Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМПЛЕКСНА ОЦІНКА СТАНУ ГРУНТІВ В ГІРНИЧОДОБУВНИХ РАЙОНАХ ТА ПРОГНОЗ НАСЛІДКІВ ЇХ ТЕХНОГЕННОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ

КОМПЛЕКСНА ОЦІНКА СТАНУ ГРУНТІВ В ГІРНИЧОДОБУВНИХ РАЙОНАХ ТА ПРОГНОЗ НАСЛІДКІВ ЇХ ТЕХНОГЕННОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ

Назва:
КОМПЛЕКСНА ОЦІНКА СТАНУ ГРУНТІВ В ГІРНИЧОДОБУВНИХ РАЙОНАХ ТА ПРОГНОЗ НАСЛІДКІВ ЇХ ТЕХНОГЕННОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,74 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Долгова Тетяна Іванівна
УДК 504.53.001:622(477.63)
КОМПЛЕКСНА ОЦІНКА СТАНУ ГРУНТІВ
В ГІРНИЧОДОБУВНИХ РАЙОНАХ ТА ПРОГНОЗ НАСЛІДКІВ
ЇХ ТЕХНОГЕННОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ
Спеціальність 21.06.01 – “Екологічна безпека”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Дніпропетровськ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем природокористування та екології НАН України та на кафедрі екології Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Науковий консультант:


ШАПАР
Аркадій Григорович
доктор технічних наук, професор, член-кореспондент НАН України, директор Інституту проблем природокористування та екології НАН України (м.Дніпропетровськ).


Офіційні опоненти:


Коробочка
Олександр
Миколайович
доктор технічних наук, професор, проректор Дніпродзержинського державного технічного університету Міністерства освіти і науки України;


Швидкий
Микола
Іванович
доктор технічних наук, професор, директор Українського державного науково-дослідного інституту безпеки праці і екології в гірничорудній і металургійній промисловості Міністерства промислової політики України (м. Кривий Ріг);


Зверковський
Василь
Миколайович
доктор біологічних наук, доцент, професор кафедри геоботаніки, грунтознавства та екології Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України.


Провідна установа – Східноукраїнський національний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра екології (м. Луганськ).
Захист дисертації відбудеться “24” лютого 2005 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.02 із захисту дисертацій при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19, тел. (0562) 47-24-11.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Автореферат розісланий “20” січня 2005 р.


Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 08.080.02,
кандидат технічних наук, доцент
В.В. Панченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. До основних напрямків політики нашої держави в області охорони довкілля та використання природних ресурсів відноситься створення умов для екологічно безпечного існування навколишнього середовища, зокрема, його екологічної рівноваги. Між тим теперішню екологічну ситуацію в Україні можна охарактеризувати як незадовільну через те, що вона формувалася протягом тривалого часу при недостатній увазі до об’єктивних законів розвитку і відтворення природно-ресурсних комплексів країни.
Особливо багато екологічних проблем пов’язують з техногенною перебудовою грунтів, від яких залежить рівень стійкості всієї біосфери. Проте деградація цих екосистем є найпоширенішим наслідком функціонування гірничодобувних підприємств. Тому питаня екологічної безпеки грунтів під час видобування й переробки корисних копалин постають найбільш гостро і потребують вирішення багатьох задач. Це викликано не тільки відмінністю грунтів від інших природних об’єктів рівнем організації та кількістю здійснюваних функцій, а також їх унікальною здатністю акумулювати зміни за весь період існування антропогенного навантаження і відображати процеси геохімічних перебудов в біосфері, але й масштабами і специфікою дії на них гірничих комплексів. В гірничопромислових районах грунти потрапляють під трансформуючий вплив надзвичайно широкого спектра різноманітних за механізмом та кінцевими результатами факторів техногенезу, взаємне накладення яких призводить до виникнення складної екологічної ситуації за рахунок розвитку прямих, а також повторних та комбінованих ефектів, які спричиняють деградацію грунтів, а з ними й інших ценотичних компонентів. Через це екологічна безпека грунтів, що межують з об’єктами гірничого виробництва, потребує особливої уваги.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: КОМПЛЕКСНА ОЦІНКА СТАНУ ГРУНТІВ В ГІРНИЧОДОБУВНИХ РАЙОНАХ ТА ПРОГНОЗ НАСЛІДКІВ ЇХ ТЕХНОГЕННОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок