Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати: розвиток транскордонного співробітництва в системі забезпечення економічної безпеки україни

розвиток транскордонного співробітництва в системі забезпечення економічної безпеки україни

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
розвиток транскордонного співробітництва в системі забезпечення економічної безпеки україни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,62 KB
Завантажень:
487
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
національний інститут стратегічних досліджень
науменко сергій васильович
УДК 65.012.8:33+339.9
розвиток транскордонного співробітництва в системі забезпечення економічної безпеки україни
21.04.01 – економічна безпека держави
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі регіональної політики Національного інституту стратегічних досліджень.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Мокій Анатолій Іванович,
Львівська комерційна академія,
проректор з міжнародних зв’язків, професор
кафедри міжнародних економічних відносин
Офіційні опоненти: доктор економічних наук,
старший науковий співробітник
Мікула Надія Анатоліївна,
Інститут регіональних досліджень Національної академії наук України,
завідувач відділу проблем ринкової інфраструктури та транскордонного співробітництва
кандидат економічних наук,
Мартинюк Володимир Петрович,
Тернопільський національний економічний університет,
доцент кафедри податків та фіскальної політики
Захист дисертації відбудеться 12 грудня 2007 року о 14.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.718.01 у Національному інституті стратегічних досліджень за адресою: 01030, м. Київ, вул. Пирогова, 7-а.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного інституту стратегічних досліджень за адресою: 01030, м. Київ, вул. Пирогова, 7-а.
Автореферат розісланий 11 листопада 2007 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради М.М.Розумний
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Транскордонне співробітництво (ТКС) є однією з важливих форм європейської інтеграції, що здійснюється на регіональному рівні і посідає особливе місце у процесі формування регіональної політики України. Поглиблення транскордонного співробіт-ництва відкриває нові можливості для активізації господарської діяльності на прикордонних територіях, підвищення їх конкурентоспромож-ності шляхом мобілізації природно-ресурсного потенціалу регіонів сусідніх країн, досягнення інтегрального ефекту внаслідок усунення бар’єрів для руху товарів, послуг, капіталу, інформації і технологій.
Проблемам участі регіонів України в інтеграційному процесі та розвитку транскордонного співробітництва присвячені дослідження В.Будкіна, І.Гладій, М.Долішнього, Ю.Макогона, А.Мельник, А.Мокія, С.Писаренко, Є.Савельєва, В.Чужикова. Такі дослідники, як П.Бєлєнький, Н.Мікула, О.Мілашовська, Р.Федан розглядають транскордонне співробіт-ництво як форму соціально-економічної інтеграції регіонів, що втілена у функціонуванні єврорегіонів. Б.Данилишин, Р.Олейник, І.Сіренко у дослідженнях сутності та ефективності транскордонного співробітництва роблять акцент на зовнішньоекономічній діяльності прикордонних регіонів. Увага до розвитку прикордонних регіонів пояснюється їхнім інфраструктур-ним призначенням у системі міжнародних економічних відносин.
Стратегія ефективного розвитку прикордонних регіонів, що здійснюють транскордонне співробітництво, обов’язково повинна включати аспекти забезпечення економічної безпеки. Хоча проблеми економічної безпеки в Україні почали досліджуватися порівняно недавно, але вже існує значна кількість наукових праць з питань зміцнення економічної безпеки на різних рівнях ієрархії управління економікою. Так, у працях І.Бінька, О.Бєлова, В.Кузьменка, Г.Пастернак-Таранушенка, В.Шлемка визначено базові складники економічної безпеки держави та чинники впливу на них, розроблені методи оцінки вірогідності негативного впливу зовнішнього середовища на ці складники. Регіональний вимір економічної безпеки досліджували О.Бабич-Декань, О.Барановський, І.Мєдушевская, О.Рябченко. Стратегічні аспекти цієї проблематики розглядаються у працях З.Варналія, О.Власюка, В.Воротіна, В.Губенка, , Я.Жаліла, В.Мунтіяна.
Проте ще недостатньо досліджені питання забезпечення економічної безпеки регіону у процесі транскордонного співробітництва, розробки ефективних моделей міжнародної інноваційної співпраці як основи економічного розвитку регіонів, активізації науково-технічної компоненти транскордонного співробітництва та вдосконалення його інсти-туційного забезпечення.

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: розвиток транскордонного співробітництва в системі забезпечення економічної безпеки україни

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок