Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ УПРАВЛІННЯ СИСТЕМОЮ НАУКОВО-МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ В ТЕХНІКУМІ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ УПРАВЛІННЯ СИСТЕМОЮ НАУКОВО-МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ В ТЕХНІКУМІ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ УПРАВЛІННЯ СИСТЕМОЮ НАУКОВО-МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ В ТЕХНІКУМІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,19 KB
Завантажень:
243
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЦЕНТРАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ
ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ АПН УКРАЇНИ

КОРОГОД Наталія Петрівна
УДК 377 : 371.14](043.3)
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ УПРАВЛІННЯ
СИСТЕМОЮ НАУКОВО-МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ В ТЕХНІКУМІ
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук

Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Криворізькому державному педагогічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор педагогічних наук, професор,
Пікельна Валерія Семенівна,
Криворізький державний педагогічний
університет, кафедра педагогіки і методики
трудового та професійного навчання.
Офіційні опоненти: - доктор економічних наук, професор,
Дмитренко Геннадій Анатолійович,
завідуючий кафедрою економіки та управління
Центрального інституту післядипломної
педагогічної освіти АПН України;
- кандидат педагогічних наук, доцент,
Калініна Людмила Миколаївна,
Інститут педагогіки АПН України,
завідувач лабораторією управління
освітніми закладами.
Провідна установа Запорізький національний університет, кафедра проблем керування і соціальної педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Запоріжжя.
Захист відбудеться “_17__” _березня_2006 р. о 12__ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.455.01 Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-а, корпус 3, аудиторія 20.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-а, корпус 3.
Автореферат розіслано “15_ лютого__2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С. Снісаренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. У сучасних умовах розвитку освіти в Україні особливого значення набуває проблема удосконалення практики управління системою науково-методичної роботи у вищих навчальних закладах, головні завдання якої окреслені в законодавчих та нормативних документах про освіту (Законах України “Про освіту”, “Про вищу освіту”; “Державній національній програмі “Освіта”: Україна ХХІ століття”; “Національній доктрині розвитку освіти” та інших) У цих державних документах підкреслюється значення високої кваліфікації педагогів, що здійснюють підготовку фахівців для різних галузей господарства України. Зазначена проблема особливо набуває актуальності для вищих навчальних закладів І рівня акредитації (технікумів), діяльність яких спрямована на підготовку молодших спеціалістів.
Не викликає сумніву, що основним фактором успішної підготовки спеціалістів різного рівня кваліфікації є наявність у навчальних закладах висококваліфікованих педагогічних кадрів. Йдеться про педагогів, які спроможні працювати відповідно до зростаючих потоків наукової інформації, оволодівати інноваційними освітніми технологіями і впроваджувати їх, сприяти розвитку інтересу студентів до обраної спеціальності та їх професійних творчих здібностей.
Включення технікумів до мережі вищих навчальних закладів викликало потребу в обґрунтуванні організаційно-педагогічних умов управління системою науково-методичної роботи. Разом з тим, організація науково-методичної роботи в технікумах не достатньо враховує специфіку їх як закладів вищої освіти.
Методична і науково-методична робота завжди була предметом уваги вчених і педагогів-практиків. Проте, в умовах перебудови вітчизняної вищої освіти оновлюється її зміст, організаційні форми і методи роботи. Відомо, що науково-методична робота має здійснюватись у певній системі і тому її організація потребує науково обґрунтованого управління.
Перетворення, що відбуваються у сучасному суспільному житті України (перехід до ринкової економіки; інтеграція вищої вітчизняної школи в Європейський освітянській простір; потреба у конкурентоспроможних фахівцях тощо) призводять до істотних змін організаційно-педагогічних умов, створення яких сприятиме успішній підготовці молодших спеціалістів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ УПРАВЛІННЯ СИСТЕМОЮ НАУКОВО-МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ В ТЕХНІКУМІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок