Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Музична діяльність Гната Хоткевича в контексті української культури першої третини ХХ століття (за матеріалами Центрального Державного історичного архіву, м. Львів)

Музична діяльність Гната Хоткевича в контексті української культури першої третини ХХ століття (за матеріалами Центрального Державного історичного архіву, м. Львів)

Назва:
Музична діяльність Гната Хоткевича в контексті української культури першої третини ХХ століття (за матеріалами Центрального Державного історичного архіву, м. Львів)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,43 KB
Завантажень:
307
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МИСТЕЦТВОЗНАВСТВА, ФОЛЬКЛОРИСТИКИ
ТА ЕТНОЛОГІЇ ІМ. М. Т. РИЛЬСЬКОГО
СЕМЕНЮК МАРГАРИТА ВІКТОРІВНА
УДК 78. 071(477.8):929
Музична діяльність Гната Хоткевича
в контексті української культури
першої третини ХХ століття
(за матеріалами Центрального Державного історичного архіву, м. Львів)
Спеціальність 17.00.03 – Музичне мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі музикознавства Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України.
Науковий керівник: кандидат мистецтвознавства, доцент
Костюк Наталія Олександрівна,
Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України.
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Кияновська Любов Олександрівна,
завідувач кафедрою історії музики,
Львівська державна музична академія
ім. М. В. Лисенка (м. Львів)
кандидат мистецтвознавства, доцент
Дутчак Віолета Григорівна,
кафедра інструментального мистецтва, Прикарпатський національний університет
ім. В.Стефаника (м. Івано-Франківськ)
Провідна установа: Національна музична академія України
ім. П. І. Чайковського (м. Київ)
Захист відбудеться „17__”січня_________ 2007 року о _11.00___ год. на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д.26.227.03 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства при Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України за адресою: 01001, Київ-1, в. М. Грушевського, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України (Київ-1, в. М. Грушевського, 4).
Автореферат розісланий „_13__” грудня _____________ 2006 р.
Вчений секретар Спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства, доцент О.І. Овчаренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуалізація завдання концепційного перегляду художніх надбань та еволюції національної культури України нині виявляється у з’ясуванні чинників, що активізували її поступ у різні історично-стильові періоди. Такі фактори яскраво діяли на межі ХІХ–ХХ та перших десятиліть ХХ ст., у зв’язку з діяльністю багатьох непересічних особистостей. У спрямуванні розвитку українського музичного мистецтва цього відрізку часу значну роль відіграла різнобічна діяльність Гната Хоткевича, внесок якого у вітчизняну органологію і літературу, музичне і театральне мистецтво є безсумнівним. Справжню вартісність великого творчого доробку Г. Хоткевича, як і результати його артистичної та суспільно-культурної праці ще належно не розкрито.
Актуальність дослідження зумовлена потребою заповнення відчутної прогалини в історії української музики, осмислення масштабу творчої постаті Г. Хоткевича, виявлення органічного зв’язку його діяльності з потребами розвитку національної культури на означеному історичному етапі, подоланню розбіжностей у тлумаченні біографічних фактів, окресленні творчого шляху тощо.
Гнат Мартинович Хоткевич (1877–1938) залишив яскравий слід в українській культурі. Його особистість посідає гідне місце у когорті корифеїв національного мистецтва, а особливий інтерес для вивчення має специфічне віддзеркалення у його діяльності характерних особливостей розвитку й становлення української культури. Проте сучасна думка в науці про значення музичної спадщини Г. Хоткевича в розвитку української культури видається недостатньо обєктивною. У радянський час причиною тому була загальнопоширена ідеологічна упередженість щодо яскравих, національно заангажованих постатей української культури. Фаховий інтерес до діяльності Г. Хоткевича гальмував його статус „націоналіста” та „ворога народу”. Ситуація до певної міри змінилася в період т. зв. „хрущовської відлиги”, коли з’явилися перші дослідження його творчості, ідеологічно терпимі оцінки громадсько-мистецької діяльності. Та досі існують істотні розходження оцінок професійного рівня його композиторського доробку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: Музична діяльність Гната Хоткевича в контексті української культури першої третини ХХ століття (за матеріалами Центрального Державного історичного архіву, м. Львів)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок