Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕРИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ АПТЕЧНОГО ВИГОТОВЛЕННЯ ЛІКІВ У СУЧАСНИХ УМОВАХ

ТЕОРЕРИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ АПТЕЧНОГО ВИГОТОВЛЕННЯ ЛІКІВ У СУЧАСНИХ УМОВАХ

Назва:
ТЕОРЕРИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ АПТЕЧНОГО ВИГОТОВЛЕННЯ ЛІКІВ У СУЧАСНИХ УМОВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,08 KB
Завантажень:
349
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство охорони здоров’я україни
національний фармацевтичний Університет
Гриценко Сергій Вікторович
УДК: 615.32:638.135:658.562.
ТЕОРЕРИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ АПТЕЧНОГО ВИГОТОВЛЕННЯ ЛІКІВ У СУЧАСНИХ УМОВАХ
15.00.01 — технологія ліків та організація
фармацевтичної справи
АВТОРЕФЕРАТ

дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фармацевтичних наук
Харків — 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі аптечної технології ліків Національного
фармацевтичного університету, Міністерство охорони здоров’я України.
Науковий керівник: заслужений діяч науки і техніки України,
доктор фармацевтичних наук, професор
ТИХОНОВ Олександр Іванович
Національний фармацевтичний університет,
завідувач кафедри аптечної технології ліків
Офіційні опоненти: доктор фармацевтичних наук, професор
КАЗАРІНОВ Микола Олександрович
Державне підприємство „Державний науковий центр лікарських засобів”, зав. лабораторією таблетованих лікарських засобів
доктор фармацевтичних наук, професор
ПЕЧЕРСЬКИЙ Петро Павлович
Начальник науково-дослідного центру
ЗАТ „Ліктрави”
Провідна установа: Запорізький державний медичний університет, кафедра технології ліків .
Захист відбудеться “ 11 ” листопада 2005 року о 10 год. на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 64.605.01 при Національному фармацевтичному університеті за адресою: 61002, м. Харків, вул. Пушкінська, 53.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного фармацевтичного університету (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 4).
Автореферат розісланий “ ” жовтня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради,
д-р біол. наук, професор МАЛОШТАН Л.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з актуальних проблем сучасної медицини є лікування запальних гінекологічних та урологічних захворювань. Перспективними в терапії даної патології є лікарські засоби з рослинної сировини, зокрема збори. В першу чергу, це пов’язано з проявом токсичних побічних ефектів від тривалого застосування традиційних синтетичних лікарських препаратів при хронічних захворюваннях, особливо в урології, і гінекології. В друге - з комплексною дією препаратів на натуральній основі, та широким розповсюдженням серед населення національних традицій лікування цілющими травами. Разом з тим, асортимент фітопрепаратів, що випускаються вітчизняною фармацевтичною промисловістю або виготовляються в умовах аптек вельми недостатній.
Найбільше трудомісткими процесами в аптечній технології зборів є стадія подрібнення рослинної сировини. Майже повна відсутність пропозицій по забезпеченню виробничих аптек типовим технологічним устаткуванням обумовлює недостатній рівень їх технічного оснащення.
В цьому аспекті наказом №637 МОЗ України від 31.12.2003 р. затверджено перелік документів з питань стандартизації і сертифікації виробництва лікарських засобів та вимог до виготовлення нестерильних ліків в умовах аптек у тому числі зборів, які необхідно розробити.
Тому актуальним завданням для практичної і наукової фармації є створення комбінованих прописів зборів на основі рослинної сировини, стандартизація та оптимізація їх аптечного виготовлення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами: Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково-дослідних робіт НФаУ “Створення нових лікарських препаратів на основі рослинної сировини, зокрема продуктів бджільництва, для дорослих та дітей”, № державної реєстрації 0198U007008 та проблемної комісії “Фармація” МОЗ та АМН України.
Мета і задачі дослідження: Метою роботи є теоретичне обґрунтування складу, розробка технології зборів “Уролік” і “Воспалік” для використання в урології і гінекології, стандартизація та оптимізація їх аптечного виготовлення.
Для досягнення поставленої мети необхідно було вирішити такі завдання:
Ё
проаналізувати та узагальнити сучасний стан ринку лікарських препаратів рослинного походження, та визначитись при яких захворюваннях найбільш актуальним є здійснення пошуків нових композицій у вигляді зборів із лікарської рослинної сировини;
Ё
визначити проблеми підвищення ефективності аптечного виготовлення лікарських засобів в сільській місцевості та малих містах (на прикладі аптек м.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТЕОРЕРИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ АПТЕЧНОГО ВИГОТОВЛЕННЯ ЛІКІВ У СУЧАСНИХ УМОВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок