Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ІННОВАЦІЙНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ НА МАШИНОБУДІВНОМУ ПІДПРИЄМСТВІ

УДОСКОНАЛЕННЯ ІННОВАЦІЙНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ НА МАШИНОБУДІВНОМУ ПІДПРИЄМСТВІ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ІННОВАЦІЙНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ НА МАШИНОБУДІВНОМУ ПІДПРИЄМСТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,01 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ПОДІЛЛЯ
УДК 658.589
Білоброва Ірина Юріївна
УДОСКОНАЛЕННЯ ІННОВАЦІЙНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ НА МАШИНОБУДІВНОМУ ПІДПРИЄМСТВІ
Спеціальність 08.06.01 - економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Хмельницький – 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Донецькому національному технічному університеті
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник кандидат економічних наук, доцент
Кривоберець Борис Іванович
Донецький національний технічний університет
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри фінансів і банківської справи
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Федулова Любов Іванівна
Міжрегіональна академія управління персоналом Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри менеджменту (м. Київ);
кандидат економічних наук Бойко Руслан Васильович
Технологічний університет Поділля Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри економіки (м. Хмельницький)
Провідна установа Інститут економіки промисловості
Національної академії наук України,
відділ економічних проблем науково-технічного прогресу в промисловості (м. Донецьк)
Захист відбудеться “ 16 ” січня 2003 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 70.052.01 Технологічного університету Поділля Міністерства освіти і науки України за адресою: 29016, м. Хмельницький, вул. Інститутська, 11, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Технологічного університету Поділля (29016, м. Хмельницький, вул. Камянецька, 110).
Автореферат розісланий “ 5 ” грудня 2002 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Скринник Н.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність теми. У забезпеченні стійких темпів розвитку економічних систем вирішальним є фактор науково-технічного прогресу (НТП). Оскільки механізм реалізації НТП на макрорівні залежить від реалізації інноваційних процесів на мікрорівні, саме успішна інноваційна діяльність підприємств дозволить їм підвищити ефективність виробництва і забезпечити перехід до стійкого зростання економіки в цілому. Особливо це стосується підприємств машинобудування – галузі, що здійснює системоутворюючі функції серед взаємозалежних галузей народного господарства. Впровадження інновацій на всіх рівнях і в усіх елементах машинобудівного виробництва створює основу якісно нового відтворювального контуру.
В умовах невизначеності перспектив розвитку на етапі переходу до стабільного росту вітчизняної економіки об'єктивно скорочуються масштаби здійснення нововведень. Крім того, зниження інноваційної активності обумовлено і недостатньо ефективною інноваційною політикою на всіх рівнях господарювання. У цьому відношенні нова стратегія економічної і соціальної політики України, що передбачає "розвиток інноваційної моделі економічного росту України як високотехнологічної держави" Украина: поступь в ХХІ век. Стратегия экономической и социальной политики на 2000 - 2004 гг. Послание Президента Украины к Верховной Раде Украины. 2000г. // "Голос Украины", 2 февраля 2000 года. № 19 (2266) , є позитивним явищем. Разом з тим, як і раніше, недостатньо чіткими й обґрунтованими залишаються цілі, критерії розвитку економіки взагалі і найважливіші напрямки інноваційної політики, зокрема. Навіть на порівняно успішних підприємствах відсутня довгострокова інноваційна стратегія, їх орієнтація на тимчасову вигоду перешкоджає формуванню фінансової бази нововведень і зменшує потенційні можливості інноваційного розвитку.
Поточна ефективність функціонування підприємств не гарантує їх стійкий розвиток у довгостроковому періоді, а формування необхідних передумов успішного перспективного росту пов’язано, в першу чергу, з інноваційною діяльністю підприємств.
Підвищення ефективності інноваційної діяльності підприємств пов'язане з формуванням цілеспрямованого інноваційного менеджменту, який є частиною загального менеджменту, і, в той же час, виступає як автономне утворення, що викликає необхідність поглибленого вивчення його теоретико-методологічних основ і використання в сучасній практиці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ІННОВАЦІЙНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ НА МАШИНОБУДІВНОМУ ПІДПРИЄМСТВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок