Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ІНТЕРПРЕТАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ У МАЙБУТНІХ ПРАКТИЧНИХ ПСИХОЛОГІВ

РОЗВИТОК ІНТЕРПРЕТАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ У МАЙБУТНІХ ПРАКТИЧНИХ ПСИХОЛОГІВ

Назва:
РОЗВИТОК ІНТЕРПРЕТАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ У МАЙБУТНІХ ПРАКТИЧНИХ ПСИХОЛОГІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,00 KB
Завантажень:
269
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова
ЛИТОВЧЕНКО Ніна Федорівна
УДК 159.98
РОЗВИТОК ІНТЕРПРЕТАЦІЙНИХ
ПРОЦЕСІВ У МАЙБУТНІХ
ПРАКТИЧНИХ ПСИХОЛОГІВ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі психології та педагогіки Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти та науки України.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор, член-кореспондент АПН України,
ЧЕПЕЛЄВА Наталія Василівна,
Інститут психології імені Г.С.Костюка АПН України,
заступник директора
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, старший науковий співробітник
ТИТАРЕНКО Тетяна Михайлівна,
Інститут соціальної та політичної психології АПН України,
завідувач лабораторії соціальної психології особистості
кандидат психологічних наук, доцент,
БУЛАХ Ірина Сергіївна,
Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова,
доцент кафедри психології
Провідна установа: Дрогобицький державний педагогічний університет ім. Івана Франка, кафедра психології, Міністерство освіти та науки України, м. Дрогобич
Захист відбудеться "15" листопада 2001 р. о 1630 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.02 в. Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, 01601, Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий "9" жовтня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.В.Долинська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У сучасній методології науки розуміння й інтерпретація розглядаються як взаємнодоповнюючі методи, універсальні способи осягнення дійсності (А.С.Атманських, Г.-Г.Гадамер, С.С.Гусєв, В.В.Знаков, С.Б.Кримський, Г.С.Тульчинський, В.С.Швирьов та ін.), що зумовлює можливість широкого їх використання в усіх галузях пізнання. Розвиток сучасного наукового пізнання демонструє перспективність ідеї універсалізації понять розуміння та інтерпретації (Г.-Г.Гадамер, С.С.Гусєв та ін.), оскільки існує тенденція розширення сфери посередництва процедур розуміння та інтерпретації у співвідношенні науки й соціального життя, виробництва, політики, культури. Універсалізація розуміння й інтерпретації зумовила методологічний статус і перетворення цих проблем у загальну проблему сучасного наукового знання.
Отже, актуальність вибраної теми дослідження забезпечується самим онтологічним та гносеологічним статусом розуміння й інтерпретації у сучасному науковому пізнанні, що зумовлює комплексність вивчення і методологічне значення цих проблем.
Водночас власне психологічний аспект інтерпретації залишається на периферії наукових пошуків, хоч як у філософії, так і у психології підкреслюється роль інтерпретації у смислотворчій сутності розуміння (С.О.Васільєв, Т.М.Дрідзе, І.О.Зімняя, П.Рікер, Н.В.Чепелєва).
Інтерпретація як предмет саме психологічних досліджень представлена лише у роботах Н.В.Чепелєвої, О.М.Славської та побічно – О.М.Лактіонова. О.М.Славська переконливо показала функціонування дійсно психологічних механізмів в актах інтерпретації, виявила особистісно-стильові та мисленнєві особливості інтерпретування, яке розглядається як формування й експлікація суб'єктом власної думки.
Для концепції Н.В.Чепелєвої характерно акцентування смислосинтезуючої функції інтерпретації: саме інтерпретація забезпечує переведення розуміння зі структурного, пов'язаного з відновленням внутрішньої смислової структури вихідного повідомлення, на більш високий, смисловий рівень, на якому передбачається переосмислення, трансформування змісту інформації в іншу знаково-смислову систему.
З огляду на визначену академіком С.Д.Максименком актуальну наукову потребу в переорієнтуванні досліджень на аналіз внутрішнього, суб'єктивного світу сучасника особливої ваги набувають проблеми інтерпретації: адже інтерпретація виступає однією з функцій особистісного досвіду суб'єкта (О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: РОЗВИТОК ІНТЕРПРЕТАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ У МАЙБУТНІХ ПРАКТИЧНИХ ПСИХОЛОГІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок