Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Психологічні особливості старших підлітків з низьким рівнем навчальних досягнень в умовах профорієнтації

Психологічні особливості старших підлітків з низьким рівнем навчальних досягнень в умовах профорієнтації

Назва:
Психологічні особливості старших підлітків з низьким рівнем навчальних досягнень в умовах профорієнтації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,15 KB
Завантажень:
258
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ АКАДЕМІЇ ПЕДАГ
ОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ


Інститут педагогіки і психології професійної освіти
академії педагогічних наук України
Гончарова Наталія Олексіївна
УДК 159.9-053.6:37-022.45:37.048.4.
Психологічні особливості старших підлітків
з низьким рівнем навчальних досягнень
в умовах профорієнтації
19.00.07 – “Педагогічна та вікова психологія”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Полтавському державному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат психологічних наук, професор
Моргун Володимир Федорович,
Полтавський державний педагогічний
університет імені В.Г.Короленка,
завідувач кафедри психології.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Пов’якель Надія Іванівна,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, м. Київ,
завідувач кафедри практичної психології;
кандидат психологічних наук,
старший науковий співробітник
Литвинова Наліна Іванівна,
Інститут педагогіки і психології
професійної освіти АПН України, м. Київ,
старший науковий співробітник
відділу психології профорієнтації.
Провідна установа: Харківський національний університет
імені В.Н.Каразіна, кафедра прикладної психології,
Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться 16 березня 2007 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.451.02 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, , 5 поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9.
Автореферат розісланий 15 лютого 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Е.О. Помиткін
Загальна характеристика роботи
Актуальність і доцільність дослідження. Серед багатьох проблем, які постають сьогодні перед системою освіти, однією з найважливіших є профорієнтація, вибір профілю навчання та майбутньої професії. Її розв’язання визначає не лише майбутній життєвий шлях особистості, а й надає сенс самому навчанню школярів.
Успішне вирішення цієї проблеми вбачається як у розвитку психологічних особливостей учнів, так і в підвищенні рівня їх навчальних досягнень, що сприяє формуванню професійних планів, оптимізує підготовку школярів до вибору майбутньої професії. Згідно із Законом України “Про загальну середню освіту” профорієнтаційна робота має бути включена до системи освіти і виховання. Особливої уваги у цьому контексті потребує розкриття психологічних особливостей старших підлітків з низьким рівнем навчальних досягнень, підвищення їх навчальної мотивації, рівня досягнень, що створює більш сприятливу ситуацію для їх професійного самовизначення. Це пов’язано з концепцією 12-річної школи, якою передбачено застосування диференційованого, особистісно орієнтованого підходу до оцінювання навчальних досягнень кожного учня й врахування їх у професійному самовизначенні та подальшій обов’язковій профільній освіті старших підлітків.
Для нашого дослідження важливе значення мають праці, в яких висвітлено різні аспекти професійного розвитку особистості: врахування індивідуально-психологічних якостей учня як суб’єкта самовизначення на довузівському етапі орієнтації (І.А.Зязюн, Є.О.Клімов, В.В.Колінько, В.О.Моляко, В.Ф.Моргун, В.В.Рибалка, Б.О.Федоришин, С.Фукуяма); внутрішні потенційні можливості особистості та їх розвиток (Е.Еріксон, І.С.Кон, І.П.Маноха, Н.І.Пов’якель, Т.С.Яценко); розвиток та формування особистісних якостей молодої людини в процесі її професійного самовизначення (Е.О.Помиткін, О.Є.Самойлов, В.В.Синявський, Л.О.Хомич, О.П.Хохліна); сукупність положень особистісно орієнтованого підходу до організації і проведення психологічних досліджень (І.Д.Бех, О.М.Ігнатович, Є.В.Єгорова, Н.І.Литвинова, О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Психологічні особливості старших підлітків з низьким рівнем навчальних досягнень в умовах профорієнтації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок