Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: розвиток транскордонного співробітництва в системі забезпечення економічної безпеки україни

розвиток транскордонного співробітництва в системі забезпечення економічної безпеки україни / сторінка 8

Назва:
розвиток транскордонного співробітництва в системі забезпечення економічної безпеки україни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,62 KB
Завантажень:
487
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Цим обумовлено необхідність застосування нового механізму посилення економічної безпеки, який полягає у зменшенні залежності виробництва від імпорту, покращанні технологій виробництва, структурних змінах імпорту та покращенні торговельного балансу.
Як відомо, географічне розташування України сприяє розширенню міжнародних транспортно-експедиторських послуг, обсягів транзитних перевезень автомобільним, залізничним, повітряним, водним і трубопровід-ним транспортом. З огляду на це важливо забезпечити ефективну участь держави у проектах транскордонних транспортних коридорів “Південь-Північ”, “Західна Європа – Східна Європа”, що сприятиме активізації транскордонного співробітництва і забезпеченню економічної безпеки держави.
Посилення економічної безпеки стане стійким реальним процесом за умови здійснення цілого комплексу необхідних заходів у різних сферах: у зовнішній торгівлі, в сфері виробництва, фінансів, продовольчого і сировинно-ресурсного забезпечення, інвестиційній, охороні навколишнього середовища тощо.
Визначальний вплив на розвиток ТКС та рівень економічної безпеки держави має інноваційна складова. Інноваційний потенціал України та її прикордонних територій за багатьма параметрами відповідає рівню розвинених країн (наявність висококваліфікованої робочої сили, широкої мережі навчальних, наукових i науково-технічних закладів). Саме тому видається доцільним формування інноваційно-інвестиційної моделі транскордонного співробітництва, пріоритетами повинні стати:
? концентрація pecypcів прикордонних територій на проведенні фундаментальних i прикладних досліджень за напрямами, з яких є наявний науковий, технологічний, виробничий потенціал;
? запровадження програмно-цільового підходу до інноваційної транскордонної діяльності;
? розширення участі малого i середнього бізнесу в інноваційно-інвестиційній співпраці;
? створення нових та удосконалення діючих організаційних форм інноваційно-інвестиційного розвитку прикордонних територій.
Розвиток ТКС прикордонних регіонів потребує розробки відповідної законодавчої бази та формування організаційного, фінансового та інформаційного забезпечення, а також підготовки кадрів для здійснення транскордонної співпраці в інтересах країни і регіонів. Відповідно, механізм ТКС на регіональному рівні повинен передбачати такі заходи інституційного та організаційно-економічного характеру:
– створення змішаних комісій з представників відповідних підрозділів регіональних органів влади та експертів для обґрунтування пріоритетних напрямків співпраці;
– координацію роботи міжрегіональних комісій з відповідними міжурядовими комісіями;
– створення робочих експертних груп за сферами діяльності для розробки спільних програм;
– організацію широкої пропагандистської компанії міжрегіональної співпраці;
– передбачення бюджетного фінансування для здійснення міжрегіональної діяльності;
– залучення коштів міжнародних організацій та програм технічної допомоги, структурних фондів ЄС;
– організацію роботи зацікавлених суб’єктів господарювання в реалізації конкретних проектів спільних програм за умови всебічної і солідарної участі регіональних органів влади.
Реалізація подібних заходів суттєво сприятиме подальшому розвитку транскордонного співробітництва, зміцненню економічної безпеки держави і створенню необхідних соціально-економічних та організаційних умов для досягнення комплексного, сталого розвитку прикордонних регіонів в умовах європейської інтеграції України.
ВИСНОВКИ
У дисертаційній роботі розв’язано важливе наукове завдання узагальнення теоретичних положень транскордонного співробітництва та економічної безпеки держави, виявлення особливостей транскордонного співробітництва та проблем його здійснення в Україні, а також розробки напрямів та методів поглиблення транскордонного співробітництва у контексті забезпечення економічної безпеки держави. Проведене дослідження дозволило зробити такі висновки.
1. Транскордонне співробітництво є ефективною формою соціально-економічної інтеграції регіонів. Вона виражається в системі господарських зв’язків, міжтериторіальній кооперації в різних галузях економіки, соціальній та гуманітарній сферах.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: розвиток транскордонного співробітництва в системі забезпечення економічної безпеки україни

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок