Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ВИЛУЧЕННЯ ЦУКРОЗИ З БУРЯКОВОЇ СИРОВИНИ

УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ВИЛУЧЕННЯ ЦУКРОЗИ З БУРЯКОВОЇ СИРОВИНИ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ВИЛУЧЕННЯ ЦУКРОЗИ З БУРЯКОВОЇ СИРОВИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,34 KB
Завантажень:
239
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
ПАЛАМАРЧУК НАТАЛІЯ ІВАНІВНА
УДК 664.1.034
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ВИЛУЧЕННЯ ЦУКРОЗИ З БУРЯКОВОЇ СИРОВИНИ
Спеціальність: 05.18.05 _технологія цукристих речовин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата технічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті харчових технологій Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Ліпєц Антон Адамович
Національний університет харчових технологій,
професор кафедри технології цукристих речовин
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Чернявська Людмила Іванівна
Український науково-дослідний інститут цукрової промисловості, завідувач відділом сировини, контролю і обліку виробництва, старший науковий співробітник
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Богданов Єгор Серафимович
Національний університет харчових технологій, старший викладач кафедри охорони праці та цивільної оборони
Провідна установа: Інститут харчової хімії та технології НАН України (м. Київ )
Захист відбудеться „24„ квітня 2007 року о 1000 годині на засіданні спе-ціалізованої вченої ради Д.26.058.04 Національного університету харчових тех-нологій за адресою: 01033, м.Київ-33, вул. Володимирська 68, аудиторія А-311.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м.Київ-33, вул. Володимирська 68.
Автреферат розіслано „23„ березня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.т.н. Літвинчук С.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. Цукрова промисловість України має стратегічне значення у забезпеченні споживчого ринку та стабільності роботи підприємств харчової промисловості. Першочерговим завданням галузі є збільшення виробництва цукру за рахунок підвищеня його виходу при раціональному використані сировини та паливно-енергетичних ресурсів. Це завдання може бути вирішене за рахунок технічного переоснащення галузі, вдосконалення існуючих і впровадження нових прогресивних технологічних процесів.
Одним з напрямів підвищення ефективності цукрового виробництва є інтенсифікація процесу вилучення цукрози і одночасного очищення соку в процесі його отримання. Існуючий спосіб вилучення цукрози з бурякової стружки має ряд недоліків, а саме: тривалий час екстрагування 90...120 хв; значні втрати цукрози від ферментативного розкладу, кислотного каталізу і розкладу внаслідок життєдіяльності мікроорганізмів; високі відкачки дифузійного соку, які призводять до збільшення витрат енергоресурсів при випарюванні соків; необхідність отримання бурякової стружки відповідної якості для різних типів дифузійних установок; чутливість до низької якості цукрових буряків, що порушує процес екстрагування, металоємкість та енергоємкість дифузійних установок. Теоретичні основи процесу вилучення цукрози з бурякової сировини, закладені в працях П.М. Сіліна, П.В. Головіна, С.Ф. Дронова, С.Ф. Жигалова, Г.Оплатки та інших, дають основу для розроблення теоретичних та практичних заходів інтенсифікації процесу вилучення цукрози з буряків.
Тому удосконалення технології вилучення цукрози із бурякової сировини, яка б дозволила підвищити якісні показники соку, зменшити втрати цукрози, покращити технологічні і економічні показники виробництва є актуальним завданням і має важливе значення для цукрової промисловості.
Звґязок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційної роботи є складовою частиною плану кафедральної держбюджетної науково-дослідної тематики „ Розроблення, удосконалення, інтенсифікація та оптимізація технологічних процесів, апаратурного оформлення у цукровому та крохмалепатоковому виробництві”.
Робота виконувалась у відповідності з розділом 6 „ Новітні технології та ресурсозберігаючі технології в енергетиці, промисловості та аграрно-промисловому комплексі” Закону України „ Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки”.
Особистий внесок автора полягає у розробці методик проведення лабораторних та промислових досліджень, аналізі та узагальненні отриманих результатів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ВИЛУЧЕННЯ ЦУКРОЗИ З БУРЯКОВОЇ СИРОВИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок