Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БАГАТОКОМПОНЕНТНІ ЦЕМЕНТИ З МЕХАНО-ХІМІЧНОЮ АКТИВАЦІЄЮ ДЛЯ ЖАРОСТІЙКИХ МАТЕРІАЛІВ

БАГАТОКОМПОНЕНТНІ ЦЕМЕНТИ З МЕХАНО-ХІМІЧНОЮ АКТИВАЦІЄЮ ДЛЯ ЖАРОСТІЙКИХ МАТЕРІАЛІВ

Назва:
БАГАТОКОМПОНЕНТНІ ЦЕМЕНТИ З МЕХАНО-ХІМІЧНОЮ АКТИВАЦІЄЮ ДЛЯ ЖАРОСТІЙКИХ МАТЕРІАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,76 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національний університет “Львівська політехніка”
Позняк Оксана Романівна
УДК 666.944.017
БАГАТОКОМПОНЕНТНІ ЦЕМЕНТИ З МЕХАНО-ХІМІЧНОЮ АКТИВАЦІЄЮ ДЛЯ ЖАРОСТІЙКИХ МАТЕРІАЛІВ
05.17.11 - технологія тугоплавких неметалічних матеріалів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів - 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в | Національному університеті “Львівська політехніка” на кафедрі хімічної технології силікатів
Науковий керівник | - доктор технічних наук, професор
Саницький Мирослав Андрiйович, Національний університет “Львівська політехніка”, директор Інституту будівництва та інженерії довкілля
Офіційні опоненти | - доктор технічних наук, професор
Кривенко Павло Васильович,
Київський національний університет будівництва і архітектури, Державний науково-дослідний інститут в`яжучих речовин i матеріалів Міністерства освіти і науки України;
- кандидат технічних наук,
Івасів Ігор Степанович,
директор Львiвського державного науково-проектного інституту "ЛьвівбудмНДІпроект", Державної корпорації "Укрбудматеріали"
Провідна установа | Український державний хіміко-технологічний університет Міністерства освіти і науки України.
Захист відбудеться “11” листопада 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.09 в Нацiональному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів-13, пл. Святого Юра 9, навчальний корпус 9, кім. 214.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, м.Львів-13, вул. Професорська 1).
Автореферат розісланий “9” жовтня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук, доцент Я.І. Вахула


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. У багатьох галузях промисловості використовуються технологічні операції, пов`язані з нагріванням, випалом і термообробкою матеріалів і виробів, що передбачають застосування теплових агрегатів, які футеруються жаростійкими матеріалами. При цьому широко використовуються жаростійкі бетони, що працюють при температурах до 1300?С і виготовляються, як правило, на основі глиноземних цементів. З метою скорочення матеріальних затрат при одержанні жаростійких матеріалів часто застосовують портландцементи з мінеральними додатками. Разом з тим, такі в`яжучі характеризуються високою водопотребою, сповільненим набором ранньої міцності, неповним зв’язуванням портландиту і, як наслідок, низькими залишковою міцністю та термостійкістю, що вимагає пошуку методів їх активації.
Одним із найбільш радикальних шляхів підвищення ефективності портландцементних систем є одержання модифікованих багатокомпонентних цементів шляхом механо-хімічної активації портландцементу з мінеральними компонентами в присутності комплексних хімічних додатків поліфункціональної дії, що забезпечує покращення термомеханічних характеристик жаростійких матеріалів.
Тому актуальними з теоретичної і практичної точок зору є дослідження, спрямовані на розробку принципів композиційної побудови багатокомпонентних в’яжучих для жаростійких матеріалів, що пов’язані з направленим формуванням фазового складу та мікроструктури цементного каменю в процесах гідратації та дегідратації для одержання його термостабільної структури, а також на розробку і отримання жаростійких матеріалів на їх основі.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Дана робота виконувалась відповідно до науково-технічної програми Міністерства освіти і науки України за напрямком “Нові речовини і матеріали” та проекту Державного комітету України з науки, техніки і промислової політики №0100U000480 “Розробка теоретичних засад композиційної побудови жаростійких матеріалів на основі багатокомпонентних цементів з механо-хімічною активацією”. В зазначеній роботі автор виконувала обов`язки відповідального виконавця.
Мета роботи. Розробка засад композиційної побудови ефективних модифікованих багатокомпонентних цементів для жаростійких матеріалів з покращеними термомеханічними характеристиками, одержаних шляхом механо-хімічної активації портландцементів з мінеральними компонентами та комплексними хімічними додатками поліфункціональної дії, дос-лід-ження особливостей процесів їх гідратації та дегідратації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: БАГАТОКОМПОНЕНТНІ ЦЕМЕНТИ З МЕХАНО-ХІМІЧНОЮ АКТИВАЦІЄЮ ДЛЯ ЖАРОСТІЙКИХ МАТЕРІАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок