Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИЖИВАННЯ ТА ЙОГО ПРЕДИКТОРИ У ХВОРИХ З ХРОНІЧНОЮ СЕРЦЕВОЮ НЕДОСТАТНІСТЮ

ВИЖИВАННЯ ТА ЙОГО ПРЕДИКТОРИ У ХВОРИХ З ХРОНІЧНОЮ СЕРЦЕВОЮ НЕДОСТАТНІСТЮ

Назва:
ВИЖИВАННЯ ТА ЙОГО ПРЕДИКТОРИ У ХВОРИХ З ХРОНІЧНОЮ СЕРЦЕВОЮ НЕДОСТАТНІСТЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,38 KB
Завантажень:
325
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ КАРДІОЛОГІЇ
ім. акад. М.Д. Стражеска
УСТИМЕНКО Олена Вікторівна
УДК: 616.12-008.46-036.12-037
ВИЖИВАННЯ ТА ЙОГО ПРЕДИКТОРИ У ХВОРИХ З
ХРОНІЧНОЮ СЕРЦЕВОЮ НЕДОСТАТНІСТЮ
14.01.11 – Кардіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска АМН України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Воронков Леонід Георгійович, завідуючий відділом серцевої недостатності Інституту кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска АМН України (м. Київ).
Офіційні опоненти:
- доктор медичних наук, професор Сичов Олег Сергійович, завідувач відділом аритмій серця Інституту кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска АМН України (м. Київ);
- доктор медичних наук, професор Стаднюк Леонід Антонович,
завідувач кафедри терапії та геріатрії Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України (м. Київ).
Провідна установа:
Інститут терапії АМН України, відділ атеросклерозу та ішемічної хвороби серця (м. Харків).
Захист відбудеться 29.06.2004 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.616.01 при Інституті кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска АМН України (03680 м. Київ, вул. Народного ополчення, 5).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска АМН України (03680 м. Київ, вул. Народного ополчення, 5).
Автореферат розісланий 25.05.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Деяк С.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Хронічна серцева недостатність (ХСН) закономірно ускладнює перебіг більшості серцево – судиних захворювань. Розповсюдженість ХСН становить приблизно 1 – 2 %, суттєво зростаючи у когорті осіб, старших за 75 років (6 – 11 %) [Eriksson H., 1995; Brad G., 2003]. Кількість хворих з ХСН у європейських країнах постійно зростає, що зумовлено демографічною тенденцією до старіння населення та зростання тривалості життя хворих з ішемічною хворобою серця (ІХС) завдяки певним досягненням у ії медикаментозному та хірургічному лікуванні [Kannel W., 1994.; Burkhoff D., 2003]. Незважаючи на суттєвий поступ протягом останніх 10-15 років у вивченні питань патогенезу синдрому ХСН, більш досконалу діагностику та застосування нових підходів до лікування, прогноз у пацієнтів з ХСН залишається вельми серйозним: п’ятирічне виживання не перевищує 50 %, а ризик раптової смерті в п’ять разів вищий, ніж в загальній популяції [Воронков Л.Г., 1999; Мартынов А.И., 2002].
Вивчення можливостей покращення якості життя та подовження його тривалості у хворих з ХСН залишається актуальною науковою проблемою. Проблема вдосконалення диспансеризації даного клінічного контингенту хворих передбачає його стратифікацію за категоріями ризику та диференційоване використання всього арсеналу сучасних фармакологічних засобів. Від того, наскільки вірно лікар в кожному конкретному випадку може прогнозувати перебіг захворювання, залежить інтенсивність спостереження, тактика та, в певній мірі, характер лікування.
В більшості випадків наявність клінічно маніфестованої ХСН відповідає наявності у хворих так званої систолічної дисфункції (СД) лівого шлуночка (ЛШ) – коли фракція викиду (ФВ) ЛШ складає менше 40 %. В той же час, в 20 – 50 % випадків наявність симптомів ХСН має місце при так званій збереженій систолічній функції (ЗСФ) ЛШ (ФВ ЛШ > 40 %) [Dougerthy A. H., 1994]. Така клінічна ситуація у світлі сучасних уявлень не розцінюється як парадоксальна, оскільки доведена суттєва роль порушень діастолічного наповнення ЛШ в генезі гемодинамічних порушень у таких пацієнтів [Carson P.,1996; Levy D., 2002]. Аналіз даних відповідної літератури показує, що питання про клініко – гемодинамічні предиктори виживання пацієнтів з ХСН та так званою ЗСФ ЛШ глибоко не вивчалося. Тому порівняльне вивчення прогнозу життя хворих з ХСН, обумовленої різними видами дисфункції ЛШ, видається актуальним, виходячи, насамперед, з необхідності формування сучасних стандартів фармакотерапії пацієнтів із “збереженою” ФВ ЛШ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВИЖИВАННЯ ТА ЙОГО ПРЕДИКТОРИ У ХВОРИХ З ХРОНІЧНОЮ СЕРЦЕВОЮ НЕДОСТАТНІСТЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок