Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ЯКІСНОГО МОДЕЛЮВАННЯ КРИТИЧНИХ ЗА УМОВАМИ БЕЗПЕКИ МЕРЕЖНИХ ДИНАМІЧНИХ СИСТЕМ

МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ЯКІСНОГО МОДЕЛЮВАННЯ КРИТИЧНИХ ЗА УМОВАМИ БЕЗПЕКИ МЕРЕЖНИХ ДИНАМІЧНИХ СИСТЕМ

Назва:
МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ЯКІСНОГО МОДЕЛЮВАННЯ КРИТИЧНИХ ЗА УМОВАМИ БЕЗПЕКИ МЕРЕЖНИХ ДИНАМІЧНИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,26 KB
Завантажень:
302
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МОДЕЛЮВАННЯ В ЕНЕРГЕТИЦІ ІМ. Г.Є. ПУХОВА
Разінков Дмитро Сергійович
УДК 683.1
МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ЯКІСНОГО МОДЕЛЮВАННЯ
КРИТИЧНИХ ЗА УМОВАМИ БЕЗПЕКИ
МЕРЕЖНИХ ДИНАМІЧНИХ СИСТЕМ
Спеціальність 01.05.02 - “Математичне моделювання та обчислювальні методи”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі електронних обчислювальних машин Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Святний Володимир Андрійович,
завідувач кафедри електронних обчислювальних машин
Донецького національного технічного університету
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Саух Сергій Євгенович,
провідний науковий співробітник Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України
кандидат технічних наук, доцент
Ладиженський Юрій Валентинович,
доцент кафедри прикладної математики та інформатики Донецького національного технічного університету
Провідна установа Національний технічний університетУкраїни
“Київський політехнічний інститут”
Міністерства освіти і науки України,
кафедра обчислювальної техніки, м. Київ
Захист відбудеться “29” січня 2004 року о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .185.01 Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України за адресою: м. Київ-164, вул. Генерала Наумова, 15.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України за адресою: м. Київ-164, вул. Генерала Наумова, 15.
Автореферат розісланий “___” грудня 2003 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук Семагіна Е.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Технологічні процеси, засоби енергетики й транспорту, підприємства ряду галузей промисловості, експлуатація яких пов’язана з можливими аварійними ситуаціями, небезпечними для людей і навколишнього середовища, є об'єктами, критичними за умовами безпеки (ОКБ). Теорія, методи інженерного проектування та технічної реалізації цих об'єктів у різних предметних областях потребують модельної підтримки й супроводу. Розробка достовірних математичних моделей та їх ефективна апаратно-програмна реалізація розвиваються в двох напрямках: створення універсальних засобів моделювання і проблемно-орієнтованих середовищ та систем. Основою модельного супроводу розробок як самих ОКБ, так і їхніх систем керування є кількісні моделі, що описуються алгебро-диференціальними рівняннями (звичайними і в часткових похідних). Для аналізу безпеки необхідно вирішувати питання контролю небезпечних режимів роботи, прогнозування та складання планів ліквідації наслідків можливих аварій, аналізу виниклих аварій з метою встановлення їхніх причин, а також розробки заходів щодо запобігання аварійних ситуацій. До вирішення цих задач в останні роки залучаються методи моделювання, засновані на якісному представленні інформації, наближеному до людської нечіткої форми світосприйняття. Розгляд лише істотних характеристик і якісних змін дозволяє здійснювати моделювання об'єктів і систем на основі неповної інформації, що полегшує аналіз і робить використання якісних моделей доступним широкому колу фахівців у різних технічних галузях.
Існуючі методи побудови якісних моделей трудомісткі для експертів предметної області як на етапах виділення якісних характеристик і встановлення зв'язків між якісними ситуаціями досліджуваного об'єкта, так і при аналізі результатів. Виникає необхідність у розробці методів і засобів комп'ютерної підтримки всіх етапів побудови та використання якісних моделей.
Формальний опис ОКБ містить представлення топології та систему рівнянь фізичних процесів. У ряді предметних областей (електроенергетика, гірнича справа, водопостачання, пневматика й гідравліка, газорозподіл та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ЯКІСНОГО МОДЕЛЮВАННЯ КРИТИЧНИХ ЗА УМОВАМИ БЕЗПЕКИ МЕРЕЖНИХ ДИНАМІЧНИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок