Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: розвиток транскордонного співробітництва в системі забезпечення економічної безпеки україни

розвиток транскордонного співробітництва в системі забезпечення економічної безпеки україни / сторінка 4

Назва:
розвиток транскордонного співробітництва в системі забезпечення економічної безпеки україни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,62 KB
Завантажень:
487
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
а. (особистий внесок дисертанта –
4,01 д. а.).
Структура та обсяг роботи. Структура дисертації зумовлена логікою дослідження, поставленими завданнями і складається зі вступу, трьох розділів та висновків. Дисертаційна робота обсягом 189 сторінки, у тому числі 158 сторінок основного тексту та 5 додатків на 12 сторінках. У тексті розміщено 17 таблиць на 18 сторінках та 11 рисунків на 11 сторінках. Список використаних джерел містить 205 найменувань, з яких на 182 є посилання.
Основний Зміст роботи
У вступі обґрунтовано актуальність теми, сформульовані мета, завдання, об’єкт, предмет та методи дослідження, наукова новизна і практичне значення одержаних результатів.
У першому розділі “Теоретичні основи транскордонного співробіт-ництва в системі економічної безпеки держави” досліджено соціально-економічну природу транскордонного співробітництва як чинника розвитку економіки держави, виявлено специфіку ТКС у сучасних умовах, окреслені методи оцінки, індикатори економічної безпеки на регіональному рівні.
Транскордонне співробітництво є специфічною сферою політичної, зовнішньоекономічної, екологічної, культурно-освітньої та інших видів міжнародної діяльності, яка здійснюються на регіональному рівні і яка, охоплюючи всі загальні їхні форми, відрізняється необхідністю та можливостями більш активного їх використання, а також низкою особливостей, а саме - наявністю кордону і необхідністю його облаштування, спільним використанням природних ресурсів і, відповідно, вирішенням проблем екологічної безпеки, широким взаємним спілкуванням населення сусідніх держав та особистими зв’язками людей, значно вищим навантаженням на інфраструктуру (шляхи, зв’язок, сферу обслуговування).
Основою транскордонного співробітництва є процес узгодження інтересів та договірних відносин у прикордонних регіонах з метою пошуку рішень для спільних та ідентичних проблем. ТКС спрямоване на подолання негативних аспектів існування кордонів та наслідків, які виникли на прикордонних територіях через їх розміщення, і має метою покращання умов життя населення. До головних цілей такої співпраці відносяться: подолання існуючих стереотипів та упереджень; усунення політичних та адміністративних бар’єрів між сусідніми народами; створення господарської, соціальної та культурної інфраструктури з формуванням спільних органів, господарюючих суб’єктів, асоціацій тощо.
Специфіка функціонування транскордонного регіону полягає у тому, що для забезпечення його цілісності як територіальної системи необхідна координація діяльності окремих прикордонних територій, яка забезпечується через транскордонне співробітництво. ТКС стало чинником, який сприяє соціальній рівності та суспільному діалогу, інструментом для розвитку всіх секторів прикордонної місцевої та регіональної влади в Європі.
Існує чимало прикладів транскордонного співробітництва, коли його суб'єктами є саме місцеві влади або громади - муніципалітети, міста, селища. Здебільшого такі контакти носять неформальний характер і спрямовані на спільні дії в разі виникнення надзвичайних ситуацій. Подібна форма транскордонного співробітництва класифікується як така, що здійснюється згідно з принципом “ad hoc” і є типовою для первинних стадій розвитку ТКС. Втіленням ще однієї форми розвитку ТКС є міжрегіональні асоціації, зокрема, функціональні. На відміну від транскордонного співробітництва на основі “ad hoc”, що не має тенденції до інституціоналізації, його розвиток в рамках міжрегіональних асоціацій є саме інституціональним. Поширеною формою здійснення ТКС є єврорегіони, основними принципами функціонування яких є партнерство, рівноправність, рівнозначність сторін, взаємодопомога, солідарність прикордонних територій, існування концепції та стратегії транскордонного розвитку.
У контексті забезпечення економічної безпеки транскордонне співробітництво набуває специфічного значення, оскільки рівень безпеки впливає на інтенсивність ділових відносин між прикордонними територіями. Так, при наявності численних загроз потенційні партнери, інвестори не бажають співпрацювати з підприємцями депресивного регіону, оскільки бояться піддати власний бізнес великим ризикам.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: розвиток транскордонного співробітництва в системі забезпечення економічної безпеки україни

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок