воєнної розвідки України. Саме пошук нових підходів до вирішення проблемних питань військового будівництва відкрив можливість для широкого використання історичного досвіду діяльності української розвідки в умовах сьогодення. Крім того, узагальнення історичного досвіду діяльності української воєнної розвідки створює потужний потенціал, який може бути використаний в процесі патріотичного виховання особового складу Збройних Сил України та інших силових структур, а також в цілому української молоді.
Все це визначає важливість питання вивчення історії української воєнної розвідки з метою розставлення вірних акцентів у історичному осмисленні тогочасних подій і постатей, а також використання існуючого історичного досвіду для розвитку і вдосконалення воєнного мистецтва, пошуку нових форм і способів застосування сил та засобів розвідувальних органів України в інтересах інформаційного забезпечення політичних та військових рішень державного керівництва України та командування її Збройних Сил.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Розвідувальна діяльність періодів Нової Запорозької Січі та Української революції: історичний аспект

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок