Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,03 KB
Завантажень:
224
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ВОЛИНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЛЕСІ УКРАЇНКИ
ДАНИЛКО МИКОЛА ТИХОНОВИЧ
УДК 371.125.3.037 (021)
ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ
ДІЯЛЬНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ
ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
24.00.02 – Фізична культура, фізичне виховання
різних груп населення
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
Луцьк – 2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Переяслав-Хмельницькому державному педагогічному інституті ім. Г.С. Сковороди, Міністерство освіти України
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Цьось Анатолій Васильович,
Волинський державний університет
імені Лесі Українки, завідувач кафедри здоров’я
і фізичної культури
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук,
професор Шиян Богдан Михайлович,
Тернопільський державний педагогічний університет
імені Володимира Гнатюка, завідувач
кафедри теоретичних основ і методики
фізичного виховання
кандидат педагогічних наук, доцент
Ємець Олександр Йосипович
Чернігівський державний педагогічний
університет імені Т.Г.Шевченка,
доцент кафедри педагогіки, психології
і методики фізичного виховання
Провідна установа: Національний педагогічний університет імені
М.П.Драгоманова, кафедра фізичного виховання і спорту, Міністерство освіти України, м. Київ
Захист відбудеться “4 ” травня 2000 року об 11 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради К 32.051.02 у Волинському державному університеті імені Лесі Українки (43021, вул.Винниченка, 30).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Волинського державного університету імені Лесі Українки (43021, вул.Винниченка, 30)
Автореферат розіслано “30 ”березня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Цьось А.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Науково-технічний прогрес спричиняє великі зміни в багатьох галузях людських знань. Це призводить до подальшої інтенсифікації й ускладнення процесу навчання в школі. Обсяг засвоєння інформації, який щороку збільшується, вимагає від учнівської молоді великих психічних напружень і фізичних зусиль. Рівень працездатності, стан здоров’я і навіть професійне майбуття учнів значною мірою залежать від ефективності їх фізичного виховання. Саме тому потрібно вишукувати можливості вдосконалення процесу фізичного виховання в школах за рахунок оптимізації діяльності учнів, яка залежить від результативності роботи вчителів.
Наукові дослідження Н.В.Кузьміної (1993), О.В.Петуніна (1996), Ю.М.Шкребтія (1996) переконують, що головною метою навчання студентів у вищому закладі освіти є формування їх готовності до професійної діяльності.
При цьому, на думку переважної більшості науковців (Г.Г.Кит,1991; А.Ф.Линенко, 1996; О.П.Федик, 1999 та ін.), професійна готовність майбутнього фахівця характеризується інтегративним станом особистості, яка поєднує оптимальну систему знань, умінь, навичок, потреб, мотивів і здібностей, тобто все те, що складає професійні якості фахівця та його ставлення до діяльності.
Предметом сучасних психолого-педагогічних досліджень були історичні та загальнопедагогічні аспекти становлення й розвитку організаційно-методичних основ професійної готовності (О.А.Лавриненко, 1998; С.О.Нікітчина, 1998; Л.Є.Січаєва, 1998). Останнім часом опубліковано низку наукових праць, у яких розглядаються проблеми формування готовності майбутніх учителів до окремих сторін професійної діяльності: позаурочної роботи (Л.В.Заремба, 1990); професійної творчості (А.С.Нісімчук, 1996); індивідуалізації навчання (Л.В.Рибалка, 1999); виховної роботи (Г.Г.Кит, 1998); спортивно-педагогічної роботи (О.П.Федик, 1999). Досліджувалися також проблеми формування особистості студента (Н.В.Кузьміна, 1961; І.Н.Решетень, 1981); педагогічної майстерності (М.В.Кричфалуший, 1994); педагогічних здібностей (В.Т.Яловик, 1996); педагогічних умінь та навичок (А.В.Цьось, 1994); професійно-педагогічної спрямованості особистості (М.В.Прохорова, 1994; Н.Ю.Зубанова, 1998).
Проте в науковій і методичній літературі практично відсутні дослідження проблеми формування професійної готовності майбутніх учителів фізичної культури як цілісного й інтегративного стану, принципів,етапів, шляхів та засобів її формування у вищому закладі освіти .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок