Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТИЛІ ОРГАНІЗАЦІЇ ПОДРУЖНЬОГО ЖИТТЯ ПРЕДСТАВНИКІВ ТВОРЧИХ ПРОФЕСІЙ

СТИЛІ ОРГАНІЗАЦІЇ ПОДРУЖНЬОГО ЖИТТЯ ПРЕДСТАВНИКІВ ТВОРЧИХ ПРОФЕСІЙ

Назва:
СТИЛІ ОРГАНІЗАЦІЇ ПОДРУЖНЬОГО ЖИТТЯ ПРЕДСТАВНИКІВ ТВОРЧИХ ПРОФЕСІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,22 KB
Завантажень:
491
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ СОЦІАЛЬНОЇ ТА ПОЛІТИЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ АПН УКРАЇНИ
ПУЧКОВА Любов Леонідівна
УДК 159.123
СТИЛІ ОРГАНІЗАЦІЇ ПОДРУЖНЬОГО ЖИТТЯ
ПРЕДСТАВНИКІВ ТВОРЧИХ ПРОФЕСІЙ
19.00.05 — соціальна психологія; психологія соціальної роботи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ — 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Таврійському національному університеті імені В.І.Вернадського Міністерство освіти та науки України.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
КАЛІНА Надія Федорівна,
Таврійський національний університет ім. В.І.Вернадського,
завідувач кафедри глибинної психології та психотерапії
Офіційні опоненти: дійсний член АПН України, доктор психологічних наук, професор МОЛЯКО Валентин Олексійович,
Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України,
завідувач лабораторії психології творчості
кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник ВАСЮТИНСЬКИЙ Вадим Олександрович,
Інститут соціальної та політичної психології АПН України,
провідний науковий співробітник лабораторії методології психосоціальних і політико-психологічних досліджень
Провідна установа: Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, м. Луганськ
Захист відбудеться 4 жовтня 2005 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .457.01 в Інституті соціальної та політичної психології АПН України за адресою: 04070, м. Київ, вул. Андріївська, 15.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту соціальної та політичної психології АПН України за адресою: 04070, м. Київ, вул. Андріївська, 15.
Автореферат розісланий 3 вересня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат психологічних наук І.В. Жадан
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність постановки і вирішення психологічних проблем організації життя подружжя представників творчих професій обумовлено рядом чинників. На даний момент не розробленими є методи і засоби психологічної допомоги в адаптації подружжя до специфічних умов організації життя, коли один чи обидва члени родини є представниками творчої професії. У ситуації соціально-культурної та економічної кризи, що супроводжується неузгодженістю ціннісних орієнтацій у суспільстві, проблеми творчої особистості, організації нею свого сімейного життя набувають особливої актуальності. Ці фактори виявляють високий рівень нестабільності, вразливості творчих подружжів.
Проблема організації особистістю свого життєвого шляху – одна з головних у дослідженнях К.О.Абульханової-Славської, Б.Г.Ананьєва, О.М.Леонтьєва, А.В.Петровського, С.Л.Рубінштейна. В українській психології активно вивчалися методологічні принципи аналізу психічного розвитку та функціонування суб'єкта (С.Д.Максименко, Н.Ф.Каліна); принципи суб'єктності життєвої активності особистості (В.О.Татенко); структурно-генетична модель життєвого світу (Т.М.Титаренко); психологічні механізми творчості особистості (В.В.Клименко); регуляція активності суб'єкта (Л.Ф.Бурлачук); залежність “руху” психічних процесів від виховання (Г.С. Костюк); самоорганізація і самодетермінація активності особистості (В.К.Калін); суб'єктивне сприйняття часу індивідом (Б.Й.Цуканов).
Подружжя розглядається нами як система взаємовідносин та партнерства між чоловіком та дружиною, організуючими своє життя. В цій системі в якості суб'єктів організації життя виступають чоловік та дружина, при цьому дитина не є суб'єктом цієї діяльності. Процес вивчення організації подружнього життя представників творчих професій пов'язаний зі значними труднощами – це психологічна недоступність творчих особистостей, неможливість пролонгованого дослідження через нестабільність та високу вірогідність розпаду шлюбу в таких подружніх парах, труднощі реєстрації проявлень організації життя в проблемних ситуаціях та інше.
У працях зарубіжних психологів проблемі організації життя творчою особистістю приділена особлива увага в індивідуальній психології А. Адлера (поняття про індивідуальний стиль життя), аналітичній психології К.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТИЛІ ОРГАНІЗАЦІЇ ПОДРУЖНЬОГО ЖИТТЯ ПРЕДСТАВНИКІВ ТВОРЧИХ ПРОФЕСІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок