Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БАГАТОФОТОННІ ЕФЕКТИВНІ ВЗАЄМОДІЇ В ГУСТОМУ ФЕРМІОННОМУ СЕРЕДОВИЩІ

БАГАТОФОТОННІ ЕФЕКТИВНІ ВЗАЄМОДІЇ В ГУСТОМУ ФЕРМІОННОМУ СЕРЕДОВИЩІ

Назва:
БАГАТОФОТОННІ ЕФЕКТИВНІ ВЗАЄМОДІЇ В ГУСТОМУ ФЕРМІОННОМУ СЕРЕДОВИЩІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,95 KB
Завантажень:
445
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Тищенко Андрій Юрійович
УДК 539.12
БАГАТОФОТОННІ ЕФЕКТИВНІ ВЗАЄМОДІЇ В ГУСТОМУ ФЕРМІОННОМУ СЕРЕДОВИЩІ
01.04.02 - теоретична фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Дніпропетровськ - 1999
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі квантової макрофізики Дніпропетровського державного університету
Науковий керівник доктор фізико-математичних наук
професор Скалозуб Володимир Васильович
завідувач кафедри квантової макрофізики
Дніпропетровський державний університет
Офіційні опоненти доктор фізико-математичних наук
провідний науковий співробітник
Гусинін Валерий Павлович
Інститут теоретичної фізики НАН України
ім. М.М. Боголюбова (м. Київ)
кандидат фізико-математичних наук
доцент кафедри теоретичної фізики
Гладуш Валентин Данилович
Дніпропетровський державний університет
Провідна установа Національний науковий центр ХФТІ
(м.Харків)
Захист дисертації відбудеться ”22” жовтня 1999р. о “13:00 ”год. на засіданні спеціалізованної ради Д 08.051.02 по захисту дисертацій на здобуття вченого ступеня кандидата фізико-математичних наук при Дніпропетровському державному університеті за адресою: 320625, м.Дніпропетровськ, пров. Науковий, 10, корп. 11, ауд.301.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропетровського державного університету.
Автореферат розісланий “21”вересня 1999р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради,
доктор технічних наук,
професор Спиридонова І.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
Різноманітні астрофізичні об’єкти, ранішні етапи розвитку Всесвіту, а також експерименти на прискорювачах по зіткненню важких іонів характеризуються високою густиною, температурою матерії та інтенсивними полями. Найбільш адекватного підходу до опису властивостей відповідних станів матерії можна досягти в рамках квантової теорії калібрувальних полів у зовнішніх умовах. При цьому однією з центральних проблем постає обчислення ефективної дії калібрувального поля. Ефективний лагранжіан калібрувального поля містить вичерпну інформацію про стабільність системи чи про її можливу еволюцію, описує характер існуючої взаємодії. Розробка методів обчислення ефективного лагранжіана має досить тривалу історію, починаючи з класичних робіт Гейзенберга, Ейлера та Швінгера. У подальшому ці методи модифікувалися та узагальнювалися. Інтерес до цієї діяльності і зараз залишається великим. Треба зазначити, що більшість розроблених методів має істотні обмеження на польові конфігурації, для яких вони можуть бути застосованими. Як правило, технічно реалізувати відповідні процедури обчислень вдається лише для однорідних, слабонеоднорідних полів або полів плоских хвиль. Зважаючи на це, розробка методів, які б дозволяли обчислювати ефективну дію калібрувального поля для більш загальних польових конфігурацій, є безперечно важливою та актуальною темою.
При вивченні квантової теорії калібрувальних полів у зовнішніх умовах в останні двадцять років значна увага приділяється її 2+1-вимірним версіям. Це пов’язано у першу чергу з проблемами теоретичного опису таких явищ, як високотемпературна надпровідність та квантовий ефект Холла, які реалізуються в планарних структурах. Окрім цього, квантова теорія поля в двох просторових вимірах має низку нетривіальних властивостей, що принципово відрізняють її від звичайного трьохвимірного випадку. Серед них можна назвати топологічну масу Черна-Саймонса, дробовий заряд, аномальну статистику та ін. Все це робить двовимірні теорії дуже привабливим об’єктом досліджень та призводить до необхідності розвитку відповідних адекватних методів.
В умовах ранішнього Всесвіту і астрофізичних об’єктів з високою густиною матерії та інтенсивними полями реалізуються нелінійні по полю процеси, які не відбуваються або є несуттєвими у звичайних умовах. Прикладом такого процесу може бути трьохфотонна взаємодія, яка забороняється теоремою Фаррі у вакуумі, але може відбуватися за наявності зовнішнього поля чи в густому ферміонному середовищі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: БАГАТОФОТОННІ ЕФЕКТИВНІ ВЗАЄМОДІЇ В ГУСТОМУ ФЕРМІОННОМУ СЕРЕДОВИЩІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок