Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: розвиток транскордонного співробітництва в системі забезпечення економічної безпеки україни

Загрузка...

розвиток транскордонного співробітництва в системі забезпечення економічної безпеки україни / сторінка 9

Назва:
розвиток транскордонного співробітництва в системі забезпечення економічної безпеки україни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,62 KB
Завантажень:
487
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Як один із засобів пожвавлення позитивних соціально-економічних процесів на прикордонних територіях, транскордонне співробітництво потребує комплексного підходу із врахуванням передового, адаптованого до регіональних особливостей України європейського та світового досвіду.
2. Роль транскордонного співробітництва у інтеграційних процесах визначається можливістю прискорення процесів вирівнювання якості життя населення прикордонних територій, щонайменше до рівня країн-нових членів ЄС, та досягнення вільного руху товарів, людей і капіталів через кордон до повної інтегрованості простору. Поглиблення участі прикордонних регіонів України в транскордонному співробітництві повинно розглядатися як засіб закладення підґрунтя сталого розвитку регіонів вздовж її державного кордону.
3. Теорії регіонального розвитку доводять актуальність транскордон-ного співробітництва у забезпеченні економічного зростання та економічної безпеки периферійних регіонів. Прикордонне розміщення більшості областей України та розширення кордонів ЄС актуалізує необхідність удосконалення методів оцінки економічної безпеки регіону на основі вибору факторів-стимуляторів (площа території, кількість населення. обсяги інвестицій, виробництва промислової продукції, продукції сільського господарства, експорту, імпорту) та де стимуляторів (чисельність безробітних, кількість злочинів, обсяги промислових токсичних відходів, обсяги кредиторської заборгованості, кількість потерпілих від травматизму), причому не лише на рівні держави, а й на рівні регіону (районів та міст).
4. Домінування торговельно-інвестиційної моделі в транскордонних зв`язках та її асиметричність, низька ефективність інноваційної співпраці обумовлюють необхідність розв`язання низки інституційних проблем поглиблення транскордонного співробітництва. На відміну від усталеної думки, економетрично доведено негативний зв’язок експортної діяльності області з відносно нижчим рівнем розвитку та рівнем економічної безпеки, що пояснюється імпортною залежністю експортоорієнтованих підприємств. Цим аргументовано необхідність реалізації інноваційно-інвестиційної моделі транскордонного співробітництва, яка передбачає: вдосконалення чинного законодавства щодо державної підтримки інноваційних підприємств; посилення ролі місцевих органів влади у транскордонному співробітництві; створення організаційних форм супроводу процесу обміну інноваціями.
5. Економічна безпека регіону є складною поліструктурною категорією, що характеризує рівень захищеності від потенційних загроз, незалежність і здатність до саморозвитку всіх галузей господарського комплексу, соціальної сфери, а також його зв'язок із особливостями регіонального розвитку. У контексті транскордонного співробітництва кожен із складників економічної безпеки набуває специфічного значення, оскільки рівень безпеки впливає на інтенсивність ділових відносин між прикордонними територіями. Посилення економічної безпеки прикордонних регіонів можливе за умови здійснення цілісного комплексу необхідних заходів у різних сферах: у зовнішній торгівлі, в сфері виробництва, фінансів, продовольчого і сировинно-ресурсного забезпечення, інвестиційних процесах, охороні навколишнього середовища.
6. Економічна безпека західних областей України формується під впливом загальнодержавних соціально-економічних процесів, регіональних і локальних факторів економічного поступу, характеру здійснення транскордонного співробітництва з сусідніми територіями іноземних держав. Рівень економічної безпеки характеризує ступінь реалізації економічних інтересів регіону і держави. З погляду транскордонного співробітництва, головними економічними інтересами прикордонних регіонів є: можливість виходу на зовнішні ринки, залучення нових джерел фінансування, запозичення прогресивного досвіду в сфері технологій, розвиток інфра-структури, лібералізація ринку. Мета реалізації та сутність кожного виду економічних інтересів регіону полягає в підтриманні такого стану економічної сфери, який характеризується збалансованістю, здатністю цієї сфери забезпечувати ефективне функціонування економіки регіону і економічне зростання, стійкістю до негативних чинників.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: розвиток транскордонного співробітництва в системі забезпечення економічної безпеки україни

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок