Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОЛОГО - СОЦІАЛЬНІ НАСЛІДКИ ПІДТОПЛЕННЯ МІСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ ТА РОЗРОБКА ЗАХОДІВ ДО ЙОГО ЗМЕНШЕННЯ (НА ПРИКЛАДІ міста ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКА)

ЕКОЛОГО - СОЦІАЛЬНІ НАСЛІДКИ ПІДТОПЛЕННЯ МІСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ ТА РОЗРОБКА ЗАХОДІВ ДО ЙОГО ЗМЕНШЕННЯ (НА ПРИКЛАДІ міста ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКА)

Назва:
ЕКОЛОГО - СОЦІАЛЬНІ НАСЛІДКИ ПІДТОПЛЕННЯ МІСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ ТА РОЗРОБКА ЗАХОДІВ ДО ЙОГО ЗМЕНШЕННЯ (НА ПРИКЛАДІ міста ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКА)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,79 KB
Завантажень:
34
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ
ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ
Непошивайленко Наталія Олександрівна
УДК 502.36 : 556.18
ЕКОЛОГО - СОЦІАЛЬНІ НАСЛІДКИ ПІДТОПЛЕННЯ
МІСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ ТА РОЗРОБКА ЗАХОДІВ
ДО ЙОГО ЗМЕНШЕННЯ
(НА ПРИКЛАДІ міста ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКА)
Спеціальність 21.06.01 – екологічна безпека
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпродзержинському державному технічному університеті (ДДТУ) Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Волошин Микола Дмитрович,
Дніпродзержинський державний технічний університет, завідувач кафедри технології неорганічних речовин
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Пантелят Гаррі Семенович,
Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури, професор кафедри водопостачання, водовідведення та гідравліки
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Захарченко Михайло Андрійович,
Український науково-дослідний інститут екологічних проблем, завідуючий сектором інженерних методів захисту підземних вод лабораторії екологічної гідрогеології
Провідна установа: Національний гірничий університет, кафедра екології, Міністерство освіти і науки України, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться 10.06. 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.812.01 в Українському науково-дослідному інституті екологічних проблем за адресою: 61166, м. Харків, вул. Бакуліна, 6.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Українського науково-дослідного інституту екологічних проблем (61166, м. Харків, вул. Бакуліна, 6).
Автореферат розісланий 05.05.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Жуковський Т.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Підвищення рівня підземних вод (РПВ), яке викликає підтоплення урбанізованої території, та засоби боротьби з цим явищем поряд із забрудненням навколишнього середовища завдає зміни у стані довкілля населених пунктів. В Україні підтоплення земель розвинене на території понад 500 великих і малих міст й охоплює площу біля 200 тис. га (11% від загальної площі цих населених пунктів). В зоні потенційно підтоплених територій знаходиться більше 150 тис. га забудованих територій. Більш ніж у 20 великих містах підтоплені площі перевищують 1000 га.
Представницькими прикладами, де існує проблема підтоплення територій, є міста Дніпродзержинськ, Дніпропетровськ, Харків, Київ, Одеса та інші.
Промислова і цивільна забудова міст України сприяла порушенню історично сформованої природної рівноваги. Інфільтрація води з мереж водопостачання і водовідведення комунального господарства і промислових об’єктів, аварійні витоки води з указаних мереж, порушення балансу поверхневого стоку, скорочення площі відкритої поверхні на забудованих територіях сприяють додатковому живленню підземних вод і підвищенню їхнього рівня, замочуванню ґрунтів, підтопленню територій з виникненням просадних деформацій і зсувних явищ. Незадовільний санітарно-гідротехнічний стан, викликаний підтопленням на території міст, зумовлює забруднення ґрунтів, поверхневих і підземних вод, а також погіршення санітарно-епідеміологічного стану приміщень на підтоплених територіях, що сприяє поширенню епідемій та інфекцій. Вказане характерне більшості підтоплених урбанізованих територій України.
На прикладі м. Дніпродзержинська з’ясовано, що основним фактором, який викликає підтоплення, є господарська діяльність людини, що впливає на природне середовище і погіршує умови життя населення, а також знижує цінність земель міського фонду. Особливо небезпечне становище склалося у північно-західній частині м. Дніпродзержинська, де розміщені промислові підприємства (металургійний комбінат ім. Дзержинського, коксохімічний завод, хімічні комбінати тощо). Аварійний режим роботи дренажної меліоративної системи (МС), яка розташована у цьому районі міста, призводить до катастрофічного екологічного положення та потребує невідкладних заходів як наукового, так і технічного спрямування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕКОЛОГО - СОЦІАЛЬНІ НАСЛІДКИ ПІДТОПЛЕННЯ МІСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ ТА РОЗРОБКА ЗАХОДІВ ДО ЙОГО ЗМЕНШЕННЯ (НА ПРИКЛАДІ міста ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКА)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок