Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка механізмів адаптації в системах цифрового керування з еталонною моде

Розробка механізмів адаптації в системах цифрового керування з еталонною моде

Назва:
Розробка механізмів адаптації в системах цифрового керування з еталонною моде
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,55 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
На правах рукопису
Мд. Азмал Хоссейн Саркер
УДК 681.513
Розробка механізмів адаптації в системах цифрового керування з еталонною моделлю
05.13.03 – системи та процеси керування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Руденко Олег Григорович,
Харківський національний університет радіоелектроніки,
завідувач кафедри електронних обчислювальних машин.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Кошовий Микола Дмитрович, Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського “ХАІ”, завідувач кафедри авіаційних приладів та вимірювань;
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Ситнік Борис Тимофійович, Харківська державна академія залізничного транспорту, доцент кафедри автоматики та комп’ютерних систем керування.
Провідна установа
Національний технічний університет України “КПІ”, кафедра технічної кібернетики, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться “_09___липня_______ 2002 р. о _13.00___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.02 у Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розісланий  “_07_”__червня_______ 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Безкоровайний В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
До найбільш перспективних шляхів підвищення ефективності систем керування слід віднести впровадження механізмів адаптації. Практичне застосування адаптивних систем вимагає розробки надійних та зручних методів їх проектування, в тому числі методів, що засновані на використанні сучасної теорії стійкості.
Існує чимало об’єктивних причин, що зумовили виникнення та розвиток адаптивних систем для цифрового керування складними процесами. По-перше, це практична необхідність покращання показників якості цих процесів за умови помірної складності алгоритмів настроювання регуляторів. По-друге, застосування традиційних методів керування часто є недоцільним для процесів, що характеризуються наявністю неконтрольованих зовнішніх та параметричних збурень. Адекватним математичним апаратом для ефективного керування такими процесами є адаптивні методи, що отримали розповсюдження з розвитком мікропроцесорних засобів.
У класі адаптивних систем, де настроюються безпосередньо параметри регуляторів, слід виділити адаптивні системи з еталонною моделлю (АСЕМ). Ці системи мають непогані властивості адаптації до суттєвих змін зовнішніх та внутрішніх умов функціонування, високою швидкодією каналів настроювання регуляторів, що в сполученні з можливістю помірно простої технічної реалізації зумовило їх широке практичне використання для керування об’єктами різної фізичної природи.
Великий внесок у розробку теоретичних та прикладних питань використання адаптивних систем з еталонними характеристиками зробили А.А. Воронов, В.Д. Громико, В.П. Живоглядов, В.М. Кунцевич, В.І. Костюк, Н.С. Райбман, В.Ю. Рутковський, Є.О. Санковський, В.І. Скуріхін, В.В. Солодовніков, О.А. Фельдбаум, Б. Віттенмарк, Г. Гудвін, П. Гофтроп, Х. Койво, П. Ремедж та деякі інші вчені.
Дослідження, проведені в дисертаційній роботі, спрямовані на вдосконалення механізмів адаптації дискретних АСЕМ градієнтного типу.
Актуальність теми. До теперішнього часу ще недостатньо розроблено методи аналізу робаcтності АСЕМ, що дозволили б оцінювати межі використання градієнтних процедур з погляду забезпечення гарантованої асимптотичної стійкості. Доцільною та актуальною є розробка та дослідження методів адаптації в градієнтних та цифрових АСЕМ, що були б помірно простими з точки зору потрібних обчислювань та працездатними за наявності суттєвих параметричних збурень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Розробка механізмів адаптації в системах цифрового керування з еталонною моде

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок