Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Особливості травми хребта та спинного мозку в осіб старших вікових груп.

Особливості травми хребта та спинного мозку в осіб старших вікових груп.

Назва:
Особливості травми хребта та спинного мозку в осіб старших вікових груп.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,15 KB
Завантажень:
275
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ НЕЙРОХІРУРГІЇ
ІМЕНІ АКАДЕМІКА А.П. РОМОДАНОВА АМН УКРАЇНИ
ТЕЛЕСНЮК КОНСТАНТИН ПЕТРОВИЧ
УДК: 616.711+616.832+616833-001 (035)
Особливості травми хребта та спинного мозку
в осіб старших вікових груп.
14.01.05 - нейрохірургія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі нейрохірургії Київської медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор, член-кор. АМН України,
Поліщук Микола Єфремович
Київська медична академія післядипломної освіти
імені П.Л. Шупика, завідувач кафедри нейрохірургії МОЗ
України. Заслужений діяч науки і техніки.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Орлов Юрій Олександрович,
Інститут нейрохірургії імені академіка А.П.Ромоданова
АМН Украіни, завідувач відділення нейрохірургії дитячого
віку, головний дитячий нейрохірург МОЗ Украіни.
доктор медичних наук, професор
Молчанов Віктор Іванович,
Кримський медичний університет імені С.І.Георгієвського
МОЗ України, завідувач кафедри екстремальної та
військової медицини.
Провідна установа: Одеський державний медичний університет МОЗ України,
кафедра факультетської хірургії з курсом нейрохірургії,
м. Одеса.
Захист відбудеться 22.10.2002 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої Ради Д 26.557.01 при Інституті нейрохірургії імені академіка А.П. Ромоданова АМН України (04050, м. Київ, вул. Мануильского 32).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту нейрохірургії імені академіка А.П. Ромоданова АМН України (04050, м. Київ, вул. Мануїльского 32).
Автореферат розісланий 16.09.2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої Ради,
доктор медичних наук Чеботарьова Л.Л.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Травма хребта і спинного мозку (СМ) відноситься до найбільш тяжких травм людського організму, так як характеризуэться великою смертністю, яка досягає при деяких формах ушкоджень до 60-70% і призводить до тяжкої інвалідизації потерпілих (Бабиченко Е.И., Белов В.Г. 1995; Лівшиць А.В. 1990; Луцик А.А. 1995; Поліщук М.Є., Корж М.А., Фіщенко В.Я. та ін. 2001). Число ушкоджень хребта і СМ неухильно зростає, особливо в структурі дорожньо-транспортних випадків (Цивьян Я.Л. 1971; Лівшиць А.В. 1990).
Питома вага переломів хребта в загальній структурі травми скелету складає від 2 до 17,7% (Фомичев Н.Г., Рабинович С.С., Рамих Э.А. и др. 1990; Поліщук М.Є., Корж М.А., Фищенко В.Я. та ін. 2001). При цьому ушкодження СМ чи його корінців складають близько 20% (Гэлли Р.Л., Спайт Д.У., Симон Р.Р. 1995).
Щорічно на Україні близько 2000 людей отримують хребтово-спинномозкові травми (ХСМТ). Значну частину потерпілих складають особи молодого віку (Зозуля Ю.П., Поліщук М.Є. 1995).
Залишається високою летальність серед хворих з ускладненою травмою хребта, що, за даними зведеної статистики, складає 34,4% (Austin G.M. 1990).
Істотний вплив на характер травмування, його клінічні прояви і вибір лікувальної тактики мають вікові анатомо-фізіологічні особливості хребта і СМ (Цивьян Я.Л. 1971).
У літературі є багато повідомлень про травму хребта і СМ, проте, без деталізації особливостей ХСМТ в осіб старших вікових груп. Останні складають особливу групу потерпілих, так як у них мають місце різні супутні захворювання, що знижують адаптаційні здатності організму і призводять до виникнення ускладнень у ранні сроки після травми. У осіб літнього віку ХСМТ буває рідше. Проте вона має особливості формування ушкоджень, клінічних проявів, що вимагає особливостей визначення діагностичних і лікувальних принципів. Це обумовлено дегенеративно-дистрофічними змінами з боку хребта, його дисків і суглобів, а також певними судинними порушеннями, що особливо виявляються у старших вікових групах.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота пов'язана з напрямком планових науково-дослідних розробок Інституту нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова АМН України “Розробка оптимальних варіантів хірургічних доступів в залежності від поперекової локализації патологічних процесів спинного мозку та хребта” шифр теми B/I.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Особливості травми хребта та спинного мозку в осіб старших вікових груп.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок